Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 18, 2024 5:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Jezus Obecny w Eucharystii, a pamiątki po Nim... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 18, 2005 16:17
Posty: 5
Post Jezus Obecny w Eucharystii, a pamiątki po Nim...
Witojcies!

Tak wielu ludzi goni za cudami, za jakimiś pamiątkami po Chrystusie, za relikwiami Krzyża, za Całunem Turyńskim, za Chustą z Manopello... fajnie, to wspaniałe pamiątki.
Ale nie rozumiem tego, przyznam. Myślę, że gdyby ludzie usłyszeli, że w przyszłą sobotę Chrystus odwiedzi Rio de Janeiro, to znakomita część poleciałaby tam obejrzeć cud...
A On jest...kilkadziesiąt, kilkaset metrów stąd! Wspaniała Nowina! Można przyjść i o wszystkim powiedzieć, nawet porozmawiać. On jest prawdziwy. Tak jak przed apostołami ukryte było Jego Bóstwo, tak teraz przed nami ukryte jest nie tylko Jego Bóstwo, ale i Jego człowieczeństwo. Kiedyś sobie myślałam o tym, że chciałabym bardzo się do Niego przytulić. A teraz sobie myślę, że ten skarb jaki mamy... ten zaszczyt jakiego dostępujemy... to jest niesamowite. Że mogę zjeść Boga. A potem wiedzieć, że we mnie jest Chrystus. Żyje we mnie, w moim słabym ciele. I wierzyć w to, że moc w słabości się doskonali. Po co biegać za PAMIĄTKAMI, za tym, co było świadkiem Śmierci/ i Zmartwychwstania... skoro na wyciągnięcie ręki mam Jezusa, mojego Boga, który umarł, a potem zmartwychwstał, żebym ja miała życie... a teraz jest ze mną, żebym nie była sama...

przecież On jest...

_________________
"Płomień przysypany piachem nie zgaśnie... RWIJ RZEMIENIE!!!" /Izaiash/


N lip 08, 2007 13:54
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So paź 15, 2005 16:29
Posty: 448
Post 
Cytuj:
to jest niesamowite. Że mogę zjeść Boga.


:shock:

Nie dlatego Duch Chrystusa w nas mieszka, że coś zjemy lub nie( pokarm ani nie przybliza do Boga, anie nie oddala), ale dlatego, że uwierzyliśmy w Chrystusa...


Pt lip 20, 2007 18:18
Zobacz profil
Post 
Przyjmowanie Eucharystii (spożywanie Ciała Jezusa) jednak zdecydowanie do Niego przyvbliża.

Berea- tutaj jest dział Sakramenty - i dotyczy sakramentów w KK :) - Stanowisko innych wyznań można omawiać w działach : Inne religie albo Ekumenizm :)


Pt lip 20, 2007 18:24

Dołączył(a): So paź 15, 2005 16:29
Posty: 448
Post 
O.K. Baranku. Po prostu szokuje mnie takie wyznanie: zjadam mojego Boga... :shock: :shock: :shock: :zdziwko:


Pt lip 20, 2007 20:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 18, 2005 16:17
Posty: 5
Post 
napisalam jak uważam.
W Eucharystii jest obecny Pan.
I czy w to wierze czy nie On tam jest. Nie staje sie obecny poprzez moja wiare i nieodchodzi kiedy przestaje wierzyc.
Praktycznie zjadam mojego Boga. 8)

_________________
"Płomień przysypany piachem nie zgaśnie... RWIJ RZEMIENIE!!!" /Izaiash/


N lip 29, 2007 18:04
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL