Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Uzależnienie od internetu 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
Oczywiście, że wszystko jest dla ludzi.
Narkoytki też są dla ludzi, dla ludzi inteligentnych, którzy z nich nie korzystają.

O!

"W grudniu zeszłego roku sąd w Jeleniej Górze nakazał psychoterapię uzależnionej od internetu i gier komputerowych kobiecie i trójce jej dzieci. Dzieci spędzały przed monitorem tyle czasu, że przestały chodzić do szkoły, powtarzały rok. W rodzinie obowiązywał grafik korzystania z komputera. Kiedy mąż uzależnionej internautki próbował uniemożliwić kobiecie dostęp do komputera, ta złożyła pozew o rozwód. Sąd pozew oddalił i nakazał leczenie.

Psychoterapia została też nakazana 33-letniej mieszkance Krakowa, matce czwórki dzieci. Kurator sądowy, który opiekował się tą rodziną (kobieta już miała ograniczone prawa rodzicielskie), zauważył, że mieszkanie było zaniedbane i zadłużone - internautka opłacała jedynie rachunek za stałe łącze, lodówka była pusta, dzieci głodne. Sąd uznał, że to z powodu uzależnienia od internetu. Nakazał kobiecie leczenie, a dzieci trafiły do placówki opiekuńczej"

http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obcasy ... 90666.html

pzdr ;)

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Pn maja 09, 2005 14:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
No to mały teścik badający stopień naszego uzależnienia.

Ja nie powiem, co mi wyszło :x

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


N maja 15, 2005 13:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 25, 2017 10:04
Posty: 2
Post Re: Uzależnienie od internetu
Ja znalazłam ciekawy artykuł jak walczyć z uzależnieniem dziecka od internetu, warto przeczytać bo też pomoże dorosłym--->
http://www.hellocamping.pl/pl/felieton/ ... e-ma-wi-fi i jeszcze tutaj kolejna rada


Wt lip 25, 2017 10:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 11, 2018 12:36
Posty: 2
Post Re: Uzależnienie od internetu
Uzależnienie od internetu to nie taki łatwy temat. Niestety wraz z rozwojem technologicznym od internetu uzależnione jest coraz więcej osób. Możemy to zaobserwować np w wakacje, gdy ja byłem młody i w wakacje miałem 2 miesiące wolnego wraz z przyjaciółmi z osiedla spędzaliśmy całe nie na podwórku wracało się tylko na obiad potem na kolację i spać a od rana powtórka, a teraz na podwórkach, boiskach są pustki wszyscy wolą świat wirtualny. Syn mojego przyjaciela był uzależniony na tyle że potrzebna była terapia hipnozą, która wyciągnęła młodego z tego nałogu. Pamiętam że przyjaciel poświęcił kilka dni na znalezienie odpowiedniej klinki .(ciach: spam)
Pozdrawiam :)


Pt maja 11, 2018 12:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Uzależnienie od internetu
Nie wiem czy to nie spam .
Po co link!!?
Poza tym hipnoza duchowo może stać sie o wiele bardziej szkodliwa niż net.
Najpierw programuje się by odzwyczaić od netu, potem dojdzie okultyzm i cofanie w czasie "do poprzdnich wcieleń za pomocą hipnozy"
NIe majstrujmy sobie w głowach!

Karma z poprzedniego wcielenia powoduje że siedzę przy necie? :o

Czytamy tam: "Uczyłem się u Mistrza. Richard Bandler, współtwórca NLP"
NLP - czyli to dziadostwo które z normalnego człowieka może uczynić psychopatę...
to tak jakby naprawiać zegarek młotkiem

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 11, 2018 12:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 11, 2018 12:36
Posty: 2
Post Re: Uzależnienie od internetu
Wiadomo każdy organizm jest inny i nie każdy będzie podatny na hipnozę, jednak warto próbować wszystkiego co może pomóc. Gdyby to chodziło o mojego syna zrobiłabym wszystko żeby mu pomóc dokładnie tak samo jak postąpił mój przyjaciel. Link dlatego ponieważ chciałam pokazać miejsce gdzie komuś podano pomocną dłoń i wyleczono. Jeśli kiedykolwiek ktoś będzie potrzebował pomocy z podobnym problemem i przypadkowo trafi na forum i taki link sprawi że poczyta i mu tam pomogą wtedy będę bardzo szczęśliwa, że kolejna osoba uwolniła się od nałogu.


Pt maja 11, 2018 12:58
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Uzależnienie od internetu
Po pierwsze jest wiele klinik i to nie stosujących NLP, link jest niepotrzebny.
Poza tym należy się zapoznać z niebezpieczeństwami które stoją za hipnozą. Zastosowanie hipnozy nawet zdrowotnie, może rozbudzać zainteresowanie wpływaniem na świadomość, stąd krok do okultyzmu.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 11, 2018 13:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 14, 2022 23:07
Posty: 1
Post Re: Uzależnienie od internetu
Osoba odczuwa silny przymus psychiczny korzystania z Internetu. Utrata kontroli nad czasem spędzanym w sieci, osoba nie jest w stanie powstrzymać się od przebywania online. Wydłużenie się czasu korzystania z Internetu, osoba potrzebuje przebywać w sieci coraz częściej i dłużej, aby uzyskać satysfakcję


Pt sty 14, 2022 23:02
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 15, 2022 16:31
Posty: 1
Post Re: Uzależnienie od internetu
Gdyby to chodziło o mojego syna zrobiłabym wszystko żeby mu pomóc dokładnie tak samo jak postąpił mój przyjaciel


So sty 15, 2022 16:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 23, 2022 14:57
Posty: 1
Post Re: Uzależnienie od internetu
Internet to straszne uzależnienie, jeśli nie ma umiaru!


Pt gru 23, 2022 14:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL