Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 344 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona
 Jak dobrze przeżyć spowiedź 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn wrz 12, 2005 7:31
Posty: 314
Post Re: Jak dobrze przeżyć spowiedź
Podpłomyk napisał(a):
Eh, często błądzę więc po raz kolejny witam szanowną brać forum.
Zwracam się tym razem do was z zapytaniem: Czy nieprzeciwdziałanie pokusie, ale nie ulegnięcie grzechowi jest grzechem?

Nie popełniłeś grzechu do którego byłeś kuszony, a więc oparłeś się pokusie.


So lip 25, 2015 15:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 22, 2013 14:08
Posty: 12
Post Re: Jak dobrze przeżyć spowiedź
Na pewno?
Może powinienem przybliżyć sytuacje, czytałem książkę która rozbudziła we mnie pokusę (ale czytałem ją tylko dlatego, że mnie ciekawiła), ale mimo że odczuwałem przez nią pokusę, nie odłożyłem jej. Czy aby na pewno nie mam grzechu? Chciałbym przystąpić dziś do komunii, a obawiam się Świętokradztwa.


So lip 25, 2015 16:06
Zobacz profil
Post Re: Jak dobrze przeżyć spowiedź
No to idz do spowiedzi. W Polsce to chyba nie problem?
Pytanie tu, to jakbys sobie moneta rzucil.


Ja ci moge napisac, ze sa jasne warunki poplenienia grzechu ciezkiego, a grzechy powszednie nie musza byc natychmiast spowiadane. Ale mozesz mi wierzyc, albo nie. A jezeli nie wiesz, czy to byl grzech ciezki, to juz poza toba i ksiedzem nikt tego nie rozwiaze.


So lip 25, 2015 16:38

Dołączył(a): N gru 22, 2013 14:08
Posty: 12
Post Re: Jak dobrze przeżyć spowiedź
Mam kolejne pytanie:
Byłem dziś na mszy świętej o godzinie 12, a wcześniej koło godziny 11:40 zjadłem śniadanie. Liczyłem bowiem, że msza potrwa około 45 minut, gdzie komunia będzie udzielana około 40 minuty, tak więc zachowam post eucharystyczny. Niestety zapomniałem o "szybkości" naszego księdza, msza trwała 34 minuty, tak więc nie dochowałem postu eucharystycznego, przystępując do komunii świętej. Czy niedotrzymanie postu jest grzechem ciężkim? Czy skoro przyjąłem komunie będąc świadom nie dopełnienie postu eucharystycznego to popełniłem świętokradztwo?


N sie 16, 2015 12:09
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Jak dobrze przeżyć spowiedź
Jeśli czujesz, że obciąża to twoje sumienie to idź do spowiedzi. Nikt Ci lepiej nie odpowie.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


N sie 16, 2015 16:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 23, 2015 18:00
Posty: 3
Post Re: Jak dobrze przeżyć spowiedź
witam jestem nowa chciałam zapytać czy czasami zastanawia was ważność własnych spowiedzi? Ja mam troszkę z tym problem tzn nachodzą mnie takie myśli czy moje obecne spowiedzi są takie jak powinny być od razu powiem że dla mnie to stres zawsze skupiam się na tym by wyznać wszystkie grzechy i o spowiedzi myśle cały dzień ostatnio trochę cieżko mi się do niej zebrać tzn rachunek sumienia od dawna już przygotowuje ale jakoś nie jestem pewna. Już wybierałam się w zwykłe dni ale nie wiem co powiedzieć rodzicom bo oni rzadko chodzą do Kościoła a okłamywać ich nie chce. W takie zwykłe dni jest mniej ludzi więc kapłan nie będzie raczej pośpieszał a z tego co czytałam to właśnie lepiej spowiadać się w zwykłe dni by w niedziele móc świętować. Moim największym problemem są grzechy z przeszłości których trochę mam ale nie zdawałam sobie sprawy co tu mówić trochę czuję że mam zdrowsze sumienie zaczynam się zastanawiać zanim coś zrobię czy to nie będzie grzechem wcześniej raczej nie miałabym oporów przed niektórymi rzeczami. I tak trochę zastanawiam się nad tym wszystkim że trudno być dobrym człowiekiem.


N sie 23, 2015 18:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Jak dobrze przeżyć spowiedź
Kremowa
Grzechy zapomniane są odpuszczone. Jeśli były to grzechy ciężkie, należy je wyznać podczas kolejnej spowiedzi, ale to wszystko. Spowiedź była ważna.

Co do zasady w ogóle należy wyznać wszystkie grzechy ciężkie. Ogólnie: w spowiedzi liczy się nie twoja dokładność tylko Boże miłosierdzie. I rachunek sumienia powinien obejmować czas od ostatniej spowiedzi, a nie "odkąd pamiętasz"...

Myślę, że warto żebyś porozmawiała z jakimś księdzem. Niekoniecznie w czasie spowiedzi. Także o tym, co jest grzechem, co nie. Mam wrażenie, że stoisz na progu skrupulanctwa, nie warto się w to ładować.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt sie 25, 2015 10:49
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 16, 2015 20:09
Posty: 7
Post Re: Jak dobrze przeżyć spowiedź
Mam problem ze spowiedzią...tak bardzo się jej boję, że za każdym razem kiedy mam zamiar iść się wyspowiadać, zaczynam się źle czuć, mam tysiąc myśli na minutę i w ostateczności nie idę, mówię sobie, że pójdę następnym razem. Oczywiście następnym razem dzieje się to samo. Ciągle odkładam spowiedź, a bardzo jej potrzebuję. Strasznie mi ciążą te grzechy na sumieniu. Nie wiem co mam robić.:(


Pt wrz 04, 2015 16:35
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Jak dobrze przeżyć spowiedź
Może psycholog? Bo raczej nie ma prostej recepty na takie trudności. Ewentualnie spróbuj się umówić na spowiedź z kapłanem poza konfesjonałem. Być może zmniejszy to stres.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


N wrz 06, 2015 6:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Jak dobrze przeżyć spowiedź
ona95 napisał(a):
Mam problem ze spowiedzią...tak bardzo się jej boję, że za każdym razem kiedy mam zamiar iść się wyspowiadać, zaczynam się źle czuć, mam tysiąc myśli na minutę i w ostateczności nie idę, mówię sobie, że pójdę następnym razem. Oczywiście następnym razem dzieje się to samo. Ciągle odkładam spowiedź, a bardzo jej potrzebuję. Strasznie mi ciążą te grzechy na sumieniu. Nie wiem co mam robić.:(


Uwierz, że Jezus ma MOC to wszystko przezwyciężyć i BARDZO Cię kocha, spowiedź to spotkanie z Miłującym Cię Ojcem i Synem Bożym, który do Niego prowadzi :)

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


N wrz 06, 2015 12:49
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 16, 2015 20:09
Posty: 7
Post Re: Jak dobrze przeżyć spowiedź
Dziękuję Wam za pomoc. :)


N wrz 06, 2015 21:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 22:05
Posty: 45
Post Re: Jak dobrze przeżyć spowiedź
Od jakiegoś czasu moje spowiedzi sa jednakowe. Mam te same grzechy powtarzane w kółko na zmianę. Nic się nie zmienia, trudno mi zobaczyć jakikolwiek inny grzech poza tymi "standardowymi". Nie wiem co zmienić, korzystam z rachunków sumienia, ale większość traktuję jak lekkie lub tlumaczę np zmeczeniem...
Co powinnam zmienić?


Cz paź 01, 2015 19:18
Zobacz profil
Post Re: Jak dobrze przeżyć spowiedź
Nastawienie. I pogadaj o tym z jakimś księdzem.


Cz paź 01, 2015 19:29
Post Re: Jak dobrze przeżyć spowiedź
czekolada napisał(a):
Od jakiegoś czasu moje spowiedzi sa jednakowe. Mam te same grzechy powtarzane w kółko na zmianę. Nic się nie zmienia, trudno mi zobaczyć jakikolwiek inny grzech poza tymi "standardowymi". Nie wiem co zmienić, korzystam z rachunków sumienia, ale większość traktuję jak lekkie lub tlumaczę np zmeczeniem...
Co powinnam zmienić?


Proś Ducha Św. by pokazał Ci Twoje grzechy. A także o głeboką skruchę.
Tylko tyle i aż tyle :)


Cz paź 01, 2015 19:45

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 22:05
Posty: 45
Post Re: Jak dobrze przeżyć spowiedź
Rozmawiałam z ksiedzem, ale nic z tego nie wyniklo, były pilniejsze rzeczy, ktorymi musialam sie zajać i to akurat zeszło na dalszy plan. Problemem jest, że jak uczepie się jednej rzeczy to rozkładam ja na drobiazgi, więc ksiadz hamował moje zapedy, bo juz blisko do skrupulantyzmu. Jednymi grzechami potrafię się zamęczac i dreczyć a innych nie widzę.
Jak mam zmienić nastawienie?
Staram się modlić, ale trudno mi to idzie.


Cz paź 01, 2015 20:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 344 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL