Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 0:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Pigułka '72 po' 
Autor Wiadomość
Post Re: Pigułka '72 po'
Necromancer napisał(a):
Pisałem o ludzkim gatunku. W odpowiedzi na post, że ludzkie życie samo w sobie ma wartość tylko ze względu na to że przynależy do homo sapiens.

A tak w ogóle, uważasz że dzieci nie są zdolne do przeżywania szczęścia? :shock:


Dziwne pytanie zadajesz na koniec swojej wypowiedzi dodając zszokowaną buźkę. Odnosiłam się do tej części Twojego kryterium, które obejmowało abstrakcyjne myślenie i autorefleksję. Twoje kryterium jest nieprecyzyjne i nijak nie wynika z niego, czy brak możliwości spełnienia części z wymienionych cech umniejsza człowieczeństwu danej osoby czy nie, raczej wynika z niego sugestia, że jest to zestaw minimum, aby uznać kogoś za człowieka.


Cz kwi 18, 2013 16:14
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Pigułka '72 po'
Przypominam, że to nie jest wątek o eutanazji!

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Pt kwi 19, 2013 20:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 28, 2014 12:15
Posty: 1
Post Re: Pigułka '72 po'
Dziewczyny nie zamartwiajcie się! Sama przez to przeszłam, byłam u spowiedzi, dostałam rozgrzeszenie. Idź i nie grzesz już więcej :) będzie dobrze :)


Pt mar 28, 2014 13:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 16, 2015 23:57
Posty: 3
Post Re: Pigułka '72 po'
Ja również byłam u spowiedzi, wyznałam zażycie pigułki.
Było ono oczywiście niecelowe, nie do końca z mojej winy, jeśli wogóle mogę myśleć o jakimkolwiek usprawiedliwieniu tego czynu.
Usłyszałam od spowiednika, że nie zasługuję na miłość Bożą i Sakramenty.
Mimo tego, udzielił rozgrzeszenia.
Ale sposób w jaki to wypowiedział, sprawia, że odechciewa mi się wszystkiego.
Nie czuję tej "lekkości", która pojawia się zawsze po dobrej spowiedzi.
Nie czuję relacji z Bogiem, nie wiem, może już wszystko jest przekreślone, nie wiem jak wrócić do Boga, jeśli wogóle na to zasługuję.
Czuję pustkę. Nie czuję Jego.


Cz gru 17, 2015 0:08
Zobacz profil
Post Re: Pigułka '72 po'
Malo kto "czuje" Boga. Nie o to chodzi. Na Jego milosc nikt tez nie zasluguje: ani ja, ani ty ani ten spowiednik. Jego milosc jest za darmo i dla wszystkich

http://papiez.wiara.pl/doc/2881477.Milo ... Jubileuszu

Cytuj:
Uważajcie, aby nie było żadnych spryciarzy czy ludzi nazbyt chytrych, którzy domagaliby się od was zapłaty. Nie, za zbawienie się nie płaci! Zbawienia się nie kupuje! Bramą jest Jezus, a Jezus daje siebie darmo. To On sam je przyniósł. Słyszeliśmy, że mówi o tych, którzy wpuszczają w sposób niewłaściwy, że są złodziejami i rozbójnikami. Raz jeszcze: uważajcie, zbawienie otrzymujemy darmo.


Bóg ci przebaczyl. "Idź i nie grzesz wiecej".


Cz gru 17, 2015 7:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Pigułka '72 po'
Co oznacza - oczywiście niecelowe zazycie?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz gru 17, 2015 9:36
Zobacz profil
Post Re: Pigułka '72 po'
Tak naprawde nie ma to po rozgrzeszeniu znaczenia, moim zdaniem.


Cz gru 17, 2015 9:45

Dołączył(a): Wt maja 31, 2011 16:27
Posty: 331
Post Re: Pigułka '72 po'
Pewnie połknęła przypadkiem, myśląc że to witaminy. To się czasem zdarza. I tak dobrze, następnym razem może wypić "kreta" do rur, myśląc że to oranżada. Radziłbym skonsultować się z okulistą.


Cz gru 17, 2015 12:25
Zobacz profil
Post Re: Pigułka '72 po'
Moze daruj sobie te durne uwagi?
Jezeli przypadkiem zabijesz pieszego na przejsciu to tez pomoga ci rady w stylu: trzeba bylo isc do okulisty?


Cz gru 17, 2015 12:55

Dołączył(a): Śr gru 16, 2015 23:57
Posty: 3
Post Re: Pigułka '72 po'
@ogon__ ,nie dam się sprowokować na Twoje złośliwe docinki, ubolewam jednak nad tym, że takie osoby jak Ty są obecne na tym forum, a może pomyliłeś adres www, może też warto byłoby wybrać się do okulisty?

@chwat, może złych słów użyłam. Mieszkam w kraju, gdzie taka tabletka dostępna jest bez recepty, w każdej aptece. Dlatego niestety jest wiele dziewczyn, które nadużywają "wolności" w sferze seksualnej, "załatwiając" ewentualny problem ogólnodostępną tabletką. Dla mnie to jest celowe zażycie. Pozwalać sobie na wszystko, bo w razie czego za kilka euro mogę kupić tabletkę.

Wracając do poprzedniego postu, nie liczyłam, że spowiednik potraktuje mnie łagodnie.
Ale czy miał prawo sądzić, że jestem już skreślona w oczach Boga?
Gdzie w tym wszystkim jest to, co tak często się powtarza, że Bóg kocha nas nawet w momencie popełniania najgorszego grzechu? Czy tak jest naprawdę?


Cz gru 17, 2015 18:33
Zobacz profil
Post Re: Pigułka '72 po'
No przeciez nie jestes skreslona. Tak chyba nie powiedzial?
Jednoczesnie faktem jest, ze kazdy grzech rani Jezusa osobiscie. Kiedy bedziesz miala dzieci, to zobaczysz sama, jak gleboko moze ranic odrzucana milosc rodzicow. A Bog kocha nas znacznie bardziej niz rodzice.
"Nie zasluzylas" na Boza milosc, bo nikt z nas nie zasluguje. Ksiedza moglo nieco poniesc - Bog cieszy sie z kazdego powrotu dzieci. Z kazdego. Bez konca.


Cz gru 17, 2015 18:39

Dołączył(a): Śr gru 16, 2015 23:57
Posty: 3
Post Re: Pigułka '72 po'
@Kael, nie, wprost tak nie powiedział, użył innych słów, więc dało się "przeczytać między wierszami".
Mam nadzieję, że jeszcze odbuduję głęboką relację z Bogiem, jaką kiedyś miałam.
Wybieram się na modlitwę o uwolnienie i uzdrowienie, może pomoże.


Cz gru 17, 2015 19:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL