Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Andrzej Struski... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn gru 18, 2017 21:53
Posty: 94
Post Andrzej Struski...
Kilka dni temu natknąłem się na gościa imieniem Andrzej Struski.

Gościu najwyraźniej (wnioskując po analizie - powierzchownej, ale jednak - jego "twórczości") wierzy w przedziwne rzeczy. Przede wszystkim uwierzył co do joty w film i książkę "Kod Da Vinci" i święcie wierzy że Jezus i Maria Magdalena byli małżeństwem i mieli dzieci. A on sam ma być potomkiem w prostej linii owych dzieci - w jego mniemaniu dynastii Merowingów. Patrzę i myślę sobie: "Meh, kolejny wariat w internecie". Ale kilka minut temu chcąc poszukać kontrargumentów na słowa jakiegoś turboprotestanta odnośnie rzekomego czczenia Lucyfera w Watykanie a więc z automatu w KRK, buszując w internecie natknąłem się na oficjalny blog Andrzeja Struskiego. I wpadłem na jego artykuł o tym że....modlitwa pańska "Ojcze Nasz" jest modlitwą do Lucyfera. Koronnym argumentem są według niego zawarte tam słowa "I nie wódź nas na pokuszenie", a "wodzić na pokuszenie" może tylko szatan.
Stawia też pogląd, że Jezus nigdzie w "oryginalnej" Biblii nie polecił jej odmawiania a "prawowierni chrześcijanie" - grupa która odeszła od apostołów przeklęła tą modlitwę. Struski stawia jasne oskarżenie że odmawianie modlitwy "Ojcze nasz" jest jednoznaczne z podpisaniem cyrografu.

Jak przeczytałem te banialuki to rozbolała mnie głowa. Nawet nie wiem jak to skomentować. I wtedy naszło mnie...a może to źle, że nie mogę tego skomentować? I jakie są kontrargumenty na to? Przecież Bóg na prawdę nie może wodzić na pokuszenie, więc skąd to się wzięło?
Wytłumaczy mi ktoś?

I czy moja postawa reagowania na takie przypadki na zasadzie: macham ręką i mówię "meh, kolejny psychol, tylko współczuć mu choroby" jest prawidłowa?

I jeszcze małe wyjaśnienie: mianowicie gdy ktoś czyta moje tematy pewnie zastanawia się, choćby przez chwilę, po co z każdą taką sprawą od razu przychodzę zakładać tu temat? Otóż mam zamiar odpowiedzieć na to pytanie teraz. Otóż moje uwarunkowanie psychiczne sprawia, że po natknięciu się na takie "rewelacje" i próbie ich analizy w celu ich obalenia, nie lubię zostawać zupełnie sam jak palec z problemem. Czuje się wtedy słaby i przytłoczony. Potrzebuję kogoś kto wyjaśni mi pewne kwestie w sposób dla mnie zrozumiały. Niestety, brak mi takich osób w moim otoczeniu, tak więc jedynym miejscem gdzie mogę natknąć się na osoby kompetentne do udzielania mi odpowiedzi w takich tematach jest to forum. Mam nadzieję, że się nie obrazicie za to że tak często opisuję tu pojedyncze przypadki.

Ufam że tak jak zawsze pomożecie mi w moim dylemacie i wskażecie drogę do wyjścia z niego.
Pozdrawiam
Grzesiek


Śr cze 27, 2018 22:37
Zobacz profil
Post Re: Andrzej Struski...
I znowu to samo. Gdyby nie Twój post, to nikt by o tym Struskim, czy innym sruskim nie usłyszał. Ty rzekomo rozumiesz, że facet gada „banialuki od których boli głowa”, więc nie potrzebujesz nikogo, kto Cię w tym przekonaniu utwierdzi. Twój post sprawi, że przynajmniej kilka osób poszuka tych filmików, nabije oglądalności, przez co gość zostanie zachęcony do kontynuowania swojej działalności.

No więc po co to robisz? Bo z każdym takim Twoim wątkiem coraz trudniej mi wierzyć, że masz czyste intencje.


Cz cze 28, 2018 7:53

Dołączył(a): Pn gru 18, 2017 21:53
Posty: 94
Post Re: Andrzej Struski...
zefciu napisał(a):
sruskim

:-D
zefciu napisał(a):
. Twój post sprawi, że przynajmniej kilka osób poszuka tych filmików, nabije oglądalności, przez co gość zostanie zachęcony do kontynuowania swojej działalności.

Kiedy ja ostrzegam że to idiota i żeby tam nie wchodzić. Gdyby mi zależało na tym by ktoś go odwiedzał dałbym linka na jego stronę albo do arta w którym te bzdury gada.

Po prostu nie lubię zostawać z problemami sam. Liczę że ktoś mnie albo wesprze, jeśli ja mam rację lub wyprowadzi z błędu, jeśli się mylę.


Cz cze 28, 2018 21:33
Zobacz profil
Post Re: Andrzej Struski...
Grzesiek_S-ec napisał(a):
Kiedy ja ostrzegam że to idiota i żeby tam nie wchodzić.
To co z tego, że ostrzegasz. I tak wejdzie dzięki Twojemu działaniu więcej osób, niż by weszło, gdybyś nie robił nic.
Cytuj:
Liczę że ktoś mnie albo wesprze, jeśli ja mam rację lub wyprowadzi z błędu, jeśli się mylę.
Nie, nie mylisz się. To są głupoty. Lepiej się poczułeś?


Cz cze 28, 2018 21:46

Dołączył(a): Pn lip 27, 2020 12:48
Posty: 1
Post Re: Andrzej Struski...
To ciekawe, bo modlitwa ta była dedykowana Lucyferowi- jako :Niosącemu Światło" Aniołowi. Wiec może coś w tym jest :-)


Pn lip 27, 2020 12:50
Zobacz profil
Post Re: Andrzej Struski...
Prawowierny napisał(a):
To ciekawe, bo modlitwa ta była dedykowana Lucyferowi- jako :Niosącemu Światło" Aniołowi.
Przez kogo?
Cytuj:
Wiec może coś w tym jest :-)
Nie. Nic w tym nie ma. Jeśli jest, uzasadnij źródłami.


Pn lip 27, 2020 13:03
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL