Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:44



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Piracki system? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt maja 25, 2018 15:42
Posty: 61
Post Piracki system?
Hej mam problem.
W tamtym roku wraz z ojcem zakupilismy za 339 zł bądź mniej (poprawiam bo cena mogla byc nie zgodna z prawda) zł Windowsa 10 Pro w wersji OEM (Poprawiam znowu. Jednak nie bylo napisane ESD chyba ani OEM. teraz juz nie pamietam. W kazdym razie firma odpisala ze to OEM jak do nich dzisiaj napissalem) od firmy NaviSystems.Wybralem nośnik: Klucz licencyjny. Moj ojciec dostal klucz aktywacyjny na poczte email i odnosnik do strony Microsoftu gdzie mialem cos pobrac co mialo uaktualnic mi mojego wtedy pirackiego Windowsa 7 do Windowsa 10. Chcialem byc w 100% okej w stosunku do Microsoftu wiec postanowilem zakupic system oryginalny. Program nie poprosil mnie o wpisanie klucza i uaktualnilo mi system do Windowsa 10 na pirackim kluczu. Znalazlem opcje zeby zmienic klucz, kliknalem ja i wyskoczylo ze aktywowalismy kopie systemu Windows 10 na tym komputerze. Ale w programie Belarc Advisor widze ze mam stary, piracki klucz. I mam teraz pare pytan.

1.Jak moge zmienic klucz aktywacyjny, zeby moj system dzialal juz na dobrym kluczu?

2.Czy jesli nie da sie tego zrobic to moge uzywac tego systemu? W koncu za niego zaplacilem juz tylko po prostu nie moge sobie poradzic ze zmienienem klucza.

3. Czy zakupiony przeze mnie produkt jest legalny? Firma mowi ze sa to nowe klucze w wersji OEM do 1 komputera.

Martwi mnie tylko pare kwestii..

To: https://www.chip.pl/2009/11/kupiles-win ... s-piratem/ (co prawda artykul z 2009 r ale nie wiem czy cos sie zmienilo)

i te slowa microsoftu: "Z wyjątkiem Kart z kluczem produktu z dołączonymi Certyfikatami autentyczności firma Microsoft nie umożliwia nabycia kluczy produktów jako samodzielnych produktów. Jeśli jest dostępna oferta aukcji lub ogłoszenie w trybie online dotyczące kluczy produktów, najprawdopodobniej te klucze zostały skradzione lub są sfałszowane."


Wt lip 17, 2018 12:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 25, 2018 15:42
Posty: 61
Post Re: Piracki system?
POMYŁKA! Nie wybieralem chyba wtedy nosnika, pomylilem oferte gdzie byl do wyboru klucz licencyjny, po prostu przez pomyłke napisalem ze wybralem klucz licencyjny, a to nie ta oferta sie okazalo.


Wt lip 17, 2018 15:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 25, 2018 15:42
Posty: 61
Post Re: Piracki system?
Mówiłem ojcu i matce ze wgram darmowego linuxa. A ojciec powiedział że niech tylko sprobuj usunąć tą 10. Że wtedy komputer na strych wywali i będzie tam leżeć w sumie już lepsze chyba to niż piracki system Ale mam go prowokowac? Ja już komputera używac nie będę Ale oni tak. Moge już to zostawic w spokoju?


Wt lip 17, 2018 17:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Piracki system?
1) To nie to forum. Bardzo źle trafiłeś.
2) Czy firma od której zakupiłeś windowsa nie może ci pomóc w zmianie klucza i wyjasnienia twoich watpliwości? Sprzedając ci windowsa chyba przejęła suport (nie wiem w jakim stopniu).
3) Tak, jest legalny (przez te 9 lat wiele sie zmieniło)

Rozumiem twojego ojca. Zrobił wszystko co mógł: kupił produkt i zainstalowałeś on-line.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr lip 18, 2018 10:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 25, 2018 15:42
Posty: 61
Post Re: Piracki system?
Ale problem w tym że Microsoft mówił że nie sprzedają kluczy osobno tylko dołączają jakis certyfikat. W dodatku wersja oem to chyba naklejka gdzie jest kod, nazwa producenta. A my dostaliśmy sam klucz na e-maila.


Śr lip 18, 2018 17:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 25, 2018 15:42
Posty: 61
Post Re: Piracki system?
Pytałem o to też na forum informatycznym. Pisalo tam dużo osób. Ktos napisał że jak nie mam pudelka z kodem. To mam nielegalnie. Ktos napisal ze chciał Kiedys kupic sam klucz Ale się nie dało i było to nielegalne itd


Śr lip 18, 2018 18:05
Zobacz profil
Post Re: Piracki system?
Kiro13, daj nam i sobie spokoj. Jezeli osobno nie sprzedaja, to masz legalnie/nielegalnie (dowolne skreslic). Jezeli Microsoft uwaza, ze wszystko jest ok, twoj ojciec, za ciebie odpowiedzialny (masz 18 lat?) tez tak uwaza, to pogodz sie z tym.
Nie wszystko musisz rozumiec, a jakby co, to twoj ojciec bedzie sie tlumsczyl.
Ty naprawde nie wiesz, co to sa prawdziwe problemy!


Śr lip 18, 2018 18:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Piracki system?
Kiro13 napisał(a):
Ale problem w tym że Microsoft mówił że nie sprzedają kluczy osobno tylko dołączają jakis certyfikat.
Microsoft pisał tak 10 lat temu.
Kiro13 napisał(a):
W dodatku wersja oem to chyba naklejka gdzie jest kod, nazwa producenta. A my dostaliśmy sam klucz na e-maila.
I macie tez rachunek, prawda? OEM jest przypisana do danego sprzętu. Dawniej trzeba było go oznaczyć naklejka, teraz jest on rejestrowany on-line (a własciwie kilka podzespołów) przy aktywacji klucza.
Wszelkie wątpliwości powinien rozwiać support. To forum na pewno nie jest miejscem, gdzie otrzymasz wyczerpujące (i prawdziwe) odpowiedzi. Jeżeli koniecznie chcesz na forum, to znajdź tematyczne, np:
forumpc.pl
forum.centrumwindows.pl
(to przykładowe znalezione na szybko w google).
Cytuj:
Ktos napisał że jak nie mam pudelka z kodem. To mam nielegalnie

A wiesz, że Microsoft sprzedaje także Windows 10 do pobrania i żadnego pudełka, czy nalepki nie dostaniesz?
Sam zobacz : Windows 10 Home (wersja do pobrania)

Twój ojciec w dobrej wierze zrobił co mógł. Przyjmij to. Jeżeli się pomylił, to przyjmie to na klatę.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr lip 18, 2018 18:16
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Piracki system?
@Kiro13
Miałam legalny Windows8 i dziesiątke zainstalowałam bez opłat, za darmo, ze strony Microsofftu. Skoro płaciłeś za W10, masz już legalny, tak na chłopski rozum i przestań rozbijać gó..o na atomy.
Poza tym, jako niepełnoletni, a więc niezarabiający, jesteś zależny od rodziców i to oni maja ewentualny problem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lip 18, 2018 18:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 25, 2018 15:42
Posty: 61
Post Re: Piracki system?
Nie wiem czy 10 lat microsoft tak pisal. Spróbuj wygooglowac to. Strona wyglada na odświeżoną przez microsoft.

Ja pisałem o tym na forum.pasja-informatyki.pl

@małgosiaa
Ja mialem oryginalny home premium Ale gdy coś się popsulo kuzyn wgral pirata win 7 pro. Chciałem być ok w stosunku do Microsoftu i kupic 10. Tymbardziej że na piracie zarabialem. Kupilismy z ojcem system od navisystems za 339 zl. Też już sobie coś dorobilem na nim. Wszedłem na forum i przeczytałem coś pod moim starym tematem (for. Informatyczne) i ktoś mi napisal ze nie ma to nic wspolbego z legalnoscia. Później trafiłem na kolejne artykuły i tak to się potoczylo. Mówiłem matce i ojcu że kupilismy piracki system i ze cos nielegalne bylo.. Pisalem takze do innych że kupiłem piracki system i się pytałem co nam zrobić. Teraz nie wiem czy to nie oszczerstwo i czy nie powinienem tego odwolac ale w dalszym ciagu nie mam pewności czy mam na pewno legalny system


Śr lip 18, 2018 18:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Piracki system?
Wszedłem na stronę Naviśystems. Jest to legalna firma sprzedająca legalne wyroby i wnormalnych cenach. Na maila dostałeś certyfikat.
Idź do ojca i przeproś go. Może nawet przytul To najlepsze i najuczciwsze, co możesz zrobić.
Lepiej zaufać ojcu niż jakiemuś anonimowi na forum. Po prostu zaufać.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Ostatnio edytowano Śr lip 18, 2018 18:46 przez Kozioł, łącznie edytowano 1 raz



Śr lip 18, 2018 18:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 25, 2018 15:42
Posty: 61
Post Re: Piracki system
Nie dostalem certyfikatu. Dostalem klucz i fakture oraz link do gier produkcji kogos tam


Śr lip 18, 2018 18:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Piracki system
Kiro13 napisał(a):
Nie dostalem certyfikatu. Dostalem klucz i fakture oraz link do gier produkcji kogos tam
I faktura wystarczy.
Szukasz problemu tam, gdzie go nie ma.
Zaufaj ojcu.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr lip 18, 2018 18:46
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Piracki system?
Litości!!!! Skoro nadal rozbijasz gó..o na atomy, to kup jeszcze raz, skoro zarabiasz. Tu masz legalne: z kluczem licencyjnym: https://www.ceneo.pl/;szukaj-microsoft+windows+10

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lip 18, 2018 18:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 25, 2018 15:42
Posty: 61
Post Re: Piracki system?
Już nie zarabiam. Rzeczy które mam w ekwipubku które są warte kase też nie sprzedam.

Ojciec nie zgodzi się na kupno kolejnego systemu. Nawet jakbym miał kasę sam. Bo rozmawiałem z nim o tym. Powiedział że do starego laptopa nic kupować nie będę i że jak będę zarabiać to sobie kupię laptopa czy komputer z oryginalnym systemem.

Co do faktury. Ktoś napisal ze firma może wystawiać a handlować nielegslnymi kluczami. Nie mowie ze oni tak robią ale nie dostałem żadnego certyfikatu i dodatkowo za forum informatycznym mi napisali...zresztą zobaczcie

https://forum.pasja-informatyki.pl/3664 ... -legalnosc


Ostatnio edytowano Śr lip 18, 2018 19:03 przez Kiro13, łącznie edytowano 1 raz



Śr lip 18, 2018 19:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL