Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 5:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 z męskich rozważań nad... wielożeństwem 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 31, 2003 4:32
Posty: 282
Post 
Na kanwie wypowiedzi Sinusa: przypomnial mi sie dowcip. "Mojzesz wraca z 10 przykazaniami i mowi do zydow: Mam 2 wiadomosci; dobra i zla. Dobra jest taka, ze ostro negocjowalem i udalo mi sie zjechac do 10. - A ta zla? - pytaja zydzi. - 6 zostaje" :P

Rzeczywiscie cos w tym jest co mowi Sinus. W sprawach ludzkiej seksualnosci Kosciol moze wypowiadac sie szczegolowo. A w innych tematach np. gospodarczych, nabiera wody w usta. Przynajmniej ja mam takie doswiadczenia.

_________________
Bogu ducha winny


Cz kwi 22, 2004 17:09
Zobacz profil
Post 
Sinus, przystań do mormonów. Oni rzekomo mają kilka żon.


Cz kwi 22, 2004 20:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 15, 2004 7:41
Posty: 21
Post 
Cóż Teofilu nawet dzisiejsi Mormoni są monogamistami :lol:

No a poza tym, człowiek ledwie utrzyma rodzinę w dotychczasowym składzie :x

Niech już lepiej jest jak jest

Serdecznie pozdrawiam!


Pt kwi 23, 2004 7:11
Zobacz profil
Post 
Witam

Owszem mormoni sa w dzisiejszych czasach monogamistami. Wydaje mi sie jednak, ze tylko ze wzgledow polityczno-prawnych.....nie ma to nic wspolnego z religia.
Po prostu w cywilizowanych krajach poligamia jest karana.

....ale gdyby ktos sie uparl to zawsze pozostaje Islam :P

"Zencie sie zatem z kobietami, które sa dla was przyjemne - z dwoma, trzema lub czterema."

Sura 4,3

Tylko gorzej z tym utrzymaniem :P

pozdrowka :)


Pt kwi 23, 2004 7:58

Dołączył(a): N sie 31, 2003 4:32
Posty: 282
Post 
Otoz to, utrzymaj taka zgraje. Ci, ktorzy maja rope, dopoki ja maja, moga sie popisywac i zenic ile wlezie. Skonczy sie ropa wroca do monogamii ;)

Poza tym, popatrzmy na ten problem z innej strony:

"Pewien Arab opowiedział mi następującą historyjkę, posłuchajcie...

Pierwszą żonę wziąłem sobie żeby mi rodziła dzieci i prowadziła dom. Jest dobra, cicha, robotna, zaradna, gospodarna, smacznie gotuje... Drugą żonę wziąłem sobie inteligentną, bo z pierwszą nie bardzo miałem o czym gadać. Ta dużo umie, doradzi, wypełni PIT, no i mam z kim pogadać. Trzecią wziąłem rozrywkową - kumpelka, na piwko można wyskoczyć, na mecz... A czwartą wybrałem na noce - młoda, głupia, że nie pogadasz, do tego leniwa, ale za to laska taka, że głowa puchnie.

I myślisz, gringo, że żyję z nimi szczęśliwie, co? Też byś tak chciał mieć cztery - każdą do czego innego? To posłuchaj:

Wracam z roboty, zmęczony, a one po kolei:
- Co tak póżno?
- Co tak póżno?
- Co tak póżno?
- Co tak póżno?

Idziemy na zakupy, a one po kolei:
- Kup mi!
- Kup mi!
- Kup mi!
- Kup mi!

A potem w domu:
- Wyrzuć śmieci.
- Wyrzuć śmieci.
- Wyrzuć śmieci.
- Wyrzuć śmieci..."

:)

_________________
Bogu ducha winny


Pt kwi 23, 2004 14:36
Zobacz profil
Post 
re Marku Antoniuszu

Dowcipna odpowiedz.......niezle sie usmialem, ale....
Znajduje sie tutaj pewien blad:


Cytuj:
Trzecią wziąłem rozrywkową - kumpelka, na piwko można wyskoczyć, na mecz


...otoz...prawdziwy muzulmanin nie moze pic alkoholu, to zakaz koraniczny.....ale...
No tak drugie ale :p.....muzulmanin nie moze pic alkoholu w zyciu doczesnym, ta "rozkosz"jest dla niego zastrzezona dopiero w zyciu pozagorobowym. Tam bowiem bedzie mogl korzystac z alkoholu:


Cytuj:
15 To jest podobienstwo Ogrodu, który zostal obiecany bogobojnym: beda w nim strumyki wody nie ulegajacej zepsuciu i strumyki mleka, którego smak sie nie zmienia, i strumyki wina - rozkosz dla popijajacych

(sura 47, werset 15)

To jednak male "piwo" , jezeli spojrzy sie na inne teksty:

Cytuj:
25 I zwiastuje radosna wiesc tym, którzy uwierzyli i czynili dobre dziela, iz dla nich beda Ogrody, gdzie w dole plyna strumyki. ilekroc sa zaopatrywani w jakiekolwiek owoce z nich, oni mówia: ,To jest to, co otrzymywalismy kiedys!", albowiem to, co otrzymuja, jest bardzo podobne. beda tam mieli malzonki czyste beda tam przebywac na wieki.
Sura 2 werset 25



Sraszne polaczenie jak na Raj......malzonka plus alkohol rowna sie TRAGEDIA :P

Dzieki Bogu....nie jestem muzulmaninem......


Pt kwi 23, 2004 19:44

Dołączył(a): N sie 31, 2003 4:32
Posty: 282
Post 
Belizariuszu, tekst nie jest mojego autorstwa i mam wrazenie, ze opowiadajacy cos dodal od siebie do tego dowcipu, ale... jezeli nie, to moze jest to muzulmanin wierzacy niepraktykujacy? ;)

Osobiscie znam dobrze jedna osobe, ktora okresla sie mianem muzulmanina. Pije piwo i to duzo... zreszta nie tylko ;) Pewnie z nimi jest roznie. On sam twierdzi, ze im dalej od domu tym mniej o tym mysli... :)

_________________
Bogu ducha winny


So kwi 24, 2004 15:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 20, 2003 19:39
Posty: 182
Post równouprawnienie
Tia... może to nawet byłoby zabawne mieć kilka żon, każdą do czego innego. ;) Ale... równouprawnienie, to równouprawnienie. Wypadałoby również zgodzić się wtedy, żeby i te żony miały po kilku mężów. A to już nie byłoby mi w smak. :P Zresztą instytucja małżeństwa nie miałaby już wtedy żadnego sensu.

_________________
Wino i muzyka rozweselają serce,
ale wyżej od tych obu rzeczy stoi umiłowanie mądrości.


Cz maja 13, 2004 13:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 31, 2003 4:32
Posty: 282
Post 
No tak... ale ponoc w grupie sila ;P

_________________
Bogu ducha winny


So maja 15, 2004 17:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
do Marka Antoniusza

Kościół zawsze naucza o etyce o tym co dobre a co złe i tu żąda posłuszeństwa , a nie gdzie indziej
a co do tego w jaki sposób będzie uregulowane życie to KK nie obchodzi
byle by wiedzione było moralnie zgodnie z nauczaniem

Ciało ma podlegać duchowej zwierzchności ,a nie ciało żądzić duchem bo dojdzie do zboczenia.

dalej piszecie:

Co do piwa i wina w islamskim raju to jest to niekonsekwentne moralnie
Jak ma zwykły śmiertelnik niewiedząc jak smakuje wino pragnąć z powodu niego raju.Przecież niewolno wina spożywać...
To czym zostanie przekupiony" by sie starać , no chyba ,że gdzieś tam po kryjomu sobie golnie i zgrzeszy" to wtedy będzie wiedział dlaczego ma paragnąć rozkoszy raju :mrgreen:

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Pt mar 11, 2005 0:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 10, 2005 10:26
Posty: 52
Post 
Nam kiedyś ksiądz na katechezie tłumaczył to w taki sposób: kobieta z mężczyzną stanowią jedność, a jedność to znaczy JEDEN MĘŻCZYZNA Z JEDNĄ KOBIETĄ.

_________________
...Tobie ufam i bać się nie będę...


Cz paź 20, 2005 14:30
Zobacz profil WWW
Post 
Wiem jak to wyglada z katolickiego punktu widzenia, ale rozmawialem z muzulmanami i muzulmankami i generlanie... bylem w szoku! Oni patrza na to zupelnie inaczej, mlode kobiety z ktorymi rozmawialem mowia, ze moglyby byc drugimi lub trzecimi zonami, jesli kochalyby mezczyzne.

Zatem my, wychowani w spoleczenstwie monogamicznym po prostu tego .... nie rozumiemy :P

Crosis


Wt paź 25, 2005 19:33
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL