Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Gry 
Autor Wiadomość
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Gry
@MIXer

Jest zasadnicza różnica. W książce czytasz co inni robią, a mino to czytanie niektórych książek jest grzechem. W grze grasz w pierwszej osobie i grzeszysz w pierwszej osobie i jest to grzech. Naturalnie gradacja grzechu jest mniejsza (niż popełnionego w realu), ale jest to grzech i może być także ciężki – zależy od intencji i wiedzy o zagrożeniu.


@Vacarius

Gothic to gra okultystyczna wystrzegaj się jej. Shootery natomiast często prowadzą do skrzywienia charakteru – nie są w większości okultystyczne – ale mogą doprowadzić do zniewoleń z powodu grzeszenia na potęgę.

To, że masz wyrzuty Sumienia jest pozytywnym objawem. Pokazuje, że jesteś wartościową osobą i warto odciąć się od tego typu gier. Wybieraj takie, gdzie podczas gry główny cel polega nie na grzeszeniu, ale na sporcie, zręczności, strategii, symulacji. Trudno spotkać grę bez żadnego grzechu poza sportowymi, czy symulacjami, czy zręcznościowymi , czy planszowymi - więc staraj się grać w takie, gdzie każdy grzech można ominąć.

np. Tomb Raider: Underworld, czy TDU 2, czy rpg Voyage Century online. Czy jak już naprawdę musisz strzelać to World of Tanks, gdzie głównie chodzi o strategię i zręczność, czy Battlestation Pacific, czy Battlestations Midway.

Jak poznasz powyższe tytuły zrozumiesz jakie gry są ok.

Ja np. lubię szachy w kurnik.pl – rankingi powodują mocne uzależnienie, więc też trzeba dawkować przyjemności ;)

Każda gra, która powoduje wyrzuty Sumienia jest mocno niebezpieczna (tak jest u osób wartościowych). Ale u osoby z źle ukształtowanym Sumieniem trzeba sobie narzucić zewnętrzne restrykcje.


Ostatnio edytowano Pn gru 03, 2012 12:10 przez frater, łącznie edytowano 2 razy



Pn gru 03, 2012 11:50
Zobacz profil
Post Re: Gry
Większość - jeśli nie wszystkie - erpegrów spod znaku tarczy i miecza traktuje o okultyźmie i okolicach. Ten gatunek opiera się przecież na literaturze fantasy.


Pn gru 03, 2012 11:59
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Gry
Gier okultystycznych typowo nie jest dużo. demon jest schematyczny i podpisuje się pod grami.

np. jakaś nacja ma jakiś znak okultystyczny. demon jest pyszny więc zawsze się podpisze.

Naturalnie każda gra z mordobiciem lub zabijaniem z pierwszej osoby jest niedopuszczalna dla Katolika.

Naturalnie gry, w których rozbija się wirtualne samochody można grać.

@wloczykij

Podałem w poprzednim poście przykład rpg`a, który jest ok dla Katolika. I jest ich trochę. ale zapewne mniejszość.


Pn gru 03, 2012 12:05
Zobacz profil
Post Re: Gry
Co sie gier boicie?

/.../

Proszę o nie obrażanie i kulturalne zachowanie wobec innych, nawet jeśli ma się skrajnie inne poglądy.
moderator jumik


Pn gru 03, 2012 12:46
Post Re: Gry
Tzn. moje stanowisko jest takie, że to nie jest tak ze chrześcijanin coś może a czegoś nie - uzależnić się można od wszystkiego, nawet od jakiejś banalnej gierki. Tyle, że granie w rpg ma sens dopiero, kiedy poświęcimy mu parę ładnych godzin dziennie, zanurzymy się w ten świat i zaczniemy żyć życiem bohatera - a to już balansowanie na granicy a na dobrą sprawę jej przekraczanie. Dlatego odradzam wydawanie pieniędzy 15 minutowych partyjek w Skyrima czy Gothica bo to tak jakbyśmy kupili super wypasiony samochód i jeździli nim tylko po bułki do sklepu. Pieniądze wywalone w błoto. Cały sens tych gier opiera się na przynajmniej częściowym uzależnieniu gracza.

Przynajmniej ja tak miałem w Gothicu niedawno - próbowałem po pół godzinki i kicha. Dopiero jak usiadłem przy sobocie na dłużej to mnie wciągnęło i koniec. 5 dni wyjęte z życiorysu. Dlatego na przyszłość postanowiłem stronić od takich gier :P

O wiele lepszym odmóżdżaczem są dla mnie np. samochodówki (nieśmiertelny NFS:U2 :D ) albo strategie (Settlers :D ) Tu jak najbardziej można popykać pół godzinki i z marszu skończyć i wrócić do porządku dziennego. W RPGu to raczej nie realne. Trzeba wejść głębiej - a im głębiej wejdziemy tym gorzej dla nas.

A w ogóle to czas spędzany przy grach jest czasem straconym (zawsze) i warto sobie to uświadomić. Można się naprawdę dobrze bawić (jesli już siedzimy przy komputerze) modelując 3D, tworząc muzykę etc. A jaka satysfakcja. Oczywiście to wymaga nieco więcej samozaparcia niż odpalenie gry i wyłączenie mózgu ale samopoczucie niepomiernie lepsze. Niestety wszystko co wartościowe przychodzi z trudem ale za to pięknie owocuje :)


Pn gru 03, 2012 12:55
Post Re: Gry
wloczykij napisał(a):
A w ogóle to czas spędzany przy grach jest czasem straconym (zawsze) i warto sobie to uświadomić.
Jeśli ktoś robi coś, co nie jest złe i dobrze się przy tym bawi, nie marnuje czasu, lecz sprawia sobie przyjemność, która jest potrzebna każdemu człowiekowi. Kluczowe są w tym zdaniu słowa "co nie jest złe". Zaniedbywanie obowiązków jest złe. Ale kto ma wolne, niech poświęca czas na co chce! Byleby nie grzeszył.


Pn gru 03, 2012 18:03
Post Re: Gry
Cytuj:
Ale kto ma wolne, niech poświęca czas na co chce! Byleby nie grzeszył.


Zgoda ale tylko częściowa :P Moim zdaniem pewne rozrywki, które choć trudno uznać jednoznacznie za grzech, nie przynoszą absolutnie żadnych korzyści (to jeszcze można od biedy przeboleć...) a co więcej systematycznie "podgryzają" duchowość człowieka i subtelnie zniewalają jego myśli (...ale tego już nie). W sumie o to się rozchodzi - żeby wszystko co robić, robić w Panu. Jeśli gdzieś ta relacja z Bogiem po drodze nam się gubi to zaczynamy schodzić na manowce.

"Jesli Bóg jest na I miejscu, to wszystko inne jest na swoim miejscu"

"Wszystko mi wolno ale nie wszystko przynosi korzyść"


Pn gru 03, 2012 18:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: Gry
wloczykij napisał(a):
A w ogóle to czas spędzany przy grach jest czasem straconym (zawsze) i warto sobie to uświadomić.

Mam trochę inne zdanie. Mi gry dużo dały. Dzięki symulatorom jazdy samochodem, samolotem, statkiem. Jestem lepszym kierowcą. Te gry rozwinęły moją wyobraźnie przestrzenną. Dzięki nim o wiele lepiej potrafię czymkolwiek sterować niż osoby nie grające w gry. Może kiedyś moje umiejętności z gier przydadzą się gdy będę leciał samolotem w którym wszyscy piloci umrą na zawał.
Gry wojenne Hidden and Dangerous, nauczyły mnie jak przetrwać na wojnie.
Gry RPG nauczyły mnie jak łatwo jest nawiązać z kimś kontakt. Z samotnika siedzącego w domu zrobiły ze mnie osobę, która potrafi wyjść pomiędzy ludzi.
A strategie: Europa Universalis, Hearts of Iron, Crusader Kings, Victora, Rom: Total War, Empire: Total War, Napoleon: Total War, Anno 1602, SimCity te gry rozwinęły moją historyczną wyobraźnie. Pobudziły moje zainteresowanie kulturami i historią całego świata. Zrobiły ze mnie bardzo tolerancyjnego człowieka. A po za tym mam dzięki nim bardzo dobre przygotowanie do rządzenia Polską gdy już będę prezydentem. ;)

Szkoda tylko ze większość tego co nauczyłem się z gier prawdopodobnie nigdy w życiu mi się nie przyda. Ale nigdy nie wiadomo. Gry przygotowały mnie na prawe wszystko. :)


Pn gru 03, 2012 23:14
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Gry
Fajne gry też są logiczne. `Portal 2` jest takim jakby nowym gatunkiem gier - niby logicznych, a niby przygodowych.

Tak samo fajnie zapowiada się gra "The Good Life"


http://www.youtube.com/watch?v=QT53BnZTmx4

Ostatnio ukazał się `Euro Truck Simulator 2`, ale jest moim zdaniem znacznie gorszym od `Scania Truck Driving Simulator` mimo, że recenzje są odwrotne od moich.

W Scani są różne konkurencje poza swobodną jazdą po bardzo dużym świecie gry z wieloma misjami.

np. super są `niebezpieczne przejazdy`, gdzie ważny jest czas, ale połączony z precyzją

http://www.youtube.com/watch?v=WVs8lqQigUk

http://www.youtube.com/watch?v=pjC8cyHHGwo

http://www.youtube.com/watch?v=kn8CChG4X8g

http://www.youtube.com/watch?v=V0WYUI7pN_4

http://www.youtube.com/watch?v=65Dvs_QHaMs

lepiej wyłączyć fonię w bo gość mówi wulgaryzmy, ale wizja jest ok

na kierownicy symulator chodzi pięknie

http://www.youtube.com/watch?v=XvxJ6PiA ... =endscreen


natomiast OMSI Symulator jest naprawdę powalający , ale niestety sporo błędów i niełatwa obsługa tego kombajna programowego

http://www.youtube.com/watch?v=zSGW9H7UAzs


Wt gru 04, 2012 12:16
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: Gry
wulgaryzmy są chyba tylko w czwartym filmiku


Wt gru 04, 2012 13:02
Zobacz profil
Post Re: Gry
@Vacarius - nie wiem czy to co napisałeś to żart czy na serio ale jeśli na serio to... Ile Ty masz lat? :D


Wt gru 04, 2012 13:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: Gry
wloczykij napisał(a):
@Vacarius - nie wiem czy to co napisałeś to żart czy na serio ale jeśli na serio to... Ile Ty masz lat? :D

Wiem wyglądam jak bym miał 70 lat i był staruszkiem, który nie bierze już życia na tak przesadnie poważnie tak jak młodzi (którzy dopiero wchodzą w dorosłe życie).
To gry mnie tak postarzały. Bo w grach RPG przeżyłem kilkanaście żyć. Wliczając moje przeżyte życia z gier RPG to mam jakieś 2000 lat. :-D


Wt gru 04, 2012 15:21
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 30, 2010 21:11
Posty: 67
Post Re: Gry
@Vacarius: chyba raczej odwrotnie, myślenie że gry mogą czegokolwiek nauczyć o prawdziwym życiu to raczej domena nastolatków :P Zainteresować jakimś tematem może potrafią, ale wiedzy praktycznej raczej nie ma z nich żadnej. Mogą rozwinąć zręczność (ale tylko w pewnych wąskich zakresach - można wymiatać w FPS i potykać się o własne nogi), czy w przypadku papierowych RPG poprawić retorykę - ale to nic w porównaniu z treningiem w prawdziwym życiu ;)
Sam jestem/byłem graczem, ale przychylam się do opinii, że to strata czasu i zdrowia - lepiej uprawiać jakiś sport, obejrzeć film lub przeczytać dobrą książkę.


Wt gru 04, 2012 16:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: Gry
Naukowcy udowodnili ze chirurdzy grający w gry komputerowe są lepszymi chirurgami od tych którzy nie grają.
Gry uczą orientacji w przestrzeni. A to bardzo ważne by umieć się poruszać. Weźmy niby głupie chodzenie. Niby każdy to potrafi. Ale gracze komputerowi nie potykają się i nie przewracają tak często jak inni. Widzę to po sobie. Tam gdzie wszyscy się poślizną potkną i przewrócą tam ja przejdę bez szwanku.
Gdyby otworze firmę to na rozmowie kwalifikacyjnej będę pytał pracowników w jakie gry grają. Bo to mi najwięcej powie o człowieku. A jeśli ktoś nie gra w gry to pewnie jest fajtłapą i wszystko mu z rąk leci.


Wt gru 04, 2012 16:35
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 30, 2010 21:11
Posty: 67
Post Re: Gry
@Vacarius Masz gdzieś link do tych badań ? Gry mogą poprawiać precyzję, ale żeby być dobrym chirurgiem nie trzeba być graczem tylko mieć talent i spędzać dużo czasu na sali operacyjnej. Oczywiście nie wykluczam że istnieją gracze-chirurdzy, ale to nie gry o tym decydują - wystarczy spojrzeć na przykłady najlepszych chirurgów w Polsce i na świecie.
Z tym chodzeniem i orientacją w przestrzeni to o ile obserwuję jakąkolwiek korelację, to jest to korelacja odwrotna ;) Jednak stereotyp nerda chyba nie bierze się znikąd, nie ? Przecież grając nie wykonujesz piruetów, tylko ruszasz lekko myszką lub wciskasz klawisze. Jeśli się nie wywalasz na lodzie to znaczy że prawdopodobnie nie jesteś/byłeś zwolniony z wf-u i patrzysz po czym idziesz ;)
Nie wiem jak z Twoją firmą, ale na rozmowach kwalifikacyjnych jest ważne to co umiesz w danej działce i jakie masz doświadczenie zawodowe - niestety życie to nie zabawa i teorie, liczą się konkrety.


Wt gru 04, 2012 17:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL