Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Ginekolog , ciąża a dylematy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 25, 2012 13:10
Posty: 57
Post Ginekolog , ciąża a dylematy
Witam. Mam nadzieję, że to właściwe forum na moją pisanine.

Więc tam, mam 30 lat i dwoje dzieci ( 6 i 3 lata ), trzecie w niebie. Jak byłam u ginekologa 2 tygodnie temu ( kontrolnie ) mówiłam ,że mam lekkie zawirowania z miesiączką,
homopatyczne. Odmówiłam , to jak nie to dała antykoncepcyjne ( w próżnego w puste ) bo regulują te sprawy. Wziełam receptę bez przekonania, poszłam kupiłam wkońcu ziołowe, choć o lżejszym działaniu, no i dziś zrobiłam test i wyszedł dodatni, ale i inne zawirowania hormonalne mi wyszły. Teraz się zastanawiam nad tym ginekologiem, czemu oni tak podchodzą, np żeby nie ratować ciąży, żeby natura sama się uregulowała. Przydałby się ginekolog , endokrynolog chrześcijański


Cz mar 29, 2012 15:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Ginekolog , ciąża a dylematy
I tak dobrze,że nie dała ci spirali. Są ginekolodzy o których Ci chodzi, trzeba poszukać. Kiedyś trafiłam w internecie na adresy takich gabinetów. Na pewno trafisz. Pozdrawiam.


Cz mar 29, 2012 20:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Ginekolog , ciąża a dylematy
Nie bardzo rozumiem o co chodzi. Zrozumiałem, że miałaś zawirowania hormonalne i poszłaś z tym do lekarza. Ten przepisał Ci środki regulujące gospodarkę hormonalną, a Ty kupiłaś co innego, a po jakimś czasie stwierdziłaś, że jesteś w ciąży. Dobrze rozumiem? Ale co ma do tego wszystkiego ratowanie ciąży albo dążenie żeby natura sama się uregulowała? Chyba niewiele z tego pojąłem.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz mar 29, 2012 23:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post Re: Ginekolog , ciąża a dylematy
Ja tez nie zrozumiałam łoco chosi


Wt kwi 03, 2012 17:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Ginekolog , ciąża a dylematy
ja też nie za bardzo zrozumiałam....
Jeśli chodzi o przepisywanie tabletek anty na "wyregulowanie" miesiączek to jest bardzo częste działanie w rodzaju spychoterapii i olewactwa często. Jasne jak słońce że jak się wyłączy prawidłowy cykl i włączy sztuczne krwawienia z odstawienia tabletek, bedą regularne jak w zegarku! Tylko że dalej podstawowy problem pozostaje niezdiagnozowany. Tak naparwde wiele zaburzeń miesiączek ma pochodzenie czynnościowe, często np stresowe. Ważne jest żeby się zbadać i wykluczyć jakąś istotną patologię, np zmiany organiczne bo one mogą być groźne. Jeśli w badaniu , w usg, w cytologii wszystko gra, a są istotne zaburzenia pasuje zbadać poziom hormonów a nie w ciemno pisać tabletki. To nie są tanie badania, ale czasem konieczne. Wtedy przynajmniej wiadomo jakiego rodzaju te zaburzenia są i czy wogóle trzeba je leczyć.

_________________
Ania


Cz kwi 19, 2012 22:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL