Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 3:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 344 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Następna strona
 Jak dobrze przeżyć spowiedź 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Jak dobrze przeżyć spowiedź
Na modlitwie poproś Boga o dobre rozeznanie tego. Myślę, że On ci pomoże

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Wt wrz 11, 2012 13:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 16, 2007 19:00
Posty: 41
Post Re: Jak dobrze przeżyć spowiedź
Ja wiem ze Bóg pomaga, Duch Św daje światło ale Bóg do mnie nic nie mówi albo jak mówi to ja nie umiem tego usłyszeć :/

_________________
"Dobre Niebo Kiedy Wszyscy Śpią
Pochlipuje Modlitwami Niestrudzonych Ust ..."


Wt wrz 11, 2012 20:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Jak dobrze przeżyć spowiedź
Gdy ostatnio byłam na pielgrzymce, słuchałam nauk pewnego bardzo mądrego księdza. On opowiedział, że gdy był młody (chyba jeszcze wtedy księdzem nie był) bardzo mocno zależało mu na tym by jego modlitwa była właściwa. Wyczytał gdzieś, że modlitwa jest dobra wtedy gdy nie tylko człowiek mówi do Boga, ale również wysłuchuje Boga. Jakiś czas później poszedł do kościoła, uklęk przed Krzyżem i nic nie mówił, ale postanowił, że będzie słuchał tego, co ma Bóg do powiedzenia. Mijał czas, a głosu nie było.Zaczął się bardzo niecierpliwić. W pewnym momencie przeszła przez niego myśl, która (jak stwierdził) nie pochodziła od niego. Ksiądz stwierdził, że to był właśnie głos Boga w głębi niego. A słowa te brzmiały tak: "W jaki sposób mam do ciebie mówić człowieku skoro już powiedziałem ci już wystarczająco wiele? Weź do ręki Pismo Święte. Tam znajdziesz wszystkie słowa, które kieruję do ciebie i do każdego człowieka".
Przyznam, że to co usłyszałam od tego księdza jak i wiele innych jego nauk wygłoszonych podczas tej pielgrzymki pobudziło mnie do pewnych rozważań osobistych.
Takie słowa Bóg może codziennie kierować do każdego z nas.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Wt wrz 11, 2012 21:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 16, 2007 19:00
Posty: 41
Post Re: Jak dobrze przeżyć spowiedź
Iwona na prawde bardzo Ci dziekuje. Czasem po prostu trudno oczekiwac od Boga odpowiedzi akurat teraz, w danym momencie bo idziemy do spowiedzi.
Wiem ze Bog przemawia w naszym sumieniu, ale nasze sumienie moze byc czasem zle uksztaltowane. Chodzi po prostu czy mozna posluchac rozumu ktory podpowiada ze grzechu nie bylo i doszukiwanie go byloby przesada czy sumienia wg ktorego powinno sie zachowac inaczej.
A czy grzechy lekkie (gladzone przeciez w spowiedzi powszechnej czy poprez przyjecie Komunii Sw) tez nalezy wyznawac w sakramencie spowiedzi?

_________________
"Dobre Niebo Kiedy Wszyscy Śpią
Pochlipuje Modlitwami Niestrudzonych Ust ..."


Wt wrz 11, 2012 22:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Jak dobrze przeżyć spowiedź
Moim zdaniem każdy grzech można wyznać. Co jeśli np. myślisz, że dany grzech jest lekki, a tymczasem zalicza się do ciężkich? Tu znalazłam takie dość ciekawe zagadnienia http://www.teologia.pl/m_k/spis06fa.htm
Myślę, że mogą ci pomóc. Poczytaj sobie.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Śr wrz 12, 2012 9:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Jak dobrze przeżyć spowiedź
tak naparwdę wiekszość "codziennych" grzechów raczej do cięzkich nie należy. Ale uważam że trzeba wyznać wszystko jeśli się pamięta, bo sam rachunek sumienia i uświadomienie sobie tych niby "mniejszych" grzechów pomaga nam na drodze poprawy

_________________
Ania


Cz paź 04, 2012 6:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 06, 2012 19:44
Posty: 1
Post Re: Jak dobrze przeżyć spowiedź
Ostatnio była taka sytuacja że za dużo wypiłem alkoholu i mi się "urwał film". Nie wiem co się po tem działo, ale mogłem zrobić jakieś głupstwo, mogłem popełnić jakiś grzech "nieświadomie" tego co robię. Jak to teraz jest, bo nie pamiętam czy coś zrobiłem czy nie, i jak się teraz wyspowiadać..że poprostu wypiłem za dużo alkoholu, i straciłem przytomność ???


Pt gru 14, 2012 21:22
Zobacz profil
Post Re: Jak dobrze przeżyć spowiedź
acmatti napisał(a):
Ostatnio była taka sytuacja że za dużo wypiłem alkoholu i mi się "urwał film". Nie wiem co się po tem działo, ale mogłem zrobić jakieś głupstwo, mogłem popełnić jakiś grzech "nieświadomie" tego co robię. Jak to teraz jest, bo nie pamiętam czy coś zrobiłem czy nie, i jak się teraz wyspowiadać..że poprostu wypiłem za dużo alkoholu, i straciłem przytomność ???

Dokładnie tak.


Pt gru 14, 2012 21:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Jak dobrze przeżyć spowiedź
Sumienie nie jest funkcją emocji tylko rozumu. Warto o tym pamiętać.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz kwi 18, 2013 10:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 09, 2012 12:00
Posty: 55
Post Re: Jak dobrze przeżyć spowiedź
Ja zawsze przechodziłam to trochę ze stresem a tak nie powinno być.


Cz kwi 18, 2013 13:32
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Jak dobrze przeżyć spowiedź
Szantini napisał(a):
Ja zawsze przechodziłam to trochę ze stresem a tak nie powinno być.

A dlaczego nie? Ja też się zawsze stresuję spowiedzią i uważam, że jest to normalne. Każdy człowiek, gdy staje przed prawdą i musi przyznać się przed sobą i drugą osobą przeżywa pewien stres, bo komfortowa sytuacja to nie jest.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Cz kwi 18, 2013 18:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 08, 2013 18:53
Posty: 34
Post Re: Jak dobrze przeżyć spowiedź
U mnie problem jest o tyle powazny, ze gdy czekam w kolejce do spowiedzi wszystko jest w porzadku. Natomiast kiedy przychodzi moja kolej, trzesa mi sie nogi, serce wali jak dzwon, oddech staje sie szybki i plytki, mam przez to problem z wypowiedzeniem swoich slow do ksiedza. Czy to aby napewno normalne? Czy ktos jeszcze przezywa az taki stres?


N cze 16, 2013 19:07
Zobacz profil
Post Re: Jak dobrze przeżyć spowiedź
Ja mam odwrotnie: bardzo się boję przed spowiedzią, ale gdy już podchodzę do konfesjonału i przy nim klękam, znacząco się uspokajam. Czasami czuję taką ulgę, że z wrażenia aż zapominam, co mam powiedzieć. :)

mensajero, jeżeli nie rezygnujesz ze spowiadania się z powodu swojego strachu i dajesz radę wyznawać swoje grzechy, to raczej wszystko w porządku. Stres to naturalna reakcja organizmu na zagrożenie. Na to, co nasz mózg uznaje za zagrożenie, mamy ograniczony wpływ. Grunt to być odważnym, a odwaga polega na przezwyciężaniu stresu, nie na nieodczuwaniu go (ponieważ to niemożliwe).


Pn cze 17, 2013 3:29

Dołączył(a): Śr lip 10, 2013 23:30
Posty: 4
Post Re: Jak dobrze przeżyć spowiedź
ja niestety otwarcie nie umię rozmaiać ze względu na chorobę i co teraz?


Śr lip 10, 2013 23:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Jak dobrze przeżyć spowiedź
A jak spowiadają się ludzie niemi?

Napisz na kartce A4 co Cię boli i przekaż spowiednikowi. Musiałby być niezłym draniem, żeby Cię za to opierniczyć.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Cz lip 11, 2013 6:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 344 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL