Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 5:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Piracka muzyka a sumienie i... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 10, 2005 10:26
Posty: 52
Post Piracka muzyka a sumienie i...
Witam wszystkich

Mam pytanie odnośnie ściągania muzyki i filmów (nie koniecznie legalnych) z Internetu, szczególnie przez programy typu peer-2-peer. Wiem, że jest to grzech (kradzież), ale z drugiej strony nie stać mnie na kupno oryginalnych płyt za ponad 60 zł (nowości taniej nie kupie). Więc mam czekać 4 lata aż cena płyty spadnie do 19,99 zł? Ściągne sobie z Internetu za darmo. Ktoś może się przyczepić, że skoro płacę za łącze to dlaczego nie stać mnie na płytę? Otóż nie mam Internetu w domu (nie stać mnie) a gdzie i co ściągam to moja sprawa. Jakie jest wasze stanowisko w tej sprawie?

_________________
...Tobie ufam i bać się nie będę...


So lip 01, 2006 21:32
Zobacz profil WWW
Post Re: Piracka muzyka a sumienie i...
michal_89 napisał(a):
(...)Wiem, że jest to grzech (kradzież), ale z drugiej strony nie stać mnie na kupno oryginalnych płyt za ponad 60 zł (nowości taniej nie kupie). Więc mam czekać 4 lata aż cena płyty spadnie do 19,99 zł? (...)


Sam sobie odpowiedziałeś. :) Dodam- płyta, film, to nie chleb - do życia nie są niezbędne- nie stać mnie- nie mam. I czekam... aż będą udostępnione np. w TVP ;)


So lip 01, 2006 21:38

Dołączył(a): So cze 17, 2006 13:23
Posty: 454
Post 
nie no bez przesady.
ja sciagam duzo filmow nowych starszych ewentualnie troche muzyki i nie uwazam tego za grzech. takze wedlug mnie mozesz sobie sciagac ile tam chcesz


So lip 01, 2006 21:56
Zobacz profil
Post Re: Piracka muzyka a sumienie i...
michal_89 napisał(a):
Wiem, że jest to grzech (kradzież), ale z drugiej strony nie stać mnie na kupno oryginalnych płyt za ponad 60 zł (nowości taniej nie kupie).


A ja mam zamiar okraść bank. Wiem, że to grzech, ale z drugiej strony jestem taka biedna a oni mają tam tyle pieniędzy......


So lip 01, 2006 22:07

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post Re: Piracka muzyka a sumienie i...
baranek napisał(a):
I czekam... aż będą udostępnione np. w TVP ;)

Dowcip dnia.

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


So lip 01, 2006 22:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Też czasami coś ściagam.

Ale wiem, że tak być nie powinno - bo to w pewnym sensie jest kradzież.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N lip 02, 2006 7:33
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Proponuję przeczytać te dwa teksty...
http://www.zapytaj.wiara.pl/index.php?g ... 4691&dzi=0
http://www.zapytaj.wiara.pl/?grupa=8&ar ... 8788&dzi=0

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N lip 02, 2006 8:23
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 17, 2006 13:23
Posty: 454
Post 
w sumie to nie jest kradziezz bo nic wykonawca nie traci :) jakbym ze sklepu ukradl plytke to by stracil pienaidze ktore wlozyl w jej wyprodukowanie.


N lip 02, 2006 8:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 10, 2005 10:26
Posty: 52
Post 
Na pewno nie traci, bo skoro płyta kosztuje krocie, kupi ją ponad milion osób to jaki zysk :o ?
Spójrzmy np. na produkty Microshitu, chociażby Windowsa XP. Płytka wersji home kosztuje ponad 500 zł (z drugiej ręki) a sam Bill Gates ma tyle kasy, że może jej używać zamiast papieru toaletowego :D . Więc nie uważam, że skoro mam pirackiego Windowsa to okradłem Gatesa... :-)

_________________
...Tobie ufam i bać się nie będę...


N lip 02, 2006 11:29
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2006 12:24
Posty: 3666
Post 
Spragniony napisał(a):
w sumie to nie jest kradziezz bo nic wykonawca nie traci :) jakbym ze sklepu ukradl plytke to by stracil pienaidze ktore wlozyl w jej wyprodukowanie.


To jest kradzież, bo korzystasz z efektu czyjejś pracy przeznaczonego na sprzedaż, nie płacąc i wbrew woli twórcy/producenta.

Ja jak ściągam jakieś nagranie z netu to tylko z oficjalnych stron twórcy/producenta lub dystrybutorów/sklepów które czasem jakieś mp3 zamieszcają.

Wyjątkiem są twórcy underground'owi których nie kupisz w sklepach, i takie nagrania, które szkalaja moją wiarę (jak film "Kod da Vinci"), więc żeby poznać je bliżej nie będę wpierał ich twórców.

_________________
www.onephoto.net


N lip 02, 2006 12:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2006 12:24
Posty: 3666
Post 
michal_89 napisał(a):
Na pewno nie traci, bo skoro płyta kosztuje krocie, kupi ją ponad milion osób to jaki zysk :o ?
Spójrzmy np. na produkty Microshitu, chociażby Windowsa XP. Płytka wersji home kosztuje ponad 500 zł (z drugiej ręki) a sam Bill Gates ma tyle kasy, że może jej używać zamiast papieru toaletowego :D . Więc nie uważam, że skoro mam pirackiego Windowsa to okradłem Gatesa... :-)


Microsoft ma ogromne obroty, ale z muzyki (zwłaszcza w Polsce) wielu naprawdę dobrym atystom jest bardzo ciężko wyżyć i to takich ludzi okradasz jak ściągasz ich muzykę bez ich zgody.

Poza tym nie bardzo rozumiem argumentację, że bogatemu to nie zrobi różnicy więc można go okraść.

_________________
www.onephoto.net


N lip 02, 2006 12:48
Zobacz profil
Post 
No i takie wlasnie wypowiedzi, jakie zacytowales Paschalis, najbardziej mnie dziwia na katolickim forum.


Crosis


N lip 02, 2006 20:35

Dołączył(a): So cze 17, 2006 13:23
Posty: 454
Post 
Crosis: No i takie wlasnie wypowiedzi, jakie zacytowales Paschalis, najbardziej mnie dziwia na katolickim forum.


ja nie widze w tym nic dziwnego.


a wracajac do tematu to mnie zbytnio nie obchodzi czy ktos na tym zarobi czy nie.
nie mam zbytni ppieniedzy zeby kupowac plyty i filmy oryginalne wiec sciagam :)


N lip 02, 2006 20:55
Zobacz profil
Post 
Rownie dobrze mozesz powiedziec, ze nie masz pieniedzy na nowe spodnie a wiec idziesz do sklepu, bierzesz i wychodzisz. Po prostu - kradniesz.

Tutaj tylko czujesz sie bezkarny, bo internet jak narazie gwarantuje Ci anonimowosc - liczysz na to, ze jestes bezkarny, ze jestes tylko ybiorem bitow smigajacych po laczach - popsuje Ci sielanke - nie jestes. I w koncu w Polsce takie piractwo tez bedzie karane.


Crosis


N lip 02, 2006 21:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
i właśnie dlatego takie osoby jak ja pozostają głupie... :x
bo uważają,że to grzech i nie robią tego lub robią to tak nieudolnie iż nic z tego nie mają prócz zbesztania późniejszego
po czym sa na równi stawiani z tymi co chcą kraść lub jak mówią nie chcą ale się zdarza...
tyle, że perfidnie się zdarza i nagminnie
wraz z beszczelnymi wypowiedziami...

i tak oto życie Mieszka wokół tego tematu się kręci

-czemus biedny?
-bom głupi
-czemuś głupi?
-bom biedny

coś w tym jest
jesli by ludzie nie kradli i byli uczciwsi Mieszkowi życie potoczyłoby się inaczej
powiedzmy szczerze: bardziej szczęśliwie
uważam,że to nie jest sprawiedliwe
ale z drugiej strony patrzę w stronę Miłosierdzia więc zabijać ze złości nie będę z tego powodu ;)

dobrze by było by ludzie choć trochę dali szanse sprawiedliwości
by nie kłamstwo i przebiegłość wzięło górę
ale uczciwość i silna mądrość dobrego wyboru
póki co to na razie głąby sa coraz to bogatsze i bardziej wyuczone
nie od dzis wiadomo co robi praktyka
w tej czy innej sprawie
nie masz pieniędzy na excela?
to go nie kradnij a zrobisz dobry uczynek
sprawiedliwa osoba znajdzie prace na stanowisku które jej się należy z racji uczciwości
kradniesz benzyne np w pracy nauczysz się jeździć samochodem lepiej a przez to i wysiudasz nie jedną osobę uczciwą której nie stać na tyle pracy wokół swoich zdolności
tak to działa
czy to ma tak być?

ja jedno wiem, że póki tak będzie ludzie nieuczciwi będą u władzy
a więc ci co nie powinni być
to nie jest ten prawdziwy oddolny prąd organizmu społecznego ale fałszywy prąd zachłanności ludzi bez honoru
bo tak naprawdę to oni sobie w życiu nie potrafią radzić i w uczciwej walce w życiu by przegrali
zginęli by
tymczasem jest odwrotnie
to ludzie uczciwi ledwo przędą i jest ich coraz mniej bo zwykły rozsądek rozsadził już niejedne sumienie...

sa pewne prawa moralne które się należą by je czynić względem siebie i innych
każdy zły wybór daje lawine "złości"
łańcuch nieszcześcia

coś w tym jest, że gdy ludzie niuczciwi dostaja się do władzy i tak nic dobrego uczynić nie mogą choćby nawet i chcieli
dowodów historycznych nie brakuje na to
Kkoneczny dał przyklad papieża [tego dobrego] który za łapówki się dostał
lecz cały lud i tak robił w nurcie przeciwnym
więc i tak wszystko było na nic
ogół musi rozumieć idee pewne
póki tego nie będzie póki profilaktyka nie wytępi ludzi niehonorowych będziemy musieli żyć z pietnem na swoim grzbiecie
piętnem trudnym do uniesienia...

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


N lip 02, 2006 21:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL