Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 14, 2024 7:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Jak zacząć? Poproszę o jakieś rady... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt paź 13, 2006 10:43
Posty: 10
Post Jak zacząć? Poproszę o jakieś rady...
Hmm... Jutro czeka mnie spowiedź... Będzie ona bardzo ciężka... Z tego względu, że złamałam VI przykazanie dekalogu... W grudniu robiłam podejście do spowiedzi i nawet mi się udało, ale obawiam się, że mimo wszystko ta spowiedź jest nie ważna. Jak ksiadz się mnie pytał, co postanawiam to powiedziałam poprawę, a on, czyli, ja powiedziałam, ze zrywam takiego typu spotkania... A tak w głębi serca to myślałam sobie, że i tak jak coś, to się zgodzę na to, zeby kolejny raz zgrzeszyć... Wydaje mi się, że nie spełniłam 3 z warunków dobrej spowiedzi... Od czego mam zacząć spowiedź, bardzo się boję, ale chcę wrócić na właściwą drogę, chcę z powrotem iść Bożymi przykazaniami i żyć Ewangeilą...
Będę wdzieczna za rady i wskazówki...


Pn sty 15, 2007 16:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
To może podejdź i zacznij od tego, że ta spowiedź jest dla Ciebie bardzo trudno i powiedź dlaczego - jak już zaczniesz to potem jakoś pójdzie ;)
Powodzenia :)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Pn sty 15, 2007 16:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2006 12:24
Posty: 3666
Post 
Zacznij od przyznania spowiednikowi, że nie wyraziłaś wystarczającego postanowienia poprawy za grzechy w ostatniej spowiedzi i w związku z tym obawiasz się, że była to nieważna spowiedź. A potem powiedz o tym grzechu, który cię najbardziej dręczy i o twoich rozterkach z nim związanych i o tym jak bardzo za niego teraz żałujesz i pragniesz żyć na nowo w stanie łaski uświęcającej.

A przed sakramentem pokuty poproś Boga, aby pomógł przezwyciężyć ci trudności związane z przystępowaniem do tej spowiedzi i o to byś zdołała prawidłowo do niego przystąpić. Na pewno ci pomoże. I pamiętaj, że spowiedź to przede wszystkim spotkanie z Miłosiernym Bogiem, który chce ci przebaczyć i pomóc. Powodzenia. :)

_________________
www.onephoto.net


Pn sty 15, 2007 17:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 13, 2006 10:43
Posty: 10
Post 
Dziękuję za podpowiedzi i wskazówki. :)
Powiem szczerze, że BARDZO się boję...
Mam nadzieję, że nie stchórzę w osttaniej chwili.
Tęsknie za Jezusem... Chce to w końcu uporządkować i zacząć od nowa z Jezusem w sercu.


Pn sty 15, 2007 17:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2006 12:24
Posty: 3666
Post 
Zapewniam cię za to, że jak już będziesz to miała za sobą to poczujesz szczerą ulgę i radość. Ja kiedyś zwlekałem z przystąpieniem do spowiedzi przez parę miesięcy i wtedy bardzo ciężko się odbudowuje więź z Bogiem więc pamiętaj żeby z tym nie zwlekać. Bóg na pewno ci pomoże i przebaczy jeśli szczerze żałujesz. :)

_________________
www.onephoto.net


Pn sty 15, 2007 17:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 13, 2006 10:43
Posty: 10
Post 
Jestem już po spowiedzi. :)
Bardzo się cieszę z tego powodu.
Hmmm...Niestety natrafiłam na bardzo "szorstkiego" i niezbyt miłego spowiednika - niestety.
Dlatego nie lubię chodzić do spowiedzi "w ciemno", szkoda, że straciłam swojedo spowiednika. Ale trudno..stało się.
Cieszę się BARDZO, że dostałam rozgrzeszenie i mogę zacząć nowe życie z Jezusem w serduchu!


Wt sty 16, 2007 15:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL