Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 14:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Leki hormonalne, sterydowe 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt mar 29, 2019 8:09
Posty: 3
Post Leki hormonalne, sterydowe
Witam.
Wiem, że każdy człowiek ma swoje sumienie oraz powinienem porozmawiać ze spowodnikiem ale bardzo proszę o pomoc bo nie wyobrażam sobie nie chodzenia do komunii ponieważ walcze o nawrócenie od dłuższego czasu i częste spowiadanie bardzo mi pomaga.

Mam ponad 30 lat, problemy hormonalne, podejrzewam, że od wieku dojrzewania sie zaczęły ale nie byłem nigdy zdiagnizowany pod tym kątem. Także przeszedłem leczenie antydepresantami oraz zawsze sie zle czulem pod kątem psychicznym/fizyczym. Jakiś czas temu wpadłem na to zeby przebadać sobie hormony. I wyszło, że jest nie tak. Nie będe rozpisywał co jest nie tak bo to są skomplikowane sprawy prolaktyna/SHBG/testosteron wolny/Estradiol. Trafiłem do lekarza endokrynologa, który rozpoczął leczenie. Zle prowadzi leczenie i to nie, że doczytałem ,,gdzies'' Tylko wg towarzystwa andokrynologicznego, lekarz ma wiedze z lat 70. Także mógł mi na prawde zrobić krzywde. Dostałem kontakt do jednego z lepszych specjalistow w polsce od hormonów, który oczywiscie za pieniadze mnie prowadzi i pomaga mi wyprostować wszystkie hormony. Niestety nie jest lekarzem przez co nie mam recept wiec zalatwiam sobie leki np apteczne z grecji.
I teraz pytania:
1. czy popełniam grzech cięzki skoro biore dawki zalecane i chce sie po prostu wyleczyć i czuć dobrze ?

2. Czy jeśli Bóg mnie takim stworzył to nie powinienem sie leczyć, tylko po prostu to mój taki ,,krzyż'' na ziemi i powinienem ofiarować to cierpienie Bogu ?

Bóg zapłać za odpowiedzi. Aha wspomne, że duużo lepiej sie czuje jak zacząłem sie leczyć


Pt mar 29, 2019 8:59
Zobacz profil
Post Re: Leki hormonalne, sterydowe
Cytuj:
Dostałem kontakt do jednego z lepszych specjalistow w polsce od hormonów, który oczywiscie za pieniadze mnie prowadzi i pomaga mi wyprostować wszystkie hormony. Niestety nie jest lekarzem przez co nie mam recept wiec zalatwiam sobie leki np apteczne z grecji.


Czy to nie jest karalne, co robi ta osoba?

Dobrze, że lepiej się czujesz, ale to może być chwilowe i np. kosztem czegoś...Sterydy to naprawdę ostateczność a Ty je bierzesz od jakiegoś znachora? :|

Może krótko bierzesz i nie masz jeszcze skutków ubocznych... :-(

Co do samego faktu leczenia to w Biblii jest napisane że należy się leczyć dostępnymi lekami, kiedyś pokazano ten fragment św. Franciszkowi z Asyżu, który początkowo nie chciał przyjmować leków na swoje dolegliwości... :)


Pt mar 29, 2019 9:17

Dołączył(a): Pt mar 29, 2019 8:09
Posty: 3
Post Re: Leki hormonalne, sterydowe
sterydy to są leki dostępne w aptekach, tylko przez ludzi które biorą je w dawkach 10 razy przekraczających sa uznawane za cos zlego. MA kursy, certyfikaty to nie jest byle kto. Skutki uboczne mialbym jakbym został przy lekarzu, który by mi zrobił krzywde. To nie jest tak, że po prostu cos biore i wg samopoczucia, tylko co 1 miesiąc robie wszystkie badania i według badań dobieramy dawki. To nie jest znachor


Ostatnio edytowano Pt mar 29, 2019 9:29 przez Kamral, łącznie edytowano 1 raz



Pt mar 29, 2019 9:25
Zobacz profil
Post Re: Leki hormonalne, sterydowe
Leczenie u fachowca lekarza endokrynologa nie stanowi żadnego grzechu i nie jest zależne od dawek leków.
Trudno ocenić, czy było wolą Boga abyś urodził się takim jakim jesteś, czy przesądziła genetyka, a krzyże w życiu będziesz napotykał co krok, zatem gdy można odzyskać zdrowie, to należy to uczynić.
Jezus uzdrawiał wielu z różnych chorób, nie zmuszał do dźwigania krzyża choroby.


Pt mar 29, 2019 9:27
Post Re: Leki hormonalne, sterydowe
No niestety, żeby leczyć trzeba skończyć studia medyczne a nie kursy...jest jeszcze medycyna alternatywna, ale ci ludzie nie mają prawa przepisywać recept...

Zrobisz jak chcesz, ale nie odkryje Ameryki jak powiem, że niektóre leki, brane w dawkach terapeutycznych mogą powodować nawet śmierć i to pisze na ulotkach...


Pt mar 29, 2019 9:30

Dołączył(a): Pt mar 29, 2019 8:09
Posty: 3
Post Re: Leki hormonalne, sterydowe
Dziekuje Alus za odpowiedz, porozmawiam jeszcze ze spowiednikiem.

Tak Teresse wiem, że masz racje. Po prostu zyje tyle chory i chce sie wyleczyc bo z hormonami nie ma zartow, jak jest z nimi cos nie tak - nie ma szans sie dobrze czuć, a dwa to nie chce przestać chodzić do komunii bo dla mnie spowiedz raz przynajmniej na miesiac jest zbawienna. Dziekuje za odpowiedz


Pt mar 29, 2019 9:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Leki hormonalne, sterydowe
Kamral napisał(a):
Dziekuje Alus za odpowiedz, porozmawiam jeszcze ze spowiednikiem.

Tak Teresse wiem, że masz racje. Po prostu zyje tyle chory i chce sie wyleczyc bo z hormonami nie ma zartow, jak jest z nimi cos nie tak - nie ma szans sie dobrze czuć, a dwa to nie chce przestać chodzić do komunii bo dla mnie spowiedz raz przynajmniej na miesiac jest zbawienna. Dziekuje za odpowiedz

Robisz sobie krzywdę pozwalając jakiemuś pseudospecjaliście "grzebać" w Twoich hormonach. Endokrynologów w Polsce jest kilku; mądrych, leczących nowocześnie. Powinieneś czym prędzej udać się do specjalisty.


Pt mar 29, 2019 9:52
Zobacz profil
Post Re: Leki hormonalne, sterydowe
Coś mi w tej historii nie gra. Niby leczony jesteś w sposób zgodny z opinią Polskiego Towarzystwa Endokrynologiczne, ale żaden lekarz nie będzie Cię w ten sposób leczył, tylko jakiś znachor. W jaki sposób w ogóle PTE wyraziło opinię o sposobie leczenia tamtego lekarza?


Pt mar 29, 2019 13:40
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Leki hormonalne, sterydowe
Kamral napisał(a):
Zle prowadzi leczenie i to nie, że doczytałem ,,gdzies'' Tylko wg towarzystwa andokrynologicznego, lekarz ma wiedze z lat 70.

Czy dobrze rozumiem, że byłeś u jednego lekarza endokrynologa, który został skontrolowany(?) przez Towarzystwo Endokrynologiczne, po czym udostępniono Ci wyniki kontroli? Wybacz mój sceptycyzm, ale łatwiej mi przyjąć, że pod terminem "Towarzystwo Endokrynologiczne" należy w tym przypadku rozumieć "jednego z lepszych specjalistów w Polsce od hormonów", który za pomocą wiedzy tajemnej orzekł, że lekarze to konowały z przestarzałą wiedzą i naobiecywał Ci złote góry, byleby przekonać Cię do zostawienia u niego pieniędzy. To intratny biznes, dlatego i wśród lekarzy znajdują się tacy, którzy sprzedają pacjentom marzenia o zdrowiu, sprzedając im "cudowne" specyfiki dostępne na czarnym rynku, oczywiście mają z tego odpowiednią wysoką prowizję.

Kamral napisał(a):
Niestety nie jest lekarzem przez co nie mam recept wiec zalatwiam sobie leki np apteczne z grecji.

I naprawdę uważasz, że skoro z hormonami nie ma żartów, warto powierzać swoje zdrowie człowiekowi bez ukończonej szkoły medycznej, faszerując się lekami poza oficjalnym obiegiem?
W całej tej historii nie rozumiem jednego: dlaczego w sytuacji, gdy pojawiły się wątpliwości odnośnie wiedzy lekarza, nie poszedłeś na konsultację do innego lekarza czy też nie poszukałeś endokrynologa cieszącego się dobrą opinią, dość szybko przerzucając się na medycynę alternatywną? Dlaczego z wynikami badań nie udałeś się do innego lekarza, by skonsultować opinię "specjalisty", który obecnie Cię leczy i choćby upewnić się czy owy specjalista nie mami Cię czasem, że wszystko ma pod kontrolą, gdy jest zupełnie inaczej? Nie chcę Cię straszyć, być może ten specjalista faktycznie jest świetny pomimo braku uprawnień lekarskich, ale tu chodzi o Twoje zdrowie, masz je tylko jedno, warto więc choćby zachować minimum sceptycyzmu i upewnić się czy podjąłeś dobrą decyzję powierzając temu człowiekowi swoje zdrowie, bo subiektywne poczucie, że jest OK, nie oznacza jeszcze, że po jakimś czasie nie pojawią się skutki uboczne, w przypadku hormonów, ten czas może rozciągnąć się w czasie nawet do kilku lat, a w tym czasie można rozwalić gospodarkę hormonalną, wystarczy przeczytać ulotkę tabletek antykoncepcyjnych, lista skutków ubocznych jest długa, jak również wiele jest badań dotyczących powikłań po długotrwałym ich zażywaniu. Mój post nie ma na celu przekonanie Cię, żebyś zrezygnował z leczenia, lecz -mając na uwadze Twoje zdrowie- byś zrobił wszystko co w Twojej mocy, by zyskać pewność, że sobie nie szkodzisz np. sięgając po opinie choćby innego endokrynologa.
Kamral napisał(a):
2. Czy jeśli Bóg mnie takim stworzył to nie powinienem sie leczyć, tylko po prostu to mój taki ,,krzyż'' na ziemi i powinienem ofiarować to cierpienie Bogu ?

Choroba nie jest krzyżem, krzyżem jest zaparcie się siebie dla Boga, pośrednio może być związana z tym krzyżem, gdy chorujesz i masz ochotę porzucić wiarę, bo Ci ciężko, ale podejmujesz decyzję, by trwać przy Bogu, pomimo cierpienia. Leczyć się powinno, a nawet należy o swoje zdrowie dbać, by móc służyć innym ludziom.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pt mar 29, 2019 19:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 30, 2021 13:26
Posty: 3
Post Re: Leki hormonalne, sterydowe
Na branie leków hormonalnych trzeba patrzeć pod kątem zdrowia i dbania o swoje ciało. W końcu musimy robić wszystko, aby zachować je w zdrowiu. Brałam leki hormonalne ze względów zdrowotnych (miałam do wyboru albo to albo silne leki przeciwbólowe, które niszczyły mój organizm). Z tej przyczyny przez krótki okres nie mogłam zajść w ciąże (co jest niezgodne z zasadami wiary i Pani na rozmowach przed małżeńskich bardzo mi to wypominała). A dziś dzięki zastosowanemu leczeniu mam dwójkę pięknych dzieciaczków i jestem zdrowa.


Śr cze 30, 2021 14:19
Zobacz profil
Post Re: Leki hormonalne, sterydowe
Kamral napisał(a):
Jakiś czas temu wpadłem na to zeby przebadać sobie hormony.


Kamral napisał(a):
zawsze sie zle czulem pod kątem psychicznym/fizyczym.

A hormony tarczycy sprawdzałeś?

Kamral napisał(a):
Dostałem kontakt do jednego z lepszych specjalistow w polsce od hormonów, który oczywiscie za pieniadze mnie prowadzi i pomaga mi wyprostować wszystkie hormony. Niestety nie jest lekarzem

Jeżeli ta osoba nie jest lekarzem, to od czego jest "specjalistą"?


Pt lip 02, 2021 17:04
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL