Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Komunia Święta duchowa 
Autor Wiadomość
Post Re: Komunia Święta duchowa
djdomin napisał(a):

Natomiast dobrowolne rezygnowanie z Komunii jest głupotą. Ale czy grzechem ciężkim? To zależy, dlaczego ktoś nie idzie. Jeśli się w ten sposób umartwia, to OK, głupota nie jest grzechem. Ale jeśli nie chce przyjąć Chrystusa - zamyka się przed Nim, to świadczyłoby to o grzechu.


Zamykanie się na Łaskę. "Ty Panie Boże sobie tam bądź, a ja postoję tutaj i nikomu nic do tego".
W sumie to jest straszne. Wyraz ogromnej pychy i "wiedzenia lepiej co mi potrzeba". Stawianie się przed Bogiem? Iście szatański pomysł świadome i dobrowolne rezygnowanie z Miłości Boga.
W mądrych dociekaniach o aniołach wprost jest wskazany aspekt, że te czyste duchy mogą Boga oglądać, wielbić, służyć MU całym sobą, a nie mogą przyjmować Ciała i Krwi Chrystusa.
O ile człowiek w tym momencie zachwycając się aniołami nie dostrzega, jak wielki DAR otrzymał. Ileż zachwytu i miłości było nt. zjednoczenia w Komunii z Bogiem osób wyniesionych na ołtarze (nawet tych nam współczesnych). Więc jakim sensem jest być dyspozycyjnym i nie przyjmować Komunii?
Zamykanie się na Łaskę, marnowanie łaski, świadome odrzucanie ŁASKI... a nazwijmy sobie to jak chcemy. Efekt diabelski.


Pt lut 19, 2010 9:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Komunia Święta duchowa
Cytuj:
Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Do tej pory myślałam, że Komunię Świętą duchową można i należy przyjmować również wtedy,kiedy będąc na mszy nie możemy podejść do Stołu Pańskiego, ponieważ popełniliśmy grzech ciężki.

Dzisiaj spotkałam się z tekstem stwierdzającym, iż warunkiem przyjęcia Komunii Świętej duchowej jest stan łaski uświęcającej. Mam wątpliwośc


Czym innym jest Komunia pragnienia, a czym innym Komunia duchowa. Poniżej czym jest Komunia Święta duchowa tak ważna w czasie pandemii koronawirusa. Także o Komunii Świętej na rękę kilka uwag.

https://www.youtube.com/watch?v=sv8KAxhYUDY

https://www.youtube.com/watch?v=AkxsKesRr3Y

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Cz mar 19, 2020 1:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL