Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 19:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Boże Ciało z Ojcem Świętym - ROK EUCHARYSTII 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 21, 2003 16:12
Posty: 656
Post Boże Ciało z Ojcem Świętym - ROK EUCHARYSTII
Uczestniczyłem dzisiaj w we Mszy św. i procesji Bożego Ciała, której przewodniczył w Rzymie Ojciec Święty. Wierzcie mi, że to niesamowite przeżycie. Ojciec Święty ponownie wszystkich zaskoczył. Otóż ogłasza ROK EUCHARYSTII, który będzie trwał od Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego w Meksyku (październik 2004) do Synodu Biskupów w Rzymie (październik 2005). Hasłem tego roku będzie: "Eucharystia źródłem i szczytem życia i misji Kościoła". Z całą pewnością ten rok przyczyni się do jeszcze większego poznania wartości Eucharystii.
Jest jednak coś, co zrobiło na mnie jeszcze większe wrażenie. Ojciec Święty przewodniczył Liturgii Słowa, natomiast Liturgię Eucharystyczną poprowadził kard. Ruini. W tym czasie Ojciec Swięty na swym tronie, który pełni od kilkunastu miesięcy rolę wózka dla niepełnosprawnych, został umieszczony w pobliżu ołtarza. Naprawdę serce ściska kiedy widzi się Papieża jednocześnie tak silnego i tak cierpiącego. Kompletnie mnie jednak zatkało, kiedy przed Przeistoczeniem wniesiono klęcznik, na którym Ojciec Święty ukląkł. Komunię świętą przyjął on również na klęcząco. Podobnie przed wyruszeniem procesji na klęcząco adorował Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Wierzcie mi, że widząc to, miałem łzy w oczach...


Cz cze 10, 2004 21:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
wierze mnie nie bylo dane byc na spokaniu z papiezem ale... jak ogladam rozne relacje z pielgrzymek to.... tez mi w oczach staja lzy ;)

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


N lis 21, 2004 22:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL