Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Chrześcijańskie (?) filmy na YouTube 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lip 20, 2021 14:38
Posty: 10
Post Chrześcijańskie (?) filmy na YouTube
Witam
Jestem pewien, że za ten wątek dostanę bana :(
Ale chciałem spytać o jedną rzecz. Jako że ten dział nazywa się "O Bogu w sieci" a mój wątek będzie dotyczył, było nie było, sieci, chciałem spytać: jak mam reagować gdy w sieci, na YouTube napotykam na filmiki które grzmią: "Jeśli zignorujesz ten filmik Bóg się od ciebie odwróci", "Jeśli zignorujesz ten filmik szatan się ucieszy", "Nie ignoruj tego przesłania bo Bóg jeszcze tej nocy spuści na ciebie nieszczęście","Jezus wtrąci cię do piekła jeśli zignorujesz ten filmik", "Ponieważ zignorowałeś ten filmik, zignorowałeś Jezusa, jesteś już potępiony"? Gdy klikam na te filmiki to najczęściej jest to jakiś short z wygenerowanymi za pomocą SI obrazami i lektorem, też często SI a czasem jest to jakiś człowiek z silnym akcentem, prawdopodobnie z Indii albo czarnej Afryki, który mówi coś w stylu "Drogi bracie, ponieważ nie zignorowałeś tego przesłania Jezus będzie ci sprzyjał w życiu", a bardzo często opowiada rzeczy które podchodzą bardziej pod świecką motywację, coaching a nie ewangelizację. Wiele z tych filmików nie powołuje się nawet na Pismo Święte, a zamiast tego mówi o "dobrej energii", "pozytywnym myśleniu", w większości z tych filmików syntezator mowy SI przemawia jako Sam Bóg. W jednym takim filmiku jest mowa o Karmie - czy to możliwe żeby Jezus mówił o Karmie?
Czy o zbawieniu przesądza obejrzenie tego jednego konkretnego filmiku właśnie dzisiaj? Czy nagminne nie oglądanie takich filmików czyni z chrześcijanina automatycznie potępionego?
Podobno nie ma głupich pytań, ale czy aby na pewno? W sumie te filmiki mi nie przeszkadzają, ale wzbudzają we mnie niepewność - może to ja robię coś źle?
Pozdrawiam


Pn lis 20, 2023 1:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Chrześcijańskie (?) filmy na YouTube
Może w innej bańce YT jestem, ale ja nie widuję takich filmików. Pręðzej łańcuszki są na Facebooku.
Co robić? Po prostu zignorować taki filmik,

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lis 20, 2023 6:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1836
Post Re: Chrześcijańskie (?) filmy na YouTube
Botanik - jeszcze nie napotkałem na tego tupu filmiki [absolutnie nie podawaj tu namiarów na nie!!!], więc to, co Ci napiszę, będzie tylko w oparciu o Twój post.
W zasadzie to tylko chcę poprzeć głos Andy72: "Co robić? Po prostu zignorować taki filmik".

Ale też dodam, że najwidoczniej ideą, jaka przyświeca komuś, by to coś publikować, jest wiara oparta na zwodniczym nauczaniu w ramach ruchu New Age - bo to tam się tego typu myśli powiela, a jak trzeba, to się je ubiera w chrześcijańskie "szaty", by zwodzić tych, co wierzą w tzw. ewangelię sukcesu, zdrowia i dobrobytu... (dla niechrześcijan mówi się o pozytywnym myśleniu, prawie przyciągania itp. naukach).
To jest zwodnicze, co odbierasz z tych nagrań, więc dla własnego dobra: ignoruj to badziewie!!
Gdy przestaniesz otwierać nagrania, to z czasem YT nie będzie Ci ich podsuwać do oglądania (bo YT śledzi, co oglądasz i tematycznie Ci materiały podsuwa).

Zatytułowałeś temat: Chrześcijańskie (?) filmy na YouTube
Wiedz, że na pewno to nie są filmy prawdziwie chrześcijańskie!!
Prawdziwy chrześcijański przekaz nie bazuje na karmie, o której wspominasz; a zbawienie, czy potępienie z całą pewnością nie zależy od obejrzenia/nieobejrzenia takich nagrań!!
Zbawienie opiera się na wierze w Jezusa Chrystusa, a takie filmiki nie uczą ani o prawdziwym Chrystusie, ani o prawdziwej w Niego wierze!
Zatem: przestań to oglądać i się tematem takich filmów nie przejmuj... [tak to widzę, a też zapewne inni to samo Ci napiszą]
Pozdrawiam! :-)

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pn lis 20, 2023 9:42
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Chrześcijańskie (?) filmy na YouTube
Jerzy_67 napisał(a):
Ale też dodam, że najwidoczniej ideą, jaka przyświeca komuś, by to coś publikować, jest wiara oparta na zwodniczym nauczaniu w ramach ruchu New Age

Na YouTube zarabia się poprzez skłanianie ludzi do włączenia filmu, aby zostały wyświetlone reklamy, więc wyjaśnienie może być bardziej prozaiczne.

Ale ja też nic takiego nie widziałem. Zasadniczo jednak YouTube proponuje podobne filmy do tych, w które wcześniej się klikało.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn lis 20, 2023 10:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL