Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Szczepionki, zarodki i problemy etyczne 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So cze 17, 2006 0:36
Posty: 1414
Post 
I jeszcze jedno - adres stony na której znajduje sie lista szczepionek produkowanych w USA na bazie komórek pobranych z zabitych dzieci.

Myślę że jako Katolicy jesteśmy zobligowani wiernością Bożego
nauczania do bojkotu tego rodzaju "lekarstw".

http://www.loras.edu/~CatholicHE/Vaccines.html

Lista znajduje się na stronie 8.

Stanowisko Kościoła jest w tej sprawie nieco pokrętne, dopuszcza bowiem
stosowanie szczepionek w wypadku braku alternatyw,jako moralnie
dopuszczalne.

Dla mnie jednak moralność i etyka w tym wypadku nnie istnieją,
a szczepionki te są niczym innym jak mydło produkowane
w Oświęcimskim Obozie Koncentracyjnym.

Złowieszczy duch dr.Mengele radośnie klapie w łapki :-((


Pn lip 31, 2006 2:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Cytuj:
a szczepionki te są niczym innym jak mydło produkowane
w Oświęcimskim Obozie Koncentracyjnym.

Znaczy wymysłem?

http://auschwitz.blog.pl/archiwum/?rok=2006&miesiac=1


Pn lip 31, 2006 18:39
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 17, 2006 0:36
Posty: 1414
Post 
Znaczy - tragicznym żartem .....z człowieka.


Wt sie 01, 2006 2:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Dokładniej - chodzi o szczepionki namnażane na ludzkich komórkach macierzystych. Z tym, że o ile wiem to nie jest w tej chwili tak, że w celu namnażania zabijane są kolejne zarodki, tylko hoduje się linie komórkowe (czyli namnaża kiedyś dawno pobrane komórki, tak jak namnaża się np. komórki skóry czy wątroby). Tyle że kiedyś na początku żeby się do pierwszych komórek dostać zabito zarodek(ki).

Przez analogię - trochę tak, jakby przez 20 lat coś produkowano z ciała zabitego kiedyś człowieka, a nie za każdym razem zabijano kolejnych ludzi.

Co oczywiście nie oznacza, że staje się to moralne...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt sie 01, 2006 7:22
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 17, 2006 0:36
Posty: 1414
Post 
Masz rację jo_tka, jednak linie komórkowe ulegają degeneracji,
wiele z nich już dzisiaj nie nadaje się do dalszej eksploatacji.
Dla tego ta cała awantura.
Lobby farmaceutyczne chce zgody na klonowanie zarodków ludzkich
dla pozyskania nowych (tzw. farmy ), jest to trochę taka jak
w opowiadaniach scenice-fiction.

Na razie (dzielny) Bush powiedział VETO, jednak w niedługim czasie
nowy prezydent powie tak, w końcu senat był za tym.
MEGAHOLOKAUST jest nieunikniony jeśli w porę nie znajdzie się
alternatywnych leków.

Z listy szczepionek którą podałem, wiele alternatywnych już istnieje jednak nie są dostępne w USA, dla czego?
Czy jest to zła wola?
Spisek?
Czy raczej próba degradacji człowieka?
A może zwyczajnie - interes?

Podobnie jest z aborcjami które jak na razie są idealnym środkiem do zdobywania nowego "materiału". Dla tego Planned Parenthood
posiada tak silne "plecy".

Wina jednak jest po stronie zwykłych ludzi, w pogoni za zyskiem
kupują akcje dobrze prosperujących koncernów farmaceutycznych pompując w nie pieniądze.Dzęki temu powstają KOMBINATY
ŚMIERCI w których tracą życie skazani aby żyć mogli - wybrani.


Wt sie 01, 2006 13:02
Zobacz profil
Post 
Przepraszam, że się wtrącę, ale temat dotyczy poniekąd mojego przyszłego zawodu, więc chyba powinnam tu naprostować niektóre rzeczy.

Po pierwsze, żeby pobrać komórki macierzyste nie potrzebujemy mordować płodów, bo wystarczy tych komórek chociażby z samoistnych poronień.

Po drugie, nie podobało mi się w artykule podanym na początku stawiania biotechnologii i inżynierii genetycznej obok eutanazji czy aborcji. Bardzo mi się to nie podobało!!

Według mnie sprawę wyboru co jest moralne a co nie powinno zostaiwć się biotechnologom i inżynierom genetycznym, czyli osobom, które maja o tym jakieś pojęcie. Mogę tłumaczyć laikowi na czym polega hodowla komórkowa, ale po co? I tak dla katolika produkcja chociażby surowicy in vivo będzie bardziej moralna, niż hodowla komórkowa, bo przecież zabija się TYLKO zwierzęta a nie uduchowione komórki ludzkie.

Nie traktujcie biotechnologów jak bandę szaleńców, którzy nie liczą się z życiem ludzkim. Ciężko się uczę żeby to życie chronić i ratować! Moglibyście mieć trochę zaufania. Taką propagandą "pro-life" możecie zrobić bardzo dużo szkody, bo laik nigdy nie będzie wiedział gdzie jest granica, więc wyznaczy ją durzo wcześniej niż powinien, a to niestety zahamuje rozwój nauki. Tak zresztą w naszym państwie "prawa i sprawiedliwości" się dzieje, bo już doświadczenia genetyczne objęte są restrykcjami i próbuje się je ograniczać. A spowodowane to zostało protestami ludzi, ludzi, którzy nie mają zielonego pojęcia na temat genetyki. A każde doświadczenie mniej to strata czasu, czasu który jest tak cenny w ratowaniu ludzkiego życia!

Tak na podsumowanie powiem, że 1000 razy bardziej wolałabym uśmiercić kilkudniowy zarodek niż żywe zwierzę. Dlaczego? Bo zlepek komórek na ciebie nie patrzy, nie boi się śmierci i nie czuje bólu.


Wt sie 01, 2006 19:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Rito - poproszę o jakąkolwiek pracę dotyczącą uzyskiwania komórek macierzystych z samoistnych poronień. I jeszcze proszę o informację, w jaki sposób pobiera się te komórki z materiałów higienicznych, bo taką formę ma niestety wczesne poronienie. Mówimy po prostu o krwawieniu. Chyba, że mówisz o poronieniach w późniejszym okresie ciąży. Ale też poprosiłabym o źródło, które twierdzi, że można pobrać żywe komórki, zdolne do namnażania, z obumarłego ciała płodu. Może być angielskojęzyczna.

Pobierać komórki macierzyste można z różnych źródeł. Niekoniecznie z płodów. Również namnażać. I w samej hodowli komórek nie ma niczego złego. Niemniej w tych przypadkach pobierane są z zarodków. Nie uwierzę, że po poronieniu samoistnym, chyba że mi to udowodnisz podając np źródło... :?

I bardzo mi przykro - ale zabicie zarodka to zabicie zarodka. Nieistotne - wszczepionego do macicy, czy nie. I czy doprowadza się do tej śmierci powodując złuszczenie błony śluzowej macicy, czy zniszczenie zarodka w laboratorium, ma znaczenie drugorzędne.

I istotnie - zarodek nie będzie na Ciebie patrzył. Ale czy to znaczy, że człowieka który jest ślepy i głuchy i nie widzi (nie wie) co robisz można uśmiercić, byle bezboleśnie?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt sie 01, 2006 19:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Rita
Cytuj:
Tak na podsumowanie powiem, że 1000 razy bardziej wolałabym uśmiercić kilkudniowy zarodek niż żywe zwierzę. Dlaczego? Bo zlepek komórek na ciebie nie patrzy, nie boi się śmierci i nie czuje bólu.


ból występuje nawet przy "zlepku komórek"
kiedyś udowodniono iż rośliny również "płaczą"
na swój sposób ale odczuwają ból

boisz się spojrzenia zwierzat? :tuptup:

nawet kilkudniowy zlepek komórek zasługuje z racji tego, iż kiedyś będzie to człowiek na szacunek

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Wt sie 01, 2006 21:09
Zobacz profil
Post 
Po pierwsze jo_tka nie chce mi się szukać, sama poszukaj. A tak w ogóle to komórki macierzyste generalnie pobiera się z krwi pępowinowej. Po prostu chciałam zwrócić uwagę że nikt nie pobiera tych kom z żywych i zdrowych zarodków matek, które chcą mieć dziecko, a pobieranie z zarodków dotyczy poronień, a nie uśmiercania dzieci!! Nie trzeba skrobać z podpaski. Nie interesuję się tym aż tak bardzo, więc dokł Ci nie powiem, ale możesz to sama znaleźć np. w różnych publikacjach medycznych.

Cytuj:
ból występuje nawet przy "zlepku komórek"

Skąd takie informacje??

Cytuj:
kiedyś udowodniono iż rośliny również "płaczą"
na swój sposób ale odczuwają ból

Kiedy, gdzie i kto? I co to ma do tematu? Ten argument świadczy przeciwko tobie, bo chyba jako dobry człowiek powinieneś nie jeść roślin?

Cytuj:
nawet kilkudniowy zlepek komórek zasługuje z racji tego, iż kiedyś będzie to człowiek na szacunek

Nie odbieram szacunku zlepkowi komórek, mam po prostu większy szacunek dla żywych zwierząt, które czują i potrafią to przekazać, które się boją i potrafią nam o tym powiedzieć bo zdają sobie z tego sprawę. Nie wiem czy ktoś z was potrafiłby zabić psa albo kota? A przecież w ciągu życia dochodzi do wielokrotnych samoistnych poronień, o których nie mamy pojęcia i nie czujemy z tego powodu bólu ani smutku.

A waszych wypowiedzi zastanawiam się czy w ogóle widzicie różnicę pomiędzy komórką macieżystą a zarodkiem? Bo mam poważne wątpliwości...


Wt sie 01, 2006 22:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Generalnie w Polsce komórki macierzyste pobiera się z krwi pępowinowej. Można również ze szpiku. Tu nie przeczę.

Co zupełnie nie zmienia faktu, że dla wielu naukowców najlepszym potencjalnym źródłem są zamrożone zarodki niewykorzystane do zapłodnienia in vitro. W myśl zasady, że jak i tak ma się je zniszczyć, to przecież można wykorzystać.

Cytuj:
nikt nie pobiera tych kom z żywych i zdrowych zarodków matek, które chcą mieć dziecko

Istotnie. Nie wykonuje się aborcji wbrew woli matki w celu pobrania komórek. Tylko chyba nie o tym mówimy?

Cytuj:
pobieranie z zarodków dotyczy poronień, a nie uśmiercania dzieci!! Nie trzeba skrobać z podpaski

Cóż - poronienie samoistne we wczesnym okresie oznacza po prostu krwotok. Nie "wypada" pojedynczy zarodek, tylko złuszcza się z całą błoną śluzową macicy, a wszystko razem intensywnie krwawi...

Dlatego pozwolisz, że po prostu uznam to co mówisz za mało prawdopodobne...

PS.
Cytuj:
A waszych wypowiedzi zastanawiam się czy w ogóle widzicie różnicę pomiędzy komórką macieżystą a zarodkiem? Bo mam poważne wątpliwości...


No właśnie - łatwiej dyskutować z własnymi wrażeniami...
Komórka macierzysta jest komórką somatyczną. Jak krwinka, komórka szpiku, wątroby, czy czegokolwiek innego. Tyle że posiada zdolność różnicowania się we wszystkie rodzaje komórek i dobrze się dzieli.

Problemem jest nie namnażanie czy ochrona komórek macierzystych tylko ich pochodzenie. W pierwszym etapie rozwoju kilkudniowy zarodek składa się z komórek macierzystych, które następnie ulegają różnicowaniu.

Mam nadzieję, że tym razem będziesz wiedziała o czym mowimy :?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr sie 02, 2006 7:23
Zobacz profil
Post 
Nie denerwuj się ta jo_tka :)

Więc skoro wyjaśniliśmy już pochodzenie kom macierzystych, to może teraz wyjaśnisz, dlaczego wzbudzają one w tobie tyle kontrowersji?

I co to znaczy, że
Cytuj:
Co zupełnie nie zmienia faktu, że dla wielu naukowców najlepszym potencjalnym źródłem są zamrożone zarodki niewykorzystane do zapłodnienia in vitro. W myśl zasady, że jak i tak ma się je zniszczyć, to przecież można wykorzystać.


Jeżeli jest materiał biologiczny, to ja rozumiem, że wolisz wyrzucić go do śmieci, niż "wykorzystać"? Nie widzę w tym nic złego, w końcu i tak trafiłby do spalenia. To już jest problem tych naukowców.

Jakie więc masz jeszcze "pretensje" do naukowców?


Śr sie 02, 2006 13:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
W kwestii kontrowersji - napisałam post wyżej, jest wyboldowane. Przeczytaj.

W kwestii "materiału biologicznego" - dla mnie to są żywi ludzie, a ludzi nie będę traktować jak "materiał". I nie zgadzam się na ich "użycie" w imię "dobra ludzkości". Przypominam - zarodki są ludźmi, nie komórki macierzyste...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr sie 02, 2006 20:03
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Problemem jest nie namnażanie czy ochrona komórek macierzystych tylko ich pochodzenie.


Problem jest taki, że tak na prawdę nie istnieje!!


Śr sie 02, 2006 22:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
A, jeszcze jedno.
Może warto napisać jakie to są choroby i jakie szczepionki...

Polio
Złe: Poliovax [Aventis-Pasteur/Pasteur Merieux Connaught]
Dobra alternatywa: IPOL [Aventis-Pasteur], Orimune [Lederle]

Wścieklizna
Zła: Imovax [Aventis-Pasteur/Pasteur Merieux Connaught]
Dobra alternatywa: RabAvert [Chiron], RVA [SmithKline Beecham]

Ospa
Zła: Acambis 1000 [Acambis]
Dobra alternatywa: Acambis 2000 [Acambis-Baxter]

Różyczka
Zła: Meruvax II [Merck], ERVEVAX (SmithKline Beecham)

W Polsce zarejestrowana jest jeszcze szczepionka RUDIVAX (Pasteur Merieux), o której nie mam danych. Istnieje alternatywna szczepionka japońska, nie jest zarejestrowana w Polsce, Wielkiej Brytanii lub Stanach Zjednoczonych.

Odra, świnka, różyczka
MMR II [Merck] – szczepionka trójskładnikowa, z tego jedynie szczepionka na różyczkę jest produkowana z wykorzystaniem komórek pochodzenia zarodkowego (ale rozdzielić składników się nie da). Szczepionka jest zalecana w Polsce i jest w kalendarzu szczepień!!

Świnka i różyczka
Biavax II [Merck] – szczepionka dwuskładnikowa, sytuacja jak poprzednio

Odra i różyczka
MR - VAX II [Merck] – szczepionka dwuskładnikowa, sytuacja jak wyżej

Ospa wietrzna
Zła: Varivax [Merck]
Brak dopuszczalnej moralnie alternatywy w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych

Żółtaczka typu A
Zła: Havrix [SmithKline Beecham/Glaxo SmithKline], Vaqta [Merck], AVAXIM (Pasteur Merieux)
Brak dopuszczalnej moralnie alternatywy w Polsce, USA, UK. Istnieje szczepionka japońska ale nie jest zarejestrowana.

Żółtaczka typu A i B
Twinrix [Glaxo SmithKline] – szczepionka dwuskładnikowa, jedynie szczepionka na żółtaczkę typu A jest produkowana z wykorzystaniem komórek pochodzenia zarodkowego, szczepionka na żółtaczkę typu B jest w pełni akceptowalna (ale znów jest to niepodzielna całość...)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr sie 02, 2006 22:13
Zobacz profil
Post 
Przerażasz mnie jo_tka. Czemu to ma służyć? Może jesteś przedstawicielką firmy farmaceutycznej?

P.S. Skąd wzięłaś dane że konkretna szczepionka produkowana jest przy pomocy kom. macierzystych pobranych z zarodków?

Powinnaś też wziąć pod uwagę czy konkretna firma nie wykorzystuje kom. macierzystych w innych celach, bo może się okazać że wybierając firmę produkującą humanitarne szczepionki wspierasz finansowo inne niehumanitarne działania danej firmy. Ciekawe, że nie bierzesz też pod uwagę bezpieczeństwa szczepionek.


Cz sie 03, 2006 18:12
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL