Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 17:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Wielkie Swieto... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post Wielkie Swieto...
Pierwsza Komunia Sw. - najpierw dlugie przygotowania, potem pierwsza Spowiedz, jeszcze chwila oczekiwania... i ... wlasnie dzis jest ten dzien, dzien w ktorym po raz pierwszy w pelni uczestnicze we Mszy Sw.

Moze ten dzien wiazal sie z wielkimi kosztami bo przeciez przyjecie, bo goscie... a moze wrecz odwrotnie byl skromny - przeciez tu nie pieniadze se licza. Co pamietam z tego dnia? hmm... wstawanie przed switem by ze wszystkim zdazyc? Co dala mi Pierwsz Komunia? Co z tego wszystkiego pamietam? Zapraszamy do podzielenia sie wspomnieniami :)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Pt lip 18, 2003 14:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Moja naprawdę pierwsza Komunia Św była zaskoczeniem :)
Spowiedź miała być dwukrotnie - miesiąc przed i w przeddzień... No i po tej pierwszej - miesiąc przed - na Mszy Św dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii ksiądz zaproponował nam przyjęcie Jezusa po raz pierwszy... Z zaskoczenia, bez żadnej ceremonii... To był chyba kwiecień i zamiast białej sukienki miałam na sobie zielone spodnie z koca, to pamiętam :)
A na tej właściwej padał śnieg, 4 maja :)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt lip 18, 2003 14:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
ja z moiej pierwszej Komunii pamietam tylko łzty mamy, bo nie mogla w tym dniu takze przyjac Komuni... i tyle pamietam z tego dnia

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Pn wrz 13, 2004 21:58
Zobacz profil
Post 
Julia napisał(a):
ja z moiej pierwszej Komunii pamietam tylko łzty mamy, bo nie mogla w tym dniu takze przyjac Komuni... i tyle pamietam z tego dnia


ja mapietaq ze byl chory ale był na mszy
ters to wszyscy patrza na prezęty


Śr wrz 22, 2004 17:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
uroczysty dzien komunii...

a teraz jak to wyglada? czy przxypadkiem nie jest zsuwane przezycie na daldszy plan a najwazniejszy nie staje sie stroj, prezenty i przyjecie?

ja mialam malenkie przyjecie w zasadzie to byli tylko chrestni z rodzinami i rodzice. a co teraz sie robi... w lokalach i gosci prawie jak na wesele... alkohol itp. a gdzie w tym wszystkim miejsce dla Boga? gdzie spycha sie Jezusa, ktory powinien w tym dniu szczegolnie byc w centrum?

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Cz paź 28, 2004 23:02
Zobacz profil
Post 
Dla mnie największym przeżyciem była próba pierwszej spowiedzi , kiedy ksiądz poprosił, żebym się bardziej nachyliła. Posłuchałam ( jeszcze byłam grzeczną owieczką) i po chwili padłam na twarz razem z przenośnym konfesjonałem ( dosłownie ) :)
I komuni niestety nie przeżyłam tak, jak powinnam. Nie rozumiałam, jak dużo daje mi Jezus .Wtedy bardziej interesowały mnie prezenty.
Do komuni wszyscy szliśmy w jednakowych albach, ale już drugiego dnia stroje były dowolne.
Prawdziwym przeżyciem była dla komunia po 2 latach przerwy. A także czas przed nią, kiedy nie potrafiłam się powstrzymać od płaczu widząc, jak inni przyjmują Jezusa. Wtedy zrozumiałam, co tracę.
Dzisiaj chyba niewiele się zmieniło. Rok temu zostałam chrzestną. Kiedy dzieliłam się swoją radością ze znajomymi , współczuli mi, że teraz będę miała spore wydatki i już powinnam odkładać na komunię, bo jak dziecko nie dostanie roweru lub komputera, to będzie gorsze od równieśników i mu wstyd zrobię :(
Wygląda na to, że jestem złą chrzestną. Miłosz ma 2 latka, komunia za 6 lat, a ja mu wciąż nie założyłam specjalnego konta. ;)


Pt gru 03, 2004 10:03
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL