Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 3:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 chrzest-odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w czasie Wigilii 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N paź 09, 2005 13:54
Posty: 226
Post chrzest-odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w czasie Wigilii
„Chrzest-sakrament odrodzenia”

Bóg jest dobry. Jest lepszy niż wydawałoby się nam w największych marzeniach. Jest dobry dla każdego, ale pełnię Jego łask mogą doświadczyć Ci, którzy otworzą się na nie. Zaproszą Pana do swojego życia. Po tym jakby można namacalnie doświadczać obfitości Bożych łask. Nie chodzi tu o jakąś ceremonię, coś ponad chrztem. Chrzest jest tym sakramentem, w którym narodziliśmy się na nowo. Chrzest jest początkiem życia łaski. Potrzeba jednak go stale potwierdzać. Raz przyjęty, pieczętuje Dzieci Boże na zawsze. Ale można przecież odrzucić jego skutki. Można się go zaprzeć. Tak samo można i potrzeba go potwierdzać. Nie ulega wątpliwości, że to bardzo ważne, aby opowiadać się za chrztem. Swoimi czynami, ale też nastawieniem swojego ducha. Ilekroć zwracamy się ku Panu, tylekroć wyznajemy naszą wiarę. Jednak Kościół zna też coś takiego jak odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Dokonamy tego także w tę Wigilię Paschalną. Potwierdzimy nasz chrzest. Wyrzekniemy się szatana i wszystkich jego spraw. Powiemy jasno i prosto- tak, chcę być chrześcijaninem, tak, identyfikuję się z tym, co zrobili kiedyś moi rodzice, bądź o co sam poprosiłem. Dziś, 07. 04. 2007 roku, gdybym dziś miał wybierać, uczyniłbym to samo. Chcę być chrześcijaninem.

Jeżeli nigdy wcześniej nie zastanawiałeś się nad tymi słowami, uczyń to w tę Wielką Sobotę. Powiedz to w kościele, a jeśli nie możesz tam, to w domu. Powiedz Jezusowi, że naprawdę chcesz być chrześcijaninem, że nie uważasz tego za przykry obowiązek, za coś, co Ci przeszkadza, ale że widzisz w tym sens, że chrześcijaństwo jest dla Ciebie ważne. Podziękuj Jezusowi za dary Ducha świętego, którymi obdarzył Cię w tym sakramencie. Podziękuj za to, że bez Twojej zasługi, zupełnie za nic, Pan powiedział nad Tobą- Jesteś moim dzieckiem. Nowe narodzenie! Z grzechu do świętości, do łaski. W dniu Twojego chrztu Jezus wziął Cię w ramiona. Ojciec zobaczył w Tobie to wszystko, co dobre, to, co sprawia, że jesteś podobny do Syna. Duch namaścił Cię, obdarzył Cię mocą. Czyż nie jest to piękne, zaiste królewskie wybranie?? Podziękuj za to Panu. W tym dniu Wielkiej Soboty pamiętaj też w modlitwie o tych wszystkich, którzy w tym dniu zostaną ochrzczeni. I uwielbiaj z nimi Pana. Poczuj się naprawdę dzieckiem Bożym. I śpiewaj, śpiewaj radosną pieśń chwały:
Uwielbiam Cię, o Emmanuelu! Wysławiam Cię Panie, Ojcze nieba i ziemi! Wywyższam Cię Trójco! Błogosławię Ci Zbawicielu! Dziękuję za święty zdrój łaski, za krynicę życia, za chrzest, w którym uczyniłeś mnie w pełni swoim dzieckiem!! Bądź pochwalony! Daj mi naśladować Ciebie, Boże, być doskonałym, jak Ty doskonały jesteś. Nie moją mocą, Panie, ale Twoją łaską! Amen! Amen!

Staraj się żyć każdego dnia tak, abyś zachował wierność sakramentowi, który kiedyś otrzymałeś. Otwieraj się i czerp łaski Boże. Proś Pana o Królestwo, postaw Jego Królestwo w swoim życiu na pierwszym miejscu, a wszystko inne, jeśli tylko będziesz się starał, otrzymasz. Pan troszczy się o swoje dzieci. Mogę Ci powiedzieć jedno, wielu zawierzyło Jezusowi i nie nastawiało się na coś niesamowitego. A tego doświadcza. Tak, doświadcza niesamowitych łask. To nie znaczy, że nie ma cierpienia. Jest. Ale Jezus jakoś to cudownie przemienia… Obdarza swoją mocą. Widzi się, że ludzie, których spotykamy nie są przypadkowi, że to wszystko układa się w jakiś ciąg, że po prostu Bóg stawia na drodze ludzi, którzy nas potrzebują. Podobnie jak kiedyś Filipowi na drodze do Gazy( Dz 8, 25-39). Może nie ma tych cudownych zjawisk, ale są cudowne spotkania, wyraźnie kierowane przez Ducha Świętego, gdy powierzamy Mu drogę i naprawdę chcemy, by w naszym życiu wypełniła się wola Boga.

_________________
"Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia."


So kwi 07, 2007 9:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Skąd ten tekst :?:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


So kwi 07, 2007 9:57
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N paź 09, 2005 13:54
Posty: 226
Post 
Mój... :oops:

_________________
"Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia."


N kwi 08, 2007 15:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Zatem - gratuluję, bardzo dobre :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt kwi 10, 2007 9:28
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL