Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 18:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Czy ksiądz może odmówić spowiedzi? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
może ze spowiedzią mamy problemy [jak napisano wyżej: "nie lubię się spowiadać"], bo nie wiemy, co to znaczy "spowiedź"? nauczono nas regułek, rozliczania sie z grzechów, ale czy tym jest spowiedź? czy tylko na wyszukiwaniu grzechów ma polegać rachunek sumienia?
podczas czytania artykułów związanych z rachunkiem sumienia bardzo się zadziwiłam...
poczytajcie...

http://www.tezeusz.pl/cms/tz/index.php?id=618

hmm, choć nie wiem, czy to nie lepiej pasuje do wątku o rachunku sumienia :) a może i tu i tu? :)

żeby więc choć trochę nawiązać do tematu ;) ja nie mam żadnych oporów przed spowiedzią zarówno przy konfesjonale, jak i w cztery oczy :)
natomiast odmówiono mi nie tyle samej spowiedzi, co spowiadania sie - ksiądz przyjaciel stwierdził, że wolałby uniknąć spowiadania mnie i męża z tego powodu, że bardzo dużo rozmawiamy poza spowiedzią, a wtedy on pozbawiony zostałby komfortu podczas rozmów, bo musiałby intensywnie sie zastanawiać, czy to co chce powiedziec wie z rozmów, czy z konfesjonału... dla mnie to żaden problem... osobę księdza staram sie stawiać na drugim planie podczas spowiedzi - kiedyś zdarzyło sie, ze nie zostałam potraktowana "łagodnie i miłosiernie" przez kapłana, ale ten wstrząs był zbawienny... dlatego staram sie wszystko, co dzieje sie podczas tego sakramentu odbierać w duchu wiary... Bóg wie lepiej, co mi jest potrzebne, zeby nie skupiać sie na sobie i swoich odczuciach/uczuciach podczas niego, a na Nim...


pozdrawiam :)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


So wrz 17, 2005 10:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL