Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 7:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Chrzest dziecka osób niewierzących 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt gru 14, 2010 20:15
Posty: 66
Post Re: Chrzest dziecka osób niewierzących
Tak wiara jest za darmo, ale trzeba wierzyć. Rodzice decydują za dziecko... Bo co bo będzie wstyd jak pójdzie do szkoły i będzie komunia... że nie ma chrztu?! Skoro decydują się na chrzest dziecka to niech robią to świadomie i wychowają dziecko w wierze, a nie bo "wypada".

_________________
Interesuje się NLP i Coachingiem


N lut 20, 2011 17:27
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt maja 31, 2011 14:05
Posty: 1
Post Re: Chrzest dziecka osób niewierzących
Do postu marzenamarzena:
Wyobraz sobie,ze nadałam swojej córce imię MAJA, a jej Chrzest św. był (zaraz po dniu jej narodzin) najważniejszym dniem naszego wspólnego życia. Długo przygotowywałam się do tego dnia... i bynajmniej nie chodzi tu o ilość przysmaków na stole czy sesje fotograficzną.
Moja córka otrzymała imię Maja ,
imię (z pochodzenia greckie lub rzymskie), wywodzące się od imienia nimfy, matki Hermesa lub od rzymskiej bogini przyrody, której imieniem nazwano miesiąc maj.

...a nie PSZCZÓŁKA MAJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Moze jednak przemyśl , zanim coś napiszesz.


Wt maja 31, 2011 14:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt cze 21, 2011 10:57
Posty: 15
Post Re: Chrzest dziecka osób niewierzących
po co się spierac , dziecko urośnie , pozna prawdę i wtedy się ochrzści w imię Chrystusa tak jak mowi Biblia a nie jak nakazuje kk [chrzcimy małe dziecko które nie poznało prawdy]


Wt cze 21, 2011 13:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post Re: Chrzest dziecka osób niewierzących
Biblia nigdzie nie zakazuje udzielania chrztu dzieciom.


Wt cze 21, 2011 23:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Chrzest dziecka osób niewierzących
meritus napisał(a):
Biblia nigdzie nie zakazuje udzielania chrztu dzieciom.
Biblia nigdzie nie zakazuje udzielania chrztu dzieciom osób niewierzących.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Śr cze 22, 2011 10:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 04, 2011 22:14
Posty: 206
Lokalizacja: Poznań, Wielkopolskie
Post Re: Chrzest dziecka osób niewierzących
Ja stwierdziłam że dam mojemu dziecku wolną ręke, będzie żyło w takiej wierze jaką sobie samo wybierze. Jak będzie chciało chrztu- proszę bardzo, będzie chciało praktykować neopoganizm- proszę bardzo.


Śr cze 22, 2011 10:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post Re: Chrzest dziecka osób niewierzących
ZiarnoPiasku, czy tak jak w kwestii najważniejszej, czyli zbawienia dziecka, w kwestii pozostałych wartości też zostawiłaś mu wolną rękę, rezygnując zupełnie z wychowywania go? Dorośnie, to w szkole przedstawią mu różne wartości, z których sobie wybierze te, które mu się najbardziej spodobają. A mamusia sobie będzie zbijać bąki?

Elbrus napisał(a):
Biblia nigdzie nie zakazuje udzielania chrztu dzieciom osób niewierzących.

Dlatego w pewnych przypadkach bywa udzielany - w niebezpieczeństwie śmierci.


Śr cze 22, 2011 21:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 04, 2011 22:14
Posty: 206
Lokalizacja: Poznań, Wielkopolskie
Post Re: Chrzest dziecka osób niewierzących
meritus napisał(a):
ZiarnoPiasku, czy tak jak w kwestii najważniejszej, czyli zbawienia dziecka, w kwestii pozostałych wartości też zostawiłaś mu wolną rękę, rezygnując zupełnie z wychowywania go? Dorośnie, to w szkole przedstawią mu różne wartości, z których sobie wybierze te, które mu się najbardziej spodobają. A mamusia sobie będzie zbijać bąki?

Elbrus napisał(a):
Biblia nigdzie nie zakazuje udzielania chrztu dzieciom osób niewierzących.

Dlatego w pewnych przypadkach bywa udzielany - w niebezpieczeństwie śmierci.

pewnie że nie! dawanie wolnej ręki w kwestii wiary nie oznacza, że nie będę wychowywać mojego dziecka!!


Śr cze 22, 2011 22:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post Re: Chrzest dziecka osób niewierzących
Rozumiem, że jest to dość wybiórcze postępowanie, dyskryminujące wartości religijne jako zupełnie nieważne. Troska o zbawienie własnego dziecka według mnie powinna być najważniejsza, a dopiero później uczenie jedzenia widelcem i nożem, czy wpajanie zastępczych wartości etycznych, nieraz bardzo ubogich i ułomnych, jeżeli pominie się to, co odnosi się do ich Twórcy.


Śr cze 22, 2011 22:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 18, 2006 8:18
Posty: 140
Post Re: Chrzest dziecka osób niewierzących
ZiarnoPiasku napisał(a):
Ja stwierdziłam że dam mojemu dziecku wolną ręke, będzie żyło w takiej wierze jaką sobie samo wybierze. Jak będzie chciało chrztu- proszę bardzo, będzie chciało praktykować neopoganizm- proszę bardzo.

To jeszcze zacznij się modlić, żeby dożyło wieku, kiedy będzie mogło taką decyzję świadomie podjąć.
I jeszcze jedno: czy również decyzję o tym, czy zaszczepić dziecko przeciw chorobom zakaźnym pozostawisz jemu samemu? Większość z tych szczepień stosuje się w wieku niemowlęcym... Chrzest jest swego rodzaju "szczepieniem" - daje człowiekowi moc do walki z szatanem. Daje człowiekowi tak wiele łask, że to aż żal, żeby dziecko czekało na nie ileś lat. Ja nie zamierzam krytykować Twojej decyzji, ale smutno mi, kiedy ktoś świadomie rezygnuje z tak wielkiego szczęścia: moje dziecko może mieć zgładzony grzech pierworodny! Moje dziecko wejdzie do społeczności Kościoła! Moje dziecko otrzyma godność dziecka Bożego! Dla mnie to tak, jakby ktoś świadomie odrzucał (albo odsuwał w blizej nieokreśloną przyszłość) największe szczęście dla swojego dziecka. Smutno mi... :cry:

_________________
Zajmij się sprawami Pana Boga, a Pan Bóg zajmie się twoimi sprawami.


Pt cze 24, 2011 15:18
Zobacz profil
Post Re: Chrzest dziecka osób niewierzących
Cytuj:
pewnie że nie! dawanie wolnej ręki w kwestii wiary nie oznacza, że nie będę wychowywać mojego dziecka!!

Wychowawczo powiesz ...córciu/ synku masz alternatywę: Bóg albo Go nie ma. Wybierz czy chcesz wierzyć, czy nie. A jesli nie potrafisz wybrać, to rzuć monetę


Pt cze 24, 2011 19:29
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Chrzest dziecka osób niewierzących
Alus napisał(a):
Wychowawczo powiesz ...córciu/ synku masz alternatywę: Bóg albo Go nie ma. Wybierz czy chcesz wierzyć, czy nie. A jesli nie potrafisz wybrać, to rzuć monetę

I na pytanie dziecka: - Mamo, a czy Ty wierzysz? Odpowiesz wychowawczo: - Nie mogę Ci powiedzieć, gdyż zburzyłabym Twój neutralny grunt wychowawczy.

Tak się po prostu nie da.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Pt cze 24, 2011 20:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 04, 2011 22:14
Posty: 206
Lokalizacja: Poznań, Wielkopolskie
Post Re: Chrzest dziecka osób niewierzących
Zosiam napisał(a):
ZiarnoPiasku napisał(a):
Ja stwierdziłam że dam mojemu dziecku wolną ręke, będzie żyło w takiej wierze jaką sobie samo wybierze. Jak będzie chciało chrztu- proszę bardzo, będzie chciało praktykować neopoganizm- proszę bardzo.

To jeszcze zacznij się modlić, żeby dożyło wieku, kiedy będzie mogło taką decyzję świadomie podjąć.
I jeszcze jedno: czy również decyzję o tym, czy zaszczepić dziecko przeciw chorobom zakaźnym pozostawisz jemu samemu? Większość z tych szczepień stosuje się w wieku niemowlęcym... Chrzest jest swego rodzaju "szczepieniem" - daje człowiekowi moc do walki z szatanem. Daje człowiekowi tak wiele łask, że to aż żal, żeby dziecko czekało na nie ileś lat. Ja nie zamierzam krytykować Twojej decyzji, ale smutno mi, kiedy ktoś świadomie rezygnuje z tak wielkiego szczęścia: moje dziecko może mieć zgładzony grzech pierworodny! Moje dziecko wejdzie do społeczności Kościoła! Moje dziecko otrzyma godność dziecka Bożego! Dla mnie to tak, jakby ktoś świadomie odrzucał (albo odsuwał w blizej nieokreśloną przyszłość) największe szczęście dla swojego dziecka. Smutno mi... :cry:


Uważam że wiara to jest "coś" co powinniśmy wybierać świadomie i nie powinno to być narzucone przez rodziców. Tysiące a nawet miliony ludzi żyje bez chrztu i jakoś nie narzekają;-)
Nie wiem co to ma do kwestii wychowania i dania dziecku wolnej ręki do innych kwestii takich jak szczepienia, zaraz może wymyślicie coś innego... to jest dopiero przykre..


Pt cze 24, 2011 21:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post Re: Chrzest dziecka osób niewierzących
Cytuj:
Uważam że wiara to jest "coś" co powinniśmy wybierać świadomie i nie powinno to być narzucone przez rodziców.

Jak można świadomie wybrać coś, czego się nie poznało, nie otrzymało wzoru w rodzicach - pierwszych i najważniejszych nauczycielach? Jest to możliwe, ale rodzice w ten sposób świadomie utrudniają dziecku wybór wiary. To jest taka specyficzna pedagogika, która skazuje dziecko na praktyczny ateizm. Jak dziecko ma wybrać świadomie wiarę, gdy przez całe dzieciństwo i młodość uczone jest przez rodziców życia jakby Bóg nie istniał? Proszę wybaczyć mocne słowa, ale to jest jakaś paranoiczna pedagogika.

Cytuj:
Tysiące a nawet miliony ludzi żyje bez chrztu i jakoś nie narzekają;-)

Chrzest jest konieczny do zbawienia. Wiele świnek pozbawionych jest błotka i nie narzekają.


So cze 25, 2011 1:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 04, 2011 22:14
Posty: 206
Lokalizacja: Poznań, Wielkopolskie
Post Re: Chrzest dziecka osób niewierzących
meritus napisał(a):
Cytuj:
Uważam że wiara to jest "coś" co powinniśmy wybierać świadomie i nie powinno to być narzucone przez rodziców.

Jak można świadomie wybrać coś, czego się nie poznało, nie otrzymało wzoru w rodzicach - pierwszych i najważniejszych nauczycielach? Jest to możliwe, ale rodzice w ten sposób świadomie utrudniają dziecku wybór wiary. To jest taka specyficzna pedagogika, która skazuje dziecko na praktyczny ateizm. Jak dziecko ma wybrać świadomie wiarę, gdy przez całe dzieciństwo i młodość uczone jest przez rodziców życia jakby Bóg nie istniał? Proszę wybaczyć mocne słowa, ale to jest jakaś paranoiczna pedagogika.

Cytuj:
Tysiące a nawet miliony ludzi żyje bez chrztu i jakoś nie narzekają;-)

Chrzest jest konieczny do zbawienia. Wiele świnek pozbawionych jest błotka i nie narzekają.


nie utrudnie dziecku wyboru a wręcz przeciwnie-ułatwie.
będę starać by moje dziecko nie było ograniczone i miało pojęcie o innych religiach, nie tylko o chrześcijaństwie.
dowie się także czym jest m.in. islam, buddyzm, itd. potem samo zadecyduje co chce wyznawać i praktykować.


So cze 25, 2011 18:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL