Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 07, 2024 8:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Hakerzy i spamerzy - bezpieczeństwo 
Autor Wiadomość
Post Hakerzy i spamerzy - bezpieczeństwo
W internecie częsty jest problem spamu.Najczęściej spam występuje w poczcie e-mail i może czasem być zainfekowany.Inny problem to wirusy a zwłaszcza popularny "reklamiarz".Oto komunikat programu Avast:
Cytuj:
Znaleziono reklamiarza.Zalecana operacja--> kwarantanna


Kiedyś gdy nie miałem zabezpieczeń w komputerze, przez internet podrzucono mi konia trojańskiego.Wyświetlał...sceny erotyczne.Na szczęście zainstalowano mi Avast-a i wirus zniknął na zawsze.Co sądzicie o zagrożeniu ze strony hakerów i spamerów.Uważam,że powinna być jakaś interwencja oprócz zabezpieczenia ze strony użytkownika.


Śr paź 25, 2006 15:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 20:43
Posty: 682
Post 
1) Po pierwsze, jestem ciekaw kiedy ludzie w koncu zrozumieja co znaczy slowo "hacker" i zaczna go poprawnie uzywac.
2)
Cytuj:
Co sądzicie o zagrożeniu ze strony hakerów i spamerów.

Pomijajac fakt o ktorym pisalem, ze istnieje i jest realne.
3)
Cytuj:
Uważam,że powinna być jakaś interwencja oprócz zabezpieczenia ze strony użytkownika.

A tego nie rozumiem. Czyja interwencja? I na czym polegajaca?

_________________
Kto przeczy, że istnieją idee, ten jest poganinem, bo przeczy, że istnieje Syn


Śr paź 25, 2006 16:26
Zobacz profil
Post 
Chodzi o kontrolę podejrzanych stron,ewentualnie o zamknięcie takich.Co do poczty to użytkownik decyduje,czego nie otwierać.


Śr paź 25, 2006 19:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
co do spamu to widzę jak walka rozgorzała na dobre w necie
efektem jest wykombinowanie przez spamerów obejścia zabezpieczeń pocztowych poprzez wysyłanie nie wiadomości samej tylko obrazu z wiadomością
często takie obrazy maja paseczki kolorowe w wiadomości aby lepsze programy nie wykryły mimo tego ich i nie zablokowały

sprawa już od dłuższego czasu istnieje, więc czekamy na kolejny krok producentów

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Śr paź 25, 2006 23:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
Ostatnio otrzymałem przesyłkę z załącznikiem - skreensaverem, który okazał się zawirusowany.
To potwierdza przydatność dobrego programu antywirusowego.

Zresztą, nawet gdyby antywirus go nie zbadał, to mam zwyczaj nie uruchamiać programów nieznanego pochodzenia (otwierać załączników od nieznanych nadawców).

Już nadawca wydał mi się podejrzany. Osoba mi nie znana (wiem z kim koresponduję, komu udostępniam adres).
Po zbadaniu okazało się, że nadawcą jest pewien profesor z Uniwersytetu Łódzkiego. Ktoś taki zabawiał by sie w rozsyłanie wygaszaczy ? Niemożliwe.

Są dwie możliwości:
- ktoś nieuprawniony skorzystał z tego konta (sekretarka, student, ktoś z rodziny w domu) lub zdobył/złamał hasło do niego.
- ktoś oszukał serwery pocztowe, a list został wysłany np. z serwera w w w.

Zastanawiam się co z tym zrobić: zawiadomić nadawcę, zawiadomić dostawcę poczty ...

Przydała by się jakaś policja śledcza na takie przypadki.
Zgłosić i niech badają drogę przesyłki.

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


So lis 04, 2006 0:12
Zobacz profil WWW
Post 
Na Twoim miejscu bym zgłosił!!

Po to płacimy podatki, by nam zapewniono bezpieczeństwo.
Obawiam się tylko jednego..."niska szkodliwośc społeczna" - tak się wykręcą od szukania przestępcy.
Co nie znaczy by nie zgłaszać!


So lis 04, 2006 0:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post Re: Hakerzy i spamerzy - bezpieczeństwo
HAUNEBU III napisał(a):
Uważam,że powinna być jakaś interwencja oprócz zabezpieczenia ze strony użytkownika.

Czyli - co konkretnie proponujesz :?:

HAUNEBU III napisał(a):
Chodzi o kontrolę podejrzanych stron,ewentualnie o zamknięcie takich.Co do poczty to użytkownik decyduje,czego nie otwierać.

Kontrola - czyja :?:

Stanisław Adam napisał(a):
Zresztą, nawet gdyby antywirus go nie zbadał, to mam zwyczaj nie uruchamiać programów nieznanego pochodzenia (otwierać załączników od nieznanych nadawców).

Dokładnie. Genialne w swej prostocie - nie wiesz, co i od kogo masz: po prostu nie otwieraj załączników, ew. przeczytaj i po prostu wywal.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


So lis 04, 2006 9:40
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL