Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 12:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Re: Dawid Mysior 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 22, 2011 20:08
Posty: 96
Post Re: Dawid Mysior
bramin napisał(a):
Nie, homoseksualizm nie jest grzechem, grzechem są czyny homoseksualne. Proszę to łaskawie odróżniać.

Odrozniam. Uzylem slowa "homoseksualizm" zgodnie z definicja (tak mi sie przynajmniej wydaje). Nawet na wikipedii jest napisane:
"zachowanie seksualne (ang. sexual behaviour), kontakty seksualne z drugą osobą tej samej płci."

Mozna wiec to rozumiec na wiecej sposobow, niz tylko pociag seksualny. Dobrze znam doktryne kosciola, ze pociag seksualny do tej samej plci nie jest grzechem.

Cytuj:
Acha, czyli homoseksualiści nie zasługują na miłość.

Nie zrozumiales mnie. Nikt na nic nie zasluguje z automatu, ani ja ani homoseksualista, ani morderca. Ja nie uwazam sie za lepszego od nikogo innego. Wszyscy jestesmy grzesznikami.

Cytuj:
Szkoda, ze nie słyszałeś o przykazaniu: "kochaj bliźniego jak siebie samego". Jest taka książka, dość gruba, nazywa się "Biblia" i wyobraź sobie, ze tam jest tak napisane, w wielu miejscach.

W jeszcze wiekszej ilosci miejsc jest napisane co sie stanie jak sie nie bedzie kochalo Boga „całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem."

Kocham kazdego czlowieka za to, ze jest stworzeniem na obraz i podobienstwo Boga. Ale ta sama milosc nakazuje nam pouczac kazdego brata jak zle czyni.

Jeszcze raz powtorze. Pierwszym uczynkiem milosiedzia dla duszy jest:

"Grzeszących upominać"


Pn lip 17, 2023 20:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Dawid Mysior
Jeden z użytkowników podesłał mi linka do kanału Dawida Mysiora. Choć nie z wszystkim zgadzam się z nim, jego uwagi dotyczące np. interpretacji Sodomy i Gomory czy klimatycznej histerii są bardzo trafne.
https://www.youtube.com/watch?v=Yvs_QFOG41k

_________________
ksiądz


Pn sie 07, 2023 7:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL