Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Piracka muzyka a sumienie i... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sie 06, 2008 9:59
Posty: 206
Post 
Mroczny Pasażer napisał(a):
Ah no tak. Bo jak ktoś słucha pop i dance to jest głupi i niedojrzały, a ten co gustuje w klasyce to wielki mędrzec, który dostrzega tajemne przesłania zakodowane w dźwiękach fortepianu.


Nie przesadzaj, można słuchać różnych gatunków, problem w tym, że lansuje się wyłącznie komercję, to na czym można szybko i łatwo zarobić. Już nie chodzi nawet o muzykę klasyczną, ale choćby Rock z lat 70 tych, który wymagał przynajmniej pewnej wirtuozerii w posługiwaniu się głosem i instrumentem. Wyobraź sobie, że jesteś geniuszem muzycznym, niezwykle utalentowanym, jakie masz szanse na to by twój kawałek trafił choćby do radia? Kto decyduje o tym że wydasz płytę, jakiś cymbał bez słuchu i gustu.


Pt sie 22, 2008 11:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
Cytuj:
Wyobraź sobie, że jesteś geniuszem muzycznym, niezwykle utalentowanym, jakie masz szanse na to by twój kawałek trafił choćby do radia? Kto decyduje o tym że wydasz płytę, jakiś cymbał bez słuchu i gust


Tylko dlaczego tak wiele współczesnych kapel rockowych, grających bardzo dobrą muzykę, jest bardzo popularnych?

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Pt sie 22, 2008 13:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 06, 2008 9:59
Posty: 206
Post 
Bo na szczęście nie wszyscy ludzie dają się tak łatwo ogłupić i sami wiedzą co dla nich dobre. Ale z tymi bardzo popularnymi kapelami to nie jest tak kolorowo.
Czy sobie wyobrażasz, że ktoś dzisiaj puścił by w radiu kilkunastominutowy kawałek rockowy, jak np. Stairway to haven, Led Zeppelin? Chyba, że w pięciu kawałkach z przerwami na reklamy. :lol:


Pt sie 22, 2008 14:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
Sympatyk Lewicy napisał(a):
Czy sobie wyobrażasz, że ktoś dzisiaj puścił by w radiu kilkunastominutowy kawałek rockowy, jak np. Stairway to haven, Led Zeppelin? Chyba, że w pięciu kawałkach z przerwami na reklamy. :lol:


Eska Rock - gramy co chcemy. Polecam.

P.S. Ciekawy tekst o ZAiKS: http://blog.dunder.pl/2008/08/22/zaiks- ... bezprawie/

No, ale ZAiKS to pewnie święte jest, zły jest tylko user pobierający mp3.

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Pt sie 22, 2008 15:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 31, 2012 12:17
Posty: 5
Post Re:
Paweł 93 napisał(a):
Warto tu przytoczyć to, co niejednokrotnie odpowiadał ludziom o. Jacek Salij nt. piractwa. Chodziło tu o to, że ściąganie filmów, muzyki, gier czy programów wyłącznie do swojego użytku, bez celów zarobkowych, nie jest grzechem ciężkim (co najwyżej lekkim).


żeby nie zakładać nowego tematu dotyczącego piractwa zapytam tutaj odnosząc się do wypowiedzi powyżej.

ogólnie nigdy uznawałem pobierania na własny użytek jako grzech , nie dlatego że byłem święcie przekonany że nie ma w tym zupełnie niczego złego tylko że jest to rozpowszechnione na taką skalę . wiadomo ile jest dziś stron na których można bezproblemowo pobierać i robi to dużo osób. można ująć że tak się przyjęło że na własny użytek to nic złego itp.

teraz jestem innego zdania i nie wiem jak sprawę "załatwić" dlatego że nigdy na mojej liście grzechów nie było kradzieży , może nie miałem świadomości czynu albo po prostu stało się czymś normalnym że się coś ściągnie obejrzy itp no i też sumienie jakoś nie grzmiało że może jednak jest to grzech a nie jestem człowiekiem pozbawionym sumienia i moralności.
zasadnicze pytanie : tzn że moje wszystkie spowiedzi były nieważne ? teraz przy najbliżej spowiedzi muszę tą sprawę jakoś ująć w całość ? jak "uspokoić" sumienie nieco wstrząśnięte ?

proszę o podpowiedź jakiejś poważnej osoby bo się w tym pogubiłem


Śr sty 02, 2013 19:06
Zobacz profil
Post Re: Piracka muzyka a sumienie i...
Ja uważam, że ściąganie "na lewo" jest grzechem. Może nie jakimś uber ciężkim ale zawsze. Tu już nie chodzi o to, że lwią część zysku zabierają korporacje, że prawo zezwala na 24 h itede itepe. Krótka piłka - wykonawca musiał włożyć swoją pracę w dany utwór i nie zrobił tego charytatywnie. I to moim zdaniem kończy dyskusję - jeśli korzystamy z czyjejś pracy, za którą ten ktoś oczekuje zapłaty to nie ma żadnych od tego wymówek.

Tym bardziej, że nie musimy kupować całych płyt (można pojedyncze utwory za 3 zł) a sklepy elektroniczne z grami robią mega promocje (w praktyce można dostać świetne tytuły za pół darmo). Jedynie z filmami jest problem - w Polsce wciąż nie funkcjonuje porządna wypożyczalnia filmów online (Ipla ma beznadziejny asortyment) a kupowanie płyty DVD jest sporym wydatkiem i często bezsensownym (bo film obejrzy się raz i odkłada na półkę).


Śr sty 02, 2013 22:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Piracka muzyka a sumienie i...
No a jeśli piratowi spodoba się tak bardzo, że pójdzie na koncert? Albo, o zgrozo, zostanie fanem? Weźmy jeszcze pod uwagę, że nie piracąc mógł się nigdy z danym wykonawcą nie zetknąć. Paczpan tych wykonawców - na grzechu robią mamonę, zakazać im!

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Pn sty 07, 2013 10:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 23, 2012 18:52
Posty: 278
Post Re: Piracka muzyka a sumienie i...
Gdyby nie ściąganie muzyki wokaliści nie mieliby zysków z koncertów, większości ludzi nie stac bybyło na kupienie oryginalnych płyt, na dodatek na których byłaby muzyka im nieznana(nie wszystkie piosenki zapewne by usłyszeli).
Ogromna ilość utworów i tak jest rozpowszechniona na youtube lub innych stronach, każdy może prawie wszystkiego posłuchać.Tam też nie wszystko jest legalne,to może nie powinniśmy tam wchodzić? dla mnie to troche popadanie w parnoję.
Filmy już rozpowszechnione w telewizji też można nagrac i wrzucić na internet, nie jest to nielegalne.
Na popularnych rzeczach ludzie i tak bardzo dużo zarabiają, czy istnieje ściąganie z neta czy nie.

A słyszeliście o opłacie remuneracyjnej? jest to opłata za potencjalne kopiowanie pobierana ze sprzedaży np czystych płyt cd czy dvd.


Wt sty 08, 2013 19:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL