Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 6:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Wiara + Spowiedź Święta (osobisty dylemat) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post 
Wiesz co?
Widać, że Ty chcesz porozmawiać dłużej, niż chwileczkę.
Dlatego wydaje mi się, że powinnaś zaczepić jakiegoś księdza (obojętnie, czy wtedy, kiedy siedzi w konfesjonale, czy po nabożeństwie) i powiedzieć, że chcesz porozmawiać.

Nie musisz się martwić - kapłan nie będzie Cię osądzał.
A jeśli chodzi o lęk... wiem co czujesz :)
Ja osobiście dwa razy najzwyczajniej chciałam uciec ze spowiedzi, ale kapłan ciepłym słowem mnie zatrzymał. I jakoś poszło :)


Cz cze 07, 2007 11:58
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 05, 2007 20:56
Posty: 19
Post 
jakoś tak mi lżej, czytając te słowa :)

napiszę coś, aby nie zostawić wątku bez happy-end'u (choć to nie koniec, życie przede mną ;D )
byłam u Spowiedzi św
twarzą w twarz
nie, sama bym nie prosiła, to była Lednica i taka forma była naturalna
w pewnym momencie chcialam się wycofać ale myślę sobie "nie ma!"
i właśnie w pewnym momencie, po grzechach (udało się wyznać je dokładnie... dzięki odwadze od Ducha św!), otworzyłam się i powiedziałam , co mi lezy na sercu... moze nie wszystko tak, jakbym chciała, ale zrobilam to, skorzystalam z możliwości! :D
pierwszy raz w życiu doświadczyłam, jaka może być spowiedź! pierwszy raz ksiądz rozmawiał ze mną, pierwszy raz to był dialog, nie wyzywał mnie i nie odpowiadal z ironią, nie wysyłał z tą pustką, co zawsze (rozgrzeszenie bylo zawsze, ale pustka czasem też :( ) spytał, jak mam na imię i traktował... jak dziecko boże :) :)

niestety, boję się już dzis tego czasu, gdy bedzie musiała przyjśc kolejna spowiedź... gdzie będzie tłum ludzi, duszno, kraty, szept, strach przed reakcją księdza (teraz nie bałam się, po prostu mówiłam jak dopytywał jeszcze o coś!)... i myśl o końcu...
żałuję, ze nie mam w życiu znajomego księdza, nie jestem w żadnej Wspólnocie, zebym kogoś znala... bo nowe pytania już się piętszą po rozważeniu tamtych usłyszanych przeze mnie słów... jest jeszcze większa potrzeba rozwoju...

Przepraszam za to moje rozpisanie ale nie chciałam zostawić tak smutno tego wątku :)
Pozdrawiam, napiszcie coś czasem jeszcze :) kochani jesteście!


Pt cze 08, 2007 20:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 17:58
Posty: 3
Post 
A teraz tak czytam ten temat bo mam ten sam problem co autorka tematu...Spowiedź tylko w czasie Mszy i nabożeństw(małe miasteczko,1 Kościół),i to ustawi się kolejka że szkoda gadać.No a spowiedź trwa 1-2 min na osobe :cry: Poza tym mnóstwo pytań,wątpliwości...Chciałabym pogadać z księdzem z mojej parafii na ten temat tylko najpierw trzeba się przełamać.A to trudne bo i rozmowa będzie trudna...


N cze 17, 2007 14:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post 
Spowiedź nie musi trwać 2 minuty!
A nawet ta trwająca dwie minuty może być bardziej owocna, niż ta dwugodzinna.
Najwięcej zależy od nas.

Magda, wysłałam Ci Prywatną Wiadomość.


N cze 17, 2007 15:29
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 05, 2007 20:56
Posty: 19
Post 
tak wiele razy sobie myślę, że chciałabym przystąpić do tego Sakramentu, ale zawsze blokuje mnie ta "zewnętrzna otoczka"
dlatego modlę się o dar Stałego Spowiednika - wiem, ze bez moich poszukiwań będzie to bardzo trudne, ale wierzę, że się uda!


Wt cze 19, 2007 12:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Bez Twoich poszukiwań będzie to niemożliwe...

i może zamiast w nieskończoność modlić się o stałego spowiednika (którego nawet nie szukasz) to zaczniesz się modlić o odwagę aby w końcu uklęknąć przy kratkach w pokorze?

Tak się tylko zastanawiam... i pozdrawiam.

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Wt cze 19, 2007 14:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL