Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 6:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Masturbacja ,a spowiedz? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz gru 03, 2009 20:39
Posty: 1
Post Masturbacja ,a spowiedz?
Dzien dobry.Nazywam sie Mateusz mam 14 lat.Od 13 roku zycia masturbowalem sie (wtedy nawet nie widzialem ze to grzech) teraz (2 tygodnie temu)odkrylem wlasnie to najgorsze,ze masturbacja to grzech .Balem sie ksiedza i zatailem to przy 2 spowiedziach.Teraz dalej sie boje nie wiem jak powiedziedziec ze to robie i bardzo zaluje naprawde...Prosze o pomoc


Pt gru 04, 2009 16:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post Re: Masturbacja ,a spowiedz?
Księdza się nie bój bo to też człowiek i zna te klimaty. Pomyśl że pewnie połowa kolejki do konfesjonału się spowiada z tego samego. Poważne Matki, Babcie i Ojcowie. Samo życie.


Pt gru 04, 2009 20:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 17, 2009 19:42
Posty: 566
Post Re: Masturbacja ,a spowiedz?
Nie ma czego się bać tylko walić prosto z mostu. :)
Kapłan to też człowiek i zrozumie.

_________________
My Savior loves. My Savior lives. My Savior's always there for me.
My God he was. My God he is. My God he's always gonna be.


Pt gru 04, 2009 20:59
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Wt lis 24, 2009 18:14
Posty: 32
Post Re: Masturbacja ,a spowiedz?
Nie uważaj onanizmu za grzech to normalna potrzeba fizjologiczna każdego samotnego mężczyzny czy mlodzieńca który nie rozpoczął jeszcze współżycia seksualnego-----do tego akurat nie namawiam. Ja na twoim miejscu w ogóle nie mówiłbym tego księdzu to akurat Twoja prywatna sprawa a poza tym 95% osób duchownych onanizuje sie i ciekawe czy traktują to jako grzech ciężki????? W odniesieniu do siebie pewnie nie w odniesieniu do społeczeństwa tak


Pozdrawiam


Pt gru 11, 2009 5:40
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Masturbacja ,a spowiedz?
pawel30 napisał(a):
Ja na twoim miejscu w ogóle nie mówiłbym tego księdzu to akurat Twoja prywatna sprawa a poza tym 95% osób duchownych onanizuje sie i ciekawe czy traktują to jako grzech ciężki?????


Proszę o przytoczenie odpowiednich danych na poruszony temat! Jeśli tego nie zrobisz zgodnie z Regulaminem (§ II, 3) zostanie to potraktowane jako oszczerstwo i poniesiesz przewidziane konsekwencje.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Pt gru 11, 2009 9:45
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Wt lis 24, 2009 18:14
Posty: 32
Post Re: Masturbacja ,a spowiedz?
Ciekawe tylko w jaki sposob mam to udowodnić??? Nikt przecież nie przyzna sie otwarcie do tego. Jedno jest pewne onanizm jest zupełnie naturalna potrzebą, jaka wynika ze zmian jakie dokonują się podczas dojrzewania.
Nie u wszystkich mężczyzn występują tzw. zmazy nocne. Nadmiar nasienia zgromadzonego w jądrach może powodować zapalenia narządów, które pózniej trudno poddaja się leczeniu. Bynajmniej nie jest to mój ' wymysł" to opinia lekarzy.
Jesli onanizm jest złem, to należałoby znalezć konkretne uzasadnienie i odpowiedz na pytanie na czym to zło ma polegać, czy kogoś krzywdzę popełniając taki czyn. Apeluje o jedno:: nie straszcie nie wprowadzajcie w błąd młodych ludzi, ONANIZM JEST POTRZEBĄ FIZJOLOGICZNĄ i dorabianie ideologii i ocena tego zjawiska na płaszczyznie moralnej jest czymś bezsensownym.


Pozdrawiam
Paweł


Pt gru 11, 2009 20:43
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Masturbacja ,a spowiedz?
A zatem czekam w tym temacie na przeprosiny dla wszystkich osób duchownych, które swoim oszczerczym postem oczerniłeś.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Pt gru 11, 2009 22:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 17, 2009 19:42
Posty: 566
Post Re: Masturbacja ,a spowiedz?
Nie w prowadzaj ludzi w błąd. Masturbacja jest grzechem i to ciężkim. Jeśli dla Ciebie Katechizm nic nie znaczy, tzn że nie jesteś chrześcijaninem. Nie należy się kierować tym, co nam pasuje, tylko Pismem Świętym i Katechizmem.

I nawet jeśli 95% duchownych się onanizuje, to co z tego? Większość społeczeństwa pewnie to robi, ale przynajmniej mają odwagę wyznać ten grzech przy spowiedzi, i walczą z tym. A Ty jesteś zwykłym tchórzem i tyle.

Ciekawi mnie skąd wiesz, że 95 % duchownych to robi. Ankietę przeprowadziłeś czy co? To, że Ty masz z tym problem, i boli Cię że nie masz odwagi tego wyznać, nie oznacza, że takie głupoty masz wmawiać innym i oczerniać duchownych.

_________________
My Savior loves. My Savior lives. My Savior's always there for me.
My God he was. My God he is. My God he's always gonna be.


So gru 12, 2009 12:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 28, 2006 9:41
Posty: 1293
Lokalizacja: Łódź, Lódzkie
Post Re: Masturbacja ,a spowiedz?
Te 95% (czy jakiekolwiek inne "dane") to nic innego jak "widzimisie" oszczerców takich jak ten tu, którzy usiłują usprawiedliwić uwierające ich własne niegodziwości, dyskredytując ocenę moralną postępku.

_________________
Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą...
Kochamy wciąż za mało i stale za późno...

Zajrzyj, zobacz, zapamiętaj ->
1) http://spotkania.wiara.pl/Chat
2) http://blog.wiara.pl/aprylka
3) http://picasaweb.google.com/aprylka


So gru 12, 2009 12:47
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Masturbacja ,a spowiedz?
Nie bój się wyspowiadać z tego oraz z tego, że zataiłeś grzech. Ksiądz nie siedzi w konfesjonale po to, żeby Cię zrugać, żeby być zszokowany, a tylko po to, żeby Ci pomóc i wybaczyć grzechy, oczyścić Cię. Każdy grzech jest jak zadanie sobie (czasami i innym) rany. Jak ktoś jest zraniony, to nie może ukrywać tego przed lekarzem, bo z tej rany zrobi się jeszcze większy problem. A lekarzowi nie chodzi o to, żeby być zszokowanym z powodu wyglądu tej rany, ale żeby jak najszybciej wyleczyć pacjenta dla jego dobra. Podobnie patrzy spowiednik - dla niego grzech jest Twoją raną, Twoim cierpieniem, w którym trzeba Ci pomóc. Nie bój się więc księdza, tylko leć wyspowiadać się z tego szczerze! (z masturbacji i zatajenia) Poza tym... on niestety często słyszy takie grzechy - to nie jest dla niego jakaś nowość, coś niespotykanego, bo wiele osób może mieć problemy z czystością i np. zatajeniem grzechów. Najważniejsze, że chcesz pozbyć się tych grzechów i być w jedności z Bogiem. Nie bój się! Spowiednikowi chodzi tylko o Twoje dobro.

matifreegame, zajrzyj też do tego tematu:
"Masturbacja, a Komunia Święta."
viewtopic.php?f=50&t=14938

oraz
"masturbacja"
viewtopic.php?f=50&t=20152

Jest tam sporo rad, odnośników do dobrych materiałów o tym, itd.

Niech Bóg Cię prowadzi!

_________________
Piotr Milewski


So gru 12, 2009 13:25
Zobacz profil WWW
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Wt lis 24, 2009 18:14
Posty: 32
Post Re: Masturbacja ,a spowiedz?
Nie wiem dlaczego zostałem nazwany oszczercą, ale ok niech i tak będzie. Niektóre sprawy znam "od strony zachrystii" dlatego wiem cos o rzeczach o których przeciętny wierzący i praktykujący katolik nie ma pojęcia. Ale nie to jest istotne. I nie jest istotne akurat to że 95% osób duchownych robi to czy tamto. Najważniejsze są argumenty medyczne i psychologiczne, o których wspominałem. Forum nie jest miejscem, aby prowadzić wykład z psychologii, niemniej jednak bez głębszej analizy i udowadniania swoich poglądów powiem jeszcze raz: ONANIZM NIE JEST NICZYM ZŁYM, TO POTRZEBA FIZJOLOGICZNA SAKA SAMA JAK INNE.
Dlaczego w ogóle robicie z tego taki problem, czy rzeczywiście młody człowiek ma się obwiniać za to co robi, zamiast zająć się czymś pożytecznym? A jeśli uważacie, że robi cos złego to przedstawcie konkretne argumenty, ale nie oparte na Biblii, tylko na nauce.


N gru 13, 2009 7:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 17, 2009 19:42
Posty: 566
Post Re: Masturbacja ,a spowiedz?
Ale osoba wierząca chyba nie ma się kierować nauką, tylko prawami Bożymi.
Czemu nie wspomniesz o tym, że masturbacja u większości szkodzi na psychikę? Druga sprawa, człowiek wpada w nałóg, a później może mieć problemy z normalnym współżyciem ze swoją partnerką życiową.
Następna rzecz, to raczej nie powinienes się wypowiadać za duchownych.
To jaki Ty jestes, jakie masz poglady, nie swiadczy o tym, ze kazdy taki jest.

_________________
My Savior loves. My Savior lives. My Savior's always there for me.
My God he was. My God he is. My God he's always gonna be.


N gru 13, 2009 13:32
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Wt lis 24, 2009 18:14
Posty: 32
Post Re: Masturbacja ,a spowiedz?
Rozumiem ,że każdy może mieć swój pogląd na tę sprawę,ja jedynie napisałem co myślę. Czy onanizm ma niekorzystny wpływ na psychikę???? Tego nie wiem. Myślę, że jeśli nie przybiera formy nałogu, nie staje sie natręctwem, to wszystko jest w porządku. Wszystko jest dla ludzi, powinno jednak zajmować odpowiednie miejsce w życiu.
Nie wiem czy w swoim życiu kieruje się prawem Bożym. Wiem,że kieruję się zasada " żyj tak, aby nikt przez ciebie nie płakał". To tez dobra zasada.
Czym powinniśmy kierować się w życiu, nauką czy tylko prawami Bożymi?? Najlepiej jednym i drugim, niemniej jednak mieszanie ideologii z nauką nie zawsze wychodzi na dobre.


N gru 13, 2009 22:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Masturbacja ,a spowiedz?
pawel30 napisał(a):
Nie wiem czy w swoim życiu kieruje się prawem Bożym.

Myślę, że to podstawowe pytanie. Jeżeli wierzymy, że Bóg jest wszechwiedzący i idealnie kochający, to kierowanie się Jego prawem jest dla nas jedynym bezpiecznym i najlepszym wyjściem. Jeśli wierzymy, że jest wszechwiedzący i nas kocha, a jednocześnie nie idziemy drogą jego przykazań, to znaczy, że w rzeczywistości coś z tą naszą wiarą w Jego miłość jest nie tak, że coś z naszym zaufaniem Bogu jest nie tak. Jeśli wierzymy w Boga, to wierzymy w jego Słowo - Jego przykazania i prawo. Nie da się tego rozdzielić - nie da się wierzyć Bogu, a Jego słowom nie.

Jego przykazania to nie jest "lista ograniczeń", to nie jest list p.t. "tego nie mogę, bo mi nie wolno". Jego przykazania to najlepsza mapa tego świata jaka istnieje, to najlepsza instrukcja obsługi tego świata. Można próbować ustawiać najbardziej złożony i skomplikowany mechanizm jaki istnieje - nasze życie - na własną rękę, bez instrukcji. Ale kto rozsądny ustawia mechanizm ponad jego możliwości bez instrukcji obsługi, bez pomocy kogoś kto wie wszystko? Kto wybiera się sam w dziki i nieznany teren bez mapy?

pawel30 napisał(a):
Nie wiem czy w swoim życiu kieruje się prawem Bożym. Wiem,że kieruję się zasada " żyj tak, aby nikt przez ciebie nie płakał". To tez dobra zasada.


Jeżeli stosujesz się do tej zasady to jednocześnie nie możesz szkodzić sobie, bo wtedy inni (którzy Cię kochają) będą płakać. A skoro tak, to kluczowe jest, aby zanim się coś uczyni wiedzieć czy to jest dobre czy złe (dla Ciebie i innych). A Ty nie wiesz:
pawel30 napisał(a):
Czy onanizm ma niekorzystny wpływ na psychikę???? Tego nie wiem.


pawel30 napisał(a):
ONANIZM NIE JEST NICZYM ZŁYM, TO POTRZEBA FIZJOLOGICZNA SAKA SAMA JAK INNE


Proszę nie krzycz.

Pytanie: czy każdą potrzebę należy zaspokajać? Czy zaspokojenie każdej potrzeby jest dobre? Rozumiesz już, że jeśli odczuwasz jakąś potrzebę, to nie znaczy od razu, że dobre jest jej zrealizowanie?

_________________
Piotr Milewski


Pn gru 14, 2009 0:40
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 25, 2009 18:29
Posty: 265
Post Re: Masturbacja ,a spowiedz?
Księżą - o ile mi wiadomo - nie muszą w stanie łaski uświęcającej przystępować do sakramentu eucharystii. Jeżeli jest sytuacja, że są w stanie grzechu ale muszą przeprowadzić Mszę Świętą, to mogą mimo wszystko ją przeprowadzić, a następnie jak najszybciej przystąpić do spowiedzi.
; o ile mi wiadomo

_________________
>>>>>>>>>> link <<<<<<<<<<<


Pn gru 14, 2009 21:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL