Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 0:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Nastolatki i seks 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt wrz 22, 2009 8:04
Posty: 1
Post 
nastolatka nie da sie jednak wytlumaczyc zesex moznan uprawiac po slubie. Stal się modny w dzisiejszych czasach a 16 letnie dziewice staja sie rzadkością. Co gorsza mlodziez nie uzywa takze antykoncepcji moze na tym nalezaloby sie skupic, latwiej im bowiem bedzie wytlumaczyc zagrozenie wirusem hiv niz milość sacrum.


Wt wrz 22, 2009 10:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post 
pinokio1 napisał(a):
nastolatka nie da sie jednak wytlumaczyc zesex moznan uprawiac po slubie. Stal się modny w dzisiejszych czasach a 16 letnie dziewice staja sie rzadkością. Co gorsza mlodziez nie uzywa takze antykoncepcji moze na tym nalezaloby sie skupic, latwiej im bowiem bedzie wytlumaczyc zagrozenie wirusem hiv niz milość sacrum.

Dlatego pasowały by zajęcia (widziałem w kilku programach/filmach) z hameryki gdzie uczniowie dostawali interaktywna lalę i przez tydzień musieli zajmować się nią jak dzieckiem. Po takim ćwiczeniu przynajmniej używanie antykoncepcji by wzrosło :D


Wt wrz 29, 2009 6:40
Zobacz profil
Post 
Ba. Przydałoby się też faktycznie edukować na temat antykoncepcji, tłumaczyć, czym jest watykańska ruletka, czym prezerwatywa a czym pigułki.

Ale czego oczekiwać w kraju, w którym ciągle są "wpadki" z powódów, które jeżą włos na głowie:
- myślałam, że za pierwszym razem się nie zachodzi;
- myślałam, że zaraz po okresie się nie zajdzie;
- powiedział, że zdaży,
....

Crosis


Wt wrz 29, 2009 7:15

Dołączył(a): N wrz 27, 2009 9:22
Posty: 52
Post 
Cytuj:
- powiedział, że zdaży,


muahahaha


Wt wrz 29, 2009 8:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
drhipis napisał(a):
Cytuj:
- powiedział, że zdaży,


muahahaha


Niestety, to wcale nie jest takie śmieszne... Choć z drugiej strony są tabletki 72, czy ile, po. No ale o tym też nie każdy wie :/
W ogóle jak patrzę na to co wie dzisiejsza młodzież (jakbym sam był staruchem) na te tematy, to włos na głowie się jeży i aż chce się wołać o pomstę do nieba.

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Wt wrz 29, 2009 12:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post 
No ja pamiętam z lat młodych gdzieś około 89 roku nasze narzeczone/dziewczyny/koleżanki (mówię o dużej grupie znajomych) mniej więcej 15-16 letnie wymieniały się pigułami które jednej zapisał ginekolog, drugiej załatwiła mama lub skądś tam miała. Różne zdarzały się w czasie imprez czy spotkań zauroczenia czy uczucia ale nigdy nie trafiła się niespodziana ciąża. Teraz po latach czasami spotykam dawnych znajomych i większość to szczęśliwe pary. Wydaje mi się że obecnie młodzież przyzwyczajona do cukierkowo-hamburgerowej cywilizacji macha na wszystko ręka i nawet ma problem kiedy trzeba czegoś w googlach poszukać bo to "takie męczące". Najlepiej wszystko by na tacy podać a jak nie to niech się świat zawali. Tylko po zawaleniu się pozostaje smutek i pytanie jak mogłem być taki/taka głupia.


Śr wrz 30, 2009 12:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 29, 2010 13:47
Posty: 40
Post Re: Nastolatki i seks
Cytuj:
Podjęłam się próby odpowiedzi dziewczynom na pytania: jak, kiedy i dlaczego powiedzieć NIE chłopakowi, jak przygotować się do powiedzenia TAK, jak wybrać tego jedynego, aby stworzyć szczęśliwy związek.

zajechało mi tu Bravo.

przede wszystkim, trzeba się zastanowić nad tym, czym jest szczęśliwy związek. bo często rozumie się przez to "długo i szczęśliwie", a tymczasem okazuje się, że związek trwa pół roku i kończy się jakąś nieciekawą historią.

jak dla mnie dojrzały seks ma prawo zaistnieć tylko w małżeństwie i powinniśmy raczej skupiać się na tym, jak wytłumaczyć młodym ludziom, dlaczego tak jest, a nie jak mają się zabezpieczyć przed ciążą, jakby to była istota sprawy.
śmiem stwierdzić, że zapewne jakieś 99% rozwodów jest spowodowane seksem przedmałżeńskim.

mam wrażenie, że celem tego tematu jest przekabacenie ludzi, żeby wchodzili na podanego tu bloga i zapewne tak jest. zanim zaczyna się rozprowadzać jakieś treści w Internecie, najpierw trzeba się zastanowić, jakie mogą być tego konsekwencje. przecież tak naprawdę strony o takiej tematyce właśnie zachęcają ludzi do rzeczy, przed którymi niby ich chronią.

pozdrawiam

_________________
wołam do Ciebie
z krańców ziemi
gdy słabnie moje serce:
na skałę zbyt dla mnie wysoką
wprowadź mnie


Śr gru 29, 2010 17:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL