Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 29, 2024 12:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Poszukiwany dobry spowiednik w Krakowie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 21:32
Posty: 112
Post Poszukiwany dobry spowiednik w Krakowie
Przygotowuje sie do spowiedzi po latach i rozmowy o zyciu. Dlatego szukam dobrego spowiednika w Krakowie. Ksiedza poboznego, madrego, majacego czas i cierpliwosc dla penitentow.

Widzialem juz na forum podobny watek: Dobry spowiednik poszukiwany:) ale niestety nie ma w nim konkretnych namiarow, choc zgadzam sie z zamieszczona tam sugestia, ze moze warto poszukac kogos wsrod krakowskich zakonnikow.

Bede wdzieczny za sugestie. Rozumiem, ze podawanie nazwisk na forum publicznym nie jest moze najszczesliwszym pomyslem. Dlatego czekam tez na prywatne wiadomosci.

Pozdrawiam,

Epsilon


So sty 29, 2011 14:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Poszukiwany dobry spowiednik w Krakowie
Mozesz pojsc do dominikanow. Dyzury w konfesjonale sa praktycznie przez caly dzien.

_________________
ksiądz


So sty 29, 2011 20:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 07, 2008 19:13
Posty: 800
Post Re: Poszukiwany dobry spowiednik w Krakowie
Polecam w całej rozciągłości :) Tylko Dominikanie.

Tylko trzeba się przygotować na spore kolejki.

Mimo wszystko, warto!


So sty 29, 2011 22:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 03, 2010 15:37
Posty: 103
Post Re: Poszukiwany dobry spowiednik w Krakowie
Tak na wszelki wypadek jakbyś miał jeszcze jakiekolwiek wątpliwości...Dominikanie! :-D Proponuje zadzwonić na furtę albo iść bezpośrednio i pytać o dyżurnego duszpasterza.Jeżeli jest potrzeba to można się spowiadać poza konfesjonałem w odpowiednim i przygotowanym pokoju.Znam z autopsji i polecam.

_________________
Przez słowa Twe jestem chrześcijanin,
Choć gladiator - przez całe me życie!- Cyprian Kamil Norwid "Spowiedź"


N sty 30, 2011 0:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Poszukiwany dobry spowiednik w Krakowie
Dominikanów również polecam, choć jestem z innego miasta. Natomiast o ile doceniam ich pracę, to warto nie "napalać się" aż tak. W moim przypadku były i takie spowiedzi, gdzie nie czułem się dobrze, nie przez grzech, ale przez atmosfera czepiania się o słowa, albo w innym wypadku konieczność domyślania czego oczekuje ode mnie spowiednik w kwestii jak zwięźle mam mówić co w każdym przypadku jest zupełnie inaczej pojmowane. A takie coś bynajmniej nie pomaga, tylko potrafi naprawdę zmienić tor myślenia z celu, na formę. Piszę to jedynie po to aby ktoś nie czuł się potem rozczarowany.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N sty 30, 2011 0:35
Zobacz profil
Post Re: Poszukiwany dobry spowiednik w Krakowie
W Krakowie sa kapucyni i o. Sliwinski, ktory prowadzi szkole dla spowiednikow.


N sty 30, 2011 10:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 31, 2009 19:07
Posty: 361
Post Re: Poszukiwany dobry spowiednik w Krakowie
W Krakowie są też xx. jezuici; oni też mają swoje dyżury spowiednicze.

_________________
[KMI ...]
------------.


N sty 30, 2011 19:33
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 23, 2010 16:37
Posty: 151
Post Re: Poszukiwany dobry spowiednik w Krakowie
Dominikanie Kraków. Może O. Adam?

_________________
To, co wiem jest kroplą. Czego nie wiem - oceanem.


N sty 30, 2011 19:37
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 14, 2003 20:13
Posty: 377
Post Re: Poszukiwany dobry spowiednik w Krakowie
Kamala napisał(a):
W Krakowie sa kapucyni i o. Sliwinski, ktory prowadzi szkole dla spowiednikow.

dodam, że ma dyżury w czwartki w konfesjonale od 17.30 do ok. 21.30. Ogólnie polecam kapucynów- mają szczególny dar posługi w konfesjonale. No i... szczególnie "przyjazne" konfesjonały, bo umieszczone w zamykanych pokoikach, co zapewnia dużą intymność.


Wt lut 01, 2011 0:01
Zobacz profil
Post 
A ja bym nie przebierał i nie szukał rekomendacji. Pomodliłbym się o dobrą spowiedź i poszedł do pierwszego lepszego kościoła. W końcu zamierzasz zawierzyć Bogu, prawda? To już zaufać, że sam znajdzie odpowiedniego spowiednika nie łaska? :)


Wt lut 01, 2011 8:46

Dołączył(a): Śr sty 04, 2012 21:28
Posty: 1
Post Re: Poszukiwany dobry spowiednik w Krakowie
Witam

Odnośnie dobrego spowiednika to również polecam Kapucynów chociaż byłam u nich raz ale na waznej spowiedzi bo przedslubnej i pamietam ja do dzis :) jesli ktos wie kiedy ma dyzury jakis dobry fajny i mily:D brat dajcie prosze znac (bo wtedy trafilam tam przypadkiem)


So sty 07, 2012 21:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt cze 08, 2010 11:04
Posty: 77
Post Re: Poszukiwany dobry spowiednik w Krakowie
Myślę, że rzeczywiście nie ma się co napalać, że u tych będzie tak a u innych tak. Trzeba się pomodlić i pamiętać zawsze o tych słowach Jezusa (do św. Faustyny):

"1602.
DO SPOWIEDZI MAMY PODCHODZIĆ Z NACZYNIEM UFNOŚCI
Dziś powiedział mi Pan: - Córko, kiedy przystępujesz do spowiedzi św., do tego źródła miłosierdzia Mojego, zawsze spływa na twoją duszę Moja Krew i Woda, która wyszła z Serca Mojego i uszlachetnia twą duszę. Za każdym razem, jak się zbliżasz do spowiedzi św. zanurzaj się cała w Moim miłosierdziu z wielką ufnością, abym mógł zlać na duszę twoją hojność Swej łaski. Kiedy się zbliżasz do spowiedzi, wiedz o tym, że Ja sam w konfesjonale czekam na ciebie, zasłaniam się tylko kapłanem, lecz sam działam w duszy. Tu nędza duszy spotyka się z Bogiem miłosierdzia. Powiedz duszom, że z tego źródła miłosierdzia dusze czerpią łaski jedynie naczyniem ufności. Jeżeli ufność ich będzie wielka, hojności Mojej nie ma granic. Strumienie Mej łaski zalewają dusze pokorne. Pyszni zawsze są w ubóstwie i nędzy, gdyż łaska Moja odwraca się od nich do dusz pokornych.(Dz 1602)"


Pt sty 13, 2012 23:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL