Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 21:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Piracka muzyka a sumienie i... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Spragniony napisał(a):
w sumie to nie jest kradziezz bo nic wykonawca nie traci :) jakbym ze sklepu ukradl plytke to by stracil pienaidze ktore wlozyl w jej wyprodukowanie.

Traci - bo skoro nie kupujesz płytki, a przywłąszczas efekt jego pracy - rozumiesz :?:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn lip 03, 2006 8:33
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
A co z takimi przypadkami:
- i tak bym nie kupił płyty, ale zassam mp3 i przesłucham, tak kontrolnie...
- kupię płytę dopiero wtedy, gdy ją kilka razy całą przesłucham.

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Pn lip 03, 2006 9:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
filippiarz napisał(a):
- i tak bym nie kupił płyty, ale zassam mp3 i przesłucham, tak kontrolnie...

Kradzież - bo zapoznajesz się z owocem pracy muzyka nie płacąc za to. On zarabia na tym, że ludzie kupują płyty z jego muzyką.

filippiarz napisał(a):
- kupię płytę dopiero wtedy, gdy ją kilka razy całą przesłucham.

To policz sobie, ile byś płyt kupił. Pewnie na przesłuchanych 10 kupiłbyś może 1.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn lip 03, 2006 9:49
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
ToMu napisał(a):
filippiarz napisał(a):
- i tak bym nie kupił płyty, ale zassam mp3 i przesłucham, tak kontrolnie...
Kradzież - bo zapoznajesz się z owocem pracy muzyka nie płacąc za to. On zarabia na tym, że ludzie kupują płyty z jego muzyką.

[dywagacji c.d.] Zapoznałem się z 'płytą', uśmiałem i skasowałem. Nigdy nawet nie zamierzałem kupować tej płyty. Zyskałem, gdyz nie zostałem oszukany - singlowy utwór był ok, ale reszta płyty - :(

Widzę tu pewien przeżytek systemu firm fonograficznych, nie sprawdza się już on w epoce mp3 i Ipoda.
Mp3 mogłą ewentualnie zachęcić do kupna płyty, bądź do upewnienia się w opcji "niekupowania". Mam dziwne wrażenie, że firmy fonograficzne strasznie drażni ta duga opcja (try before buy)...
filippiarz napisał(a):
Cytuj:
- kupię płytę dopiero wtedy, gdy ją kilka razy całą przesłucham.
To policz sobie, ile byś płyt kupił. Pewnie na przesłuchanych 10 kupiłbyś może 1.

Ale tą jedną, jedyną płytę kupię, a inaczej nie kupiłbym żadnej. Ten przykłąd dotyczy akurat mnie osobiście. Nigdy nie kupiłem i nie kupię płyty której nie "jestem pewien".
Mp3 jest wygodnym sposobem przetestowania "produktu muzycznego". Jak nie było internetu to spędzałem dużo czasu w sklepach które dają możliwość przesłuchiwania płyt. Dziś nie mam tyle czasu co kiedyś.

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Pn lip 03, 2006 11:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
To, co zacytowałeś jako drugie - jako swoje - jest tym, co ja napisałem powyżej :)

filippiarz napisał(a):
Mp3 jest wygodnym sposobem przetestowania "produktu muzycznego". Jak nie było internetu to spędzałem dużo czasu w sklepach które dają możliwość przesłuchiwania płyt. Dziś nie mam tyle czasu co kiedyś.

Tak, wygodnym.

Tylko że nie tylko do testowania, ale tez p oprostu do nielegalnego korzystania. Jak myślisz - ile osób, po ściągnięciu mp3 z czymś fajnym, pójdzie do sklepu po płytkę - a ile po prostu usiądzie i ściągnie całość :?:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn lip 03, 2006 11:36
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
ToMu napisał(a):
Tak, wygodnym.

Tylko że nie tylko do testowania, ale tez p oprostu do nielegalnego korzystania. Jak myślisz - ile osób, po ściągnięciu mp3 z czymś fajnym, pójdzie do sklepu po płytkę - a ile po prostu usiądzie i ściągnie całość :?:

No właśnie, prawo nie nadąża tu za technologią która dała prawie nieograniczone i natychmiastowe możliwości wymiany informacji. Tak łatwo, tak wygodnie i sprzeczne z prawem... Pokusa nie do odparcia...
Jako (między innymi) muzyk cieszę się jednak, że załamie się stary system korporacji fonograficznych. On zawsze służył tylko zarabianiu pieniędzy, muzyka i muzycy byli trzeciorzędną sprawą...

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Pn lip 03, 2006 11:49
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 17, 2006 13:23
Posty: 454
Post 
Crosis: popsuje Ci sielanke

spokojnie, nie popsujesz :)

Crosis: I w koncu w Polsce takie piractwo tez bedzie karane.

mam nadzieje, że nie będzie.


mam ponad 10Gb muzyki na twardym dysku i tylko jedna oygnalna płytę.
i nie zamierzam przestać sciągać z rożnych wyszukiwarek typu peer 2 peer.
i nie czuje sie ani troche winny za to ze tyle sciagam.

pozdrawiam


Pn lip 03, 2006 12:05
Zobacz profil
Post 
Nadzieja nadzieja, a prawo internetowe jest ostantio obszarem bardzo interesujacym UE. Juz sa przymiarki do karania takich wlasnie uzytkownikow p2p jak Ty. Moge Ci nawet powiedziec, jak to funkcjonuje:

sciagasz sobie spokojnie. A jakas firma wynajeta przez firme fonograficzna badz artyste zaczyna monitorowac ruch p2p na serwie, z ktorego ciagniesz. Po jakims czasie Twoj provider dostaje nakaz podania danych osobowych uzytkownika sieci, ktory dnia tego a tego o godzinie tej a tej pobieral pakiety z takiego a takiego adresu.

Jak narazie polscy admini moga olewac takie pisma. Ale juz niedlugo.

W stanach to dziala, oczywiscie jeszcze niedoskonale, ale i tak dziala. Tylko czekac, az wejdzie do Europy. A firmy, poszukujace kopiujacych nielegalnie tylko na to czekaja.

A ja Ci powiem, ze tez mam 10GB muzy. W sumie okolo 20 GB. I wszystko jest legalne. Bo juz teraz mp3 mozna kupic, na dodatek za grosze. Po pare centow za mp3. Poza tym, akurat ja nie mam problemoz z kontaktem z kapela i otrzymaniem cyfrowej wersji plyty. Koszty nieporownanie mniejsze. A w razie kontroli - coz, musza mi udowodnic, ze tego nie ukradlem. A na wiekszosc mam po prostu papierki.

Sygnatury mailowa sa honorowane na szczescie :)


Crosis


Pn lip 03, 2006 13:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Crosis napisał(a):
A ja Ci powiem, ze tez mam 10GB muzy. W sumie okolo 20 GB. I wszystko jest legalne. Bo juz teraz mp3 mozna kupic, na dodatek za grosze. Po pare centow za mp3.

Taaa... Tylko trzeba mieć do tego konto bankowe, prawda :?:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn lip 03, 2006 13:39
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt maja 10, 2005 10:26
Posty: 52
Post 
Crosis ma racje, MP3 można kupić za grosze w internetowych sklepach muzycznych. Ale skoro łącze typu Neostrada kosztu krocie to Telekomuna powinna za to dawać dostęp do kilku/kilkunastu plików mp3 miesięcznie w jakimś serwisie (tak jak to ostatnio Orange robi <na innej zasadzie oczywiście>). Utwory na p2p ściągałoby coraz mniej osób a i Telekomuna by na tym zarobiła, bo zapewne większość osób chcących posiadać legalną muzykę zmieniłoby łącze (w sumie to i tak z Neostrady korzysta ponad 80% ludu). Sam chciałbym w końcu mieć na swoim kompie coś legalnego, ale wszystko kosztuje krocie, więc nie mam zamiaru niczego kupować, a muzyki mam ponad 30 GB.

Jeszcze coś do tego namierzania na p2p. Na razie zajmują się tym tylko organizacje amerykańskie. Zauważ ile osób na świecie (w tym z Polski) korzysta z p2p. Więc nawet po powołaniu w Polsce czegoś podobnego da nikłe szanse, że namierzą akurat takiego Spragnionego albo mnie (w sumie nie moje łącze- nie ja będę miał przypał :D ).

I jeszcze jedno: jeżeli np. złożymy się z kolegami na płytę i zripujemy do mp3 a potem np. sprzedamy lub będzie się kurzyć na półce. Złamiemy wtedy prawo autorskie?


Pn lip 03, 2006 18:01
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Cytuj:
I jeszcze jedno: jeżeli np. złożymy się z kolegami na płytę i zripujemy do mp3 a potem np. sprzedamy lub będzie się kurzyć na półce. Złamiemy wtedy prawo autorskie?

Możesz posiadać dowolną kopię zapasową utworów muzycznych (dowolną forme, czyli np. na tasmie, cd i mp3, ale w ograniczonej ilości, bodajże do 3 egzemplarzy), ale w momencie kiedy pozbywasz sie oryginału musisz sie pozbyć także kopii zapasowych


Pn lip 03, 2006 18:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Cytuj:
I jeszcze jedno: jeżeli np. złożymy się z kolegami na płytę i zripujemy do mp3 a potem np. sprzedamy lub będzie się kurzyć na półce. Złamiemy wtedy prawo autorskie?

Jeśli czerpiesz korzyść z rozprowadzania utworów cudzych - to jest to kradzież. Kupiłeś płytkę - świetnie, możesz swój egzemplarz sprzedać. Ale jak zaczniesz sprzedawać kopie - to jest kradzież.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn lip 03, 2006 19:09
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So cze 17, 2006 13:23
Posty: 454
Post 
nawet jak sie wezma za to namierzanie to i tak nadal bedzie mozna jakos sicaga i to sie nie ksonczy. przynajmniej ja nie skoncze sciagac, bo sciagam dla wlasnego uzytku.


Pn lip 03, 2006 21:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
To nie jest kwestia "do własnego użytku".

Pytanie - czy ściągasz np. kawałek udostępniony na oficjalnej stronce zespołu, czy ciągniesz piosenki z Emula, czyli nielegalnie.

O "własnym użytku" można mówić w kontekście kopiowania dla siebie płyt zakupionych prze siebie (np. kopie zapasowe).

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn lip 03, 2006 21:50
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So cze 17, 2006 13:23
Posty: 454
Post 
kiedys sciagalem z emula teraz bardizej z bearshare czy bitcomet.

na oficjalnych stronach sa najwyzej dwie piosenki do sciagniecia (ogladalem wczoraj takiego jednego piosenkarza i na 20 piosenek byly dwie do sciagniecia) wiec zamaist sie emczyc z tymi dwoma sciagne sobie caly album i wtedy ocenia czy mi sie podoba czy nie


Wt lip 04, 2006 10:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL