Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Programy partnerskie a sprawiedliwość 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2014 18:59
Posty: 14
Post Programy partnerskie a sprawiedliwość
Witam,

Niedawno dowiedziałem się o możliwości zarabiania w internecie dzięki programom partnerskim (PP).

Umieszczam reklamę na swojej stronie lub blogu i gdy ktoś w nią kliknie, zostanie przeniesiony na odpowiednią stronę, np z testem na IQ. Gdy go wypełni, to aby zobaczyć wynik, zostanie poproszony o podanie numeru tel, i z jego konta zostanie pobrana opłata.
Zarobek polega na tym, że dostaję parę zł za każdą taką osobę - tak to działa.

Jest jeszcze wiele innych PP, część z nich ponoć nie działa - klient nie otrzymuje tego za co płaci.

No i teraz nasuwa mi się pytanie do Was:

Czy ja umieszczając taką nie-całkiem-działającą reklamę popełniam jakiś grzech? Nie zmuszam nikogo do klikania w reklamę, mogę co najwyżej zachęcać. PP są w Polsce całkowicie legalne.

Co o tym myślicie? Chrześcijanin może się bawić w tego typu zarobek?
Na marginesie dodam tylko, że nie mam żadnego innego w tej chwili źródła dochodu. :(


Cz wrz 25, 2014 19:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Programy partnerskie a sprawiedliwość
To chyba proste. Jeśli WIESZ, że dana reklama nie działa, a mimo to zachęcasz do skorzystania z niej, to jest to współudział w oszustwie. Grzech jak się patrzy. A nawet i pewnie przestępstwo, tylko to ciężko udowodnić. No ale grzechu przed samym sobą udowadniać nie musisz - jak wiesz, że nie działa, to wiesz że grzeszysz.
Jesteś czysty, jak NIE WIESZ że nie działa i przyjmujesz, że reklamodawca wywiązuje się z obietnicy. Nie masz obowiązku tego sprawdzać. No ale jak tak czy inaczej się dowiesz, że nie działa, to patrz wyżej.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz wrz 25, 2014 21:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Programy partnerskie a sprawiedliwość
Test IQ to jedno wielkie oszustwo. Nie mówią najpierw, że trzeba wysłać SMS, gość rozwiązuje test, zabiera mu to dużo czasu, a gdy już kończy, okazuje się nagle że musi wysłać SMS, woli stracić pieniądze niż zmarnować tyle roboty. Co gorsza, informują że SMS kosztuje 2 zł, a okazuje się małymi literami w regulaminie, że 2 zł to np. przelewem, a za SMS trzeba zapłacić 26 zł, i wyłudzają tyle albo i za drugi SMS

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz wrz 25, 2014 21:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Programy partnerskie a sprawiedliwość
Skag, jak napisali moi poprzednicy - jest to i według mnie nie uczciwe. Nie ważne jak długi jest łańcuch osób w tym działających, wiesz że coś nie jest w pełni uczciwe, a mimo to wspierasz i to dla pieniędzy. Jedyne żródło dochodu? Nic to nie zmienia. Czy jest to zarobek? Kwestia rozumienia pojęcia, ale w tym temacie to napewno wiele oznacza, bo zarobek otrzymuje się za uczciwą pracę. Tutaj dostajesz swoją cześć za oszukiwanie. Zastanawia mnie tylko skąd powod aby w ogóle pytać innych o zdanie? Mam wrażenie że ostatnio coraz więcej ludzi pyta o to czy zło, grzech, oszustwo, czy bezmyślność są złe, ewentualnie co robić. Zresztą, warto zawsze zastosować prosty sposób - czy ja chciałbym być oszukany w ten sposób i chciałbym aby ktoś z mojego konta, nie ważne ile, ściągał uczciwie zapracowane pieniądze. Niestety, w naszym kraju jest coraz więcej oszustwa, coraz więcej zlodziejstwa. Gdy się to widzi naokoło, a nie tylko słyszy, takie pytanie z Twojej strony autorze wydaje się wielkim nieporozumieniem. Ty może dostaniesz za to 10 zł, może więcej, tego nie wiem. Ale pamiętaj że dorzucasz się do całego złodziejstwa jakie panuje w naszym kraju, do krzywdy ludzi uczciwych. Nie pomyślałeś że te pieniądze które dostajesz, też dla kogoś sa jedynym środkiem utrzymania się?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz wrz 25, 2014 22:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 13, 2014 7:26
Posty: 99
Post Re: Programy partnerskie a sprawiedliwość
Moim zdaniem wszelkie programy typu "znajdź osobę", "wygraj 100 iphonów", "kolega ma niższe iq od Ciebie, sprawdz swoje" to wszystko oszustwa, które zdzierają od ludzi pieniądze na smsy (czasami nie wiedzą ile...) dlatego moim zdaniem jest to oszukiwanie innych ludzi...

_________________
Serdecznie zapraszam na wartościowe serwisy:
Piosenki Religijne » Pieśni Patriotyczne
» Piosenki Dla Dzieci » Piosenki Harcerskie » Kolędy


Pt lis 21, 2014 13:01
Zobacz profil
Post Re: Programy partnerskie a sprawiedliwość
autor12 napisał(a):
ale przecież są inne lepsze programy!! test IQ to raczej śmieszne ale z programów partnerskich da sie zyc i to legalnie i uczciwie stosunku do użytkownika tylko nie żadne Qizy itd a promocja usług lub produktów


Moim zdaniem wszelkie sposoby zarabiania nie robiac nic to oszustwo.
A zwlaszcza z tym klikaniem na reklame, to nic innego jak sprzedaz innych-bliznich.
Ci ktorzy odwiedzaja twoja strone-bloga, to tak jakby twoi przyjaciele, a ty ich sprzedajesz, za te "30 srebrnikow".
Ci ktorych sprzedales z pewnoscia nie wroca do Ciebie.


Wt paź 13, 2015 10:49
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL