Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 6:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czy spowiedź jest ważna? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lut 22, 2009 20:45
Posty: 2
Post Czy spowiedź jest ważna?
Około trzy tygodnie temu pokłóciłem sie z ojcem.
Poniosło mnie i powiedziałem parę rzeczy, których nie powinienem mówić.
Chociaż nie przeprosiliśmy się dotychczas, to stosunki są między nami teraz dobre, tak jakbyśmy obydwaj zapomnieliśmy już o tym zdarzeniu.
Jednakże przygotowując sie do spowiedzi zauważyłem, że jednym z warunków dobrej spowiedzi jest naprawienie popełnionego, zła, krzywdy, szkody.
Musiałem już pojść sie wyspowiadać, ponieważ muszę mieć podpisy ze spowiedzi jako kandydat do bierzmowania. Więc wyspowiadałem się z tego, że kłóciłem sie z rodzicami i nie przepraszałem ich za to.
Czy więc w takim przypadku moja spowiedź jest nieważna?


N lut 22, 2009 22:05
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post 
Spowiedź jest ważna, a ojca możesz przeprosić i dziś.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


N lut 22, 2009 22:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 21, 2008 8:30
Posty: 409
Post 
kurcze był taki fragment w Pismie Swietym, ze najpierw powinno sie przeprosic i zadoscuczynic temu wobec ktorego sie wyrzadzilo szkode, a pozniej przeprosic Boga. teraz nie pamietam dokladnie tego cytatu ale znajde i wkleje;)


Wt lut 24, 2009 21:01
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 19, 2011 15:31
Posty: 16
Post Re: Czy spowiedź jest ważna?
Ja mam inny problem.Jestem w 1 klasie gimnazjum i przygotowuję się do sakramentu pokuty. W 1 Piątek Miesiąca marca byłem u spowiedzi.Po spowiedzi przypomniałem sobie grzech ,którego nie powiedziałem , a nie jestem pewien czy to nie jest grzech ciężki. Przystąpiłem do Komunii Świętej. Czy to może być spowiedź świętokradzka jeśli tym grzechem było korzystanie z nielegalnych plików?Dodam jeszcze ,że korzystałem z tych plików świadomie bardzo rzadko.


Pn mar 28, 2011 13:56
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 19, 2011 15:31
Posty: 16
Post Re: Czy spowiedź jest ważna?
Przepraszam nie bardzo rzadko tylko dowiedziałem się o tym ,że ściąganie jest kradzieżą na dzień przed spowiedzią , a i tak grałem na kompie w ściągane gry.


Pn mar 28, 2011 14:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 14, 2010 20:15
Posty: 66
Post Re: Czy spowiedź jest ważna?
Nie czepiajmy się takich drobnostek. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, abyś potrafił z nim szczerze porozmawiać i wyjaśnić sytuacje. Nawet jeśli byłeś u spowiedzi i tego nie powiedziałeś, to po prostu potraktuj swoją pozytywną zmianę jako zadośćuczynienie i mocne postanowienie poprawy:)

_________________
Interesuje się NLP i Coachingiem


Pn mar 28, 2011 17:58
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So lut 19, 2011 15:31
Posty: 16
Post Re: Czy spowiedź jest ważna?
a granie w ściągane gry jestgrzechem ciężkim?


Wt mar 29, 2011 9:00
Zobacz profil
Post Re: Czy spowiedź jest ważna?
Ja tez mialem taki dylemat co do piratow. Dobrze ze myslisz. Najlepiej jakbys spytal sie ksiedza na spowiedzi .


Wt mar 29, 2011 10:30

Dołączył(a): So lut 19, 2011 15:31
Posty: 16
Post Re: Czy spowiedź jest ważna?
Czyli wiesz jaki to grzech?
I jeszcze jedno:czy ta opisana przeze mnie sytuacja mogła być świętokradzka?


Wt mar 29, 2011 14:11
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 19, 2011 15:31
Posty: 16
Post Re: Czy spowiedź jest ważna?
Spytam inaczej:czy gdybym poszedł do komunii przypadkowo nie wyznając grzechu ciężkiego byłaby to spowiedź świętokradzka?


Wt mar 29, 2011 14:15
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 19, 2011 15:31
Posty: 16
Post Re: Czy spowiedź jest ważna?
Pomóżcie,please.


Śr mar 30, 2011 6:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Czy spowiedź jest ważna?
gdybyś nie pamiętał grzechu- nie jest świętokradzka
gdybyś świadomie zataił- jest
Dla mnie wogóle jeśli ściągam program legalnie umieszczony w necie jako darmowy i korzystam z niego to jakoś nie mam wyrzutów sumienia i nie rozumiem idei grzechu w tym? Jeśli program ma być płatny, to jest, albo da się ściągnąc tylko wersję demo, a jeśli jest umieszczony jako bezpłatny? Poza tym ja programami nie handluję:)

_________________
Ania


Śr mar 30, 2011 9:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 30, 2011 19:05
Posty: 5
Post Re: Czy spowiedź jest ważna?
Witam!
Wiem, że internet to ostatnie miejsce w którym powinnam szukać odpowiedzi ale mimo wszystko prosze o pomoc. Otóż podczas mojej pierwszej spowiedzi w życiu (czyli jak miałam 8 lat) ksiądz mnie zapytall czy co dzień się modlę a ja powiedziałam, że tak. Ale to nie była prawda było mi wtedy wstyd powiedzieć "nie". Czy to był grzech cięzki (w sensie powiedzenie nieprawdy)? Czy wszstkie kolejne spowiedzi były zatem nieważe? Czy kolejne przyjęcie Eucarystii było świetokradztwem? Czy sakramenty takie jak bierzmowanie też są w tym przypadku nieważne? Dodam, że ta spowied odbyła się 16 lat temu.


Śr mar 30, 2011 19:14
Zobacz profil
Post Re: Czy spowiedź jest ważna?
Miałem bardzo podobny problem. Na pytanie ci nie odpowiem, bo nie jestem do tego kompetentny. Zapewne zrobi to ktoś bardziej ogarnięty, ale radze, żebyś wzięła jakiś porządny rachunek sumienia dla dorosłych i przygotowała się do spowiedzi generalnej. Taka spowiedz jest dobra sama w sobie, a i sumienie jak i psychika odetchną.


Śr mar 30, 2011 19:47

Dołączył(a): Śr mar 30, 2011 19:05
Posty: 5
Post Re: Czy spowiedź jest ważna?
Mozesz powiedzię coś bliżej na temat "miałem podobny problem"? Jak ewentualnie on się rozwiązał. Boje się, że to co zrobiłam jest godne tylko i wyłącznie wiecznego potępienia.


Śr mar 30, 2011 19:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL