Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 18, 2024 4:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Darmowe i legalne mp3 w Internecie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 8:34
Posty: 299
Post Darmowe i legalne mp3 w Internecie
Dla wszystkich, którzy poszukują piosenek zarówno legalnych, jak i darmowych, garść linków. Od kiedy zainteresowałam się ściąganiem wyłącznie legalnych piosenek, okazało się, że znalezienie stron z legalnymi mp3 za darmo nie jest takie łatwe... Zamieszczam linki, aby ułatwić wszytkim zainteresowanym znalezienie legalnej muzyki. Na tych stronach w większości są utwory mało znanych wykonawców, ale niekiedy popularni muzycy dają też parę swoich piosenek do ściągnięcia za darmo, więc warto być czujnym i często zaglądać na te strony.

http://music.download.com/ - bardzo dużo gatunków muzycznych, dobre dla kogoś, kto chce poznać nowy rodzaj muzyki, większość piosenek jest do ściągnięcia, można też za darmo przesłuchać nieraz całe albumy znanych wykonawców.

http://www.soundclick.com/ - jeśli czegoś nie znajdę na stronie Music Downloads, szukam tu. Są piosenki zarówno darmowe, jak i płatne, drobną wadą jest to, ze aby cokolwiek ściągnąć, trzeba się zarejestowac, oczywiście za darmo.

http://www.peoplesound.com/ - też jest konieczna rejestracja, można ściągać nieznanych twórców, a piosenki sławnych przesłuchiwać.

http://www.soundlift.com/ - na razie rozwijająca się strona, mają tez tam być teledyski, ale na razie większośc nie działa.

http://www.epitonic.com/ - dawno tam nie zaglądałam, moze coś się zmienilo, z tej strony można zarówno ściągnąć pliki jaki i zakupic plyty danych wykonawców.

http://www.garageband.com/ - darmowe piosenki mało znanych twórców.

http://www.mp34u.com/ - kiedyś była tu chyba strona z pirackimi plikami, teraz są tu legalne piosenki, ale dosyć malo.

Oprócz tego legalne piosenki za darmo można ściągnąć ze strony Amazona http://www.amazon.com/ tam klik na Music i potem Free Downloads - choć aby ściągac, to też trzeba sobie zalozyć konto.
Jest też trochę na stronie Winampa.

Jesli chodzi o polskie strony, to chyba każdy zna http://www.mp3.wp.pl/
Są też na http://www.nuta.pl/ w dziale legalez.

Jak już wspominałam, większość kawalków na tych stronach jest nieznanych wykonawców, ale wiele z nich to naprawdę ładne piosenki, poza tym nic nie kosztują, a są legalne i możemy mieć czyste sumienie... ponadto zawsze przy słuchaniu tych piosenek mam poczucie odkrywania czegoś nowego, a nuż niektórzy z tych wykonawców będą kiedyś slawni...


So wrz 23, 2006 11:04
Zobacz profil
Post 
mam pytanie: jak ściągać z www.mp3.pl ??


So wrz 23, 2006 18:32

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 8:34
Posty: 299
Post 
Piosenki z tej strony są płatne, nie korzystałam jeszcze z tej strony to nie mogę udzielić bliższych wskazówek, ale chyba trzeba zapłacić, aby cokolwiek ściągnąć.


So wrz 23, 2006 19:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 17, 2006 7:29
Posty: 75
Post 
Tam przy kazdej mp3 masz napisane ile kosztuje, mozesz placic karta albo smsem.

Hmm.. a tak w ogule to po co legalna muza? Jesli masz muze na kompie tylko na wlasny uzytek to to nie jest przestepstwo, wazne, zeby nie udostepniac jej innym.


Pn wrz 25, 2006 21:52
Zobacz profil
Post 
A zatem jeśli muzyka jest na dysku i nagra się ją by móc w domu słuchać to nie ma obaw? A bardzo lubię irlandzką muzykę i piosenki Enyi.Szkoda,że "Midnight Summer Dream" Stranglersów jest tylko w wersji 30 sekund.


Pn paź 23, 2006 19:24
Post 
Jest wiele osób,które chcą posłuchać muzyki na komputerze czy nagrać na płytę w celach niekomercyjnych aby tylko posłuchać muzyki.Czy to ma być piractwo?Skoro nie handluję piosenkami i nie przesyłam ich w sieci to nie sądzę,aby to było piractwo.Talentów nie otrzymaliśmy tylko dla siebie.Prezentację z wierszami chętnie udostępniłbym każdemu i zabroniłbym jedynie plagiatu oraz handlowania a nie korzystania z prezentacji.Pozwoliłbym również tą prezentację przegrać na płytę CD.


Pn paź 23, 2006 20:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 17, 2006 7:29
Posty: 75
Post 
Jesli chodzi o mp3, to te na kompie sa legalne chociazby, ze trudno ustalic ich pochodzenie, gorzejz programami typu np. windows(ciekawe ilu uzytkownikow forum ma orginalnego:)) Jakis rok temu czytalem przepisy dot. piractwa itp. i jasno jest napisane, ze posiadanie na wlasny uzytek nie jest przestepstwem. No chyba, ze cos sie pozmienialo.

Jesli nie handlujesz filmami, grami, nie prowadzisz jakiegos serweru ftp. z warezem to jestes bezpieczny. wyobraz sobie, wizyty policjantow w kazdym domu, w ktorym ktos sciaga cos nielegalnego. Policja robi naloty tylko na takich co do ktorych ma konkretne podejzenia.


Wt paź 24, 2006 21:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
HAUNEBU III napisał(a):
Jest wiele osób,które chcą posłuchać muzyki na komputerze czy nagrać na płytę w celach niekomercyjnych aby tylko posłuchać muzyki.Czy to ma być piractwo?Skoro nie handluję piosenkami i nie przesyłam ich w sieci to nie sądzę,aby to było piractwo.Talentów nie otrzymaliśmy tylko dla siebie.Prezentację z wierszami chętnie udostępniłbym każdemu i zabroniłbym jedynie plagiatu oraz handlowania a nie korzystania z prezentacji.Pozwoliłbym również tą prezentację przegrać na płytę CD.

Szlachetnie.

Ale utwory muzyczne są własnością ich twórców. Ściąganie ich bezpłatnie (chyba że wyraźnie jest podane, że jest to utwór przeznaczony do bezpłatnej dystrybucji - demo czy cóś) jest naruszaniem praw autorskich, tym bardziej jest więc tym ewentualne handlowanie piracką muzyką.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt paź 24, 2006 21:50
Zobacz profil WWW
Post 
Ale czyste płyty CD,kasety i nagrywarkę też po coś wymyślono.Wiele utworów np.z radia nagrałem na kasetę,a te z internetu na płytę nie w złych intencjach, ale po to by posłuchać interesującej muzyki,którą z czasem przestaną grać w radiu lub której tam nie ma.Poza tym nikt nie jest w stanie kupić mnóstwa płyt.Windows XP kosztuje 340 złotych i nie jest sprzedawany na raty.Microsoft chyba zawyża te ceny,nie wiem dlaczego?

Myślisz ToMu,że lubię piractwo.Raczej nie lubię,ale nie mogę kupić wszystkiego.Nie jestem Bill Gates.


Śr paź 25, 2006 14:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
cyatat
Cytuj:

Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 1015
Skąd: wbrew pozorom z Polski

Nowy postWysłany: Pon Paź 23, 2006 20:02 Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Jest wiele osób,które chcą posłuchać muzyki na komputerze czy nagrać na płytę w celach niekomercyjnych aby tylko posłuchać muzyki.Czy to ma być piractwo?Skoro nie handluję piosenkami i nie przesyłam ich w sieci to nie sądzę,aby to było piractwo.
Pytanie zasadnicze jak wszedłes w posiadanie tych utworów czy z legalnego źródal.. Jeżeli źródlo jest nielgalne to utwory też mają taki sam charakter


Cz paź 26, 2006 16:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
HAUNEBU III napisał(a):
Ale czyste płyty CD,kasety i nagrywarkę też po coś wymyślono.Wiele utworów np.z radia nagrałem na kasetę,a te z internetu na płytę nie w złych intencjach, ale po to by posłuchać interesującej muzyki,którą z czasem przestaną grać w radiu lub której tam nie ma.Poza tym nikt nie jest w stanie kupić mnóstwa płyt.Windows XP kosztuje 340 złotych i nie jest sprzedawany na raty.Microsoft chyba zawyża te ceny,nie wiem dlaczego?

Myślisz ToMu,że lubię piractwo.Raczej nie lubię,ale nie mogę kupić wszystkiego.Nie jestem Bill Gates.

Nie twierdzę, że jesteś bogaty i łamiesz prawo autorskie tylko po to żeby zrobić komuś na złość.

Sam nie raz ściągałem to i owo... bo mnie nie stać na drogie płyty.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz paź 26, 2006 17:49
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
cytat
Cytuj:
Sam nie raz ściągałem to i owo... bo mnie nie stać na drogie płyty.

Czyli tak defakto jawnie się przyznajesz ze łamiesz prawo.. ??
A może Ty nie wiesz o tym może nie łamiesz..??


Pt paź 27, 2006 8:04
Zobacz profil
Post 
Druga strona to brak pewności co jest legalne a co nie.O tym na wielu stronach z muzyką nawet nie pisze.


Pt paź 27, 2006 10:33

Dołączył(a): Śr lis 15, 2006 20:42
Posty: 59
Post 
Jezeli materiał jest chroniony prawami autorskimi, to możesz mieć na twardym dysku, płycie czy innym nośniku muze, czy filmy pod warunkiem, ze posiadasz orginał (kopia bezpieczeństwa), w innym wypadku możesz posiadać nie dłuzej niż 24 godz(o ile nic sie zmieniło). Nie mozesz natomiast ich rozpowszechniać np. w internecie, czy puszczać na komercyjnej imprezie bez zgody autora.


Cz lis 16, 2006 20:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
To, że posiadając oryginał, można mieć dla własnego użytku kopię zapasową - wiadomo :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz lis 16, 2006 21:51
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL