Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 23:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Spowiedz 10-latki ?? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr mar 16, 2005 16:51
Posty: 35
Post Spowiedz 10-latki ??
Mam lat dziesięć w maju przystępuje do spowiedzi....Mam taki jeden grzech .... Wstydze się go powiedzieć Księdzu ... Co mam robić ?? :oops: [/b]


Śr mar 16, 2005 18:01
Zobacz profil
Post 
Klaudio, spowiedź musi być szczera. Jeżeli chcesz przyjąć godnie sakrament, musisz wyznać wszystkie grzechy ciężkie. Inaczej spowiedź będzie nieważna i Komunia przyjęta świętokradzko , a Ty będziesz miała kolejne ciężkie grzechy .. do których naprawdę trudno się przyznać :(

Jeżeli jest to grzech lekki, nie jest konieczne wyznawanie go, aby spowiedź była ważna. Jednak skoro sumienie już teraz nie daje Ci spokoju i czujesz, że jest to coś złego, powinnaś powiedzieć o tym Jezusowi podczas spowiedzi, nawet, jeśli nie jest to grzech śmiertelny.

Pamiętaj, Klaudio, że spowiedź jest spotkaniem z Jezusem, który zasłania się kapłanem.
Wstyd jest normalnym uczuciem towarzyszącym nam w chwilach, kiedy mamy komuś opowiedzieć o tym, co złego uczyniliśmy. Nie jest niczym złym wstydzić się - gorzej, gdybyśmy chwalili się swoimi grzechami . Nie zapominaj , że miłość Jezusa do Ciebie jest większa.

Popatrz na sakrament pokuty nie jako na rozliczenie z sumieniem, tylko jak na rozmowę z Jezusem- przyjacielem. Jeżeli masz przyjaciółkę w szkole, wiesz, że ona zawsze Cię wysłucha, gdy jest Ci źle. :) I będzie jej bardzo przykro, jeśli jej nie zaufasz w chwilach smutku.

Jeżeli bardzo się wstydzisz, możesz poprosić księdza o pomoc - prosto, szczerze powiedzieć spowiednikowi o tym, że masz grzech, którego wstydzisz się wyznać. Jestem pewna, że ksiądz Ci pomoże- zada kilka pytań, które ułatwią Ci wyznanie.


Śr mar 16, 2005 18:31

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Nie wstydz sie, ksiadz naogol juz wiele slyszal.

Ksiadz tam jest by dac Ci Boze milosierdzie, jesli sie wstydzisz tego grzechu, to tak jakbyc nie dokonca chciala by byl przebaczony. To tak jak chory, ktory ukrywa przed lekarzem swe rany, lub swe choroby.


Cz mar 17, 2005 0:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 16, 2005 16:51
Posty: 35
Post Zapraszam do wpisywania się !!
Pozdrawiam Baranka i Wikinga !! I bardzo Wam dziękuje :)


So mar 19, 2005 9:40
Zobacz profil
Post 
każdy się wstydzi ... i to jest własciwa posada, bo przecież zrobiliśmy źle :oops:

p.s. zawsze lepiej jest też wyznawać grzechy powszednie !! przy nich nie musimy podawać ich liczby


Pt mar 25, 2005 21:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Crusader napisał(a):
p.s. zawsze lepiej jest też wyznawać grzechy powszednie !!


Czy to znaczy ze grzechow cieżkich lepiej nie wymieniać? Bo kontekst tego zdania skłania mnie bardziej do tego, że skoro musze wymienić ilość to może lepeij wcale nie wymieniać ;)

Pozdrawiam

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


So mar 26, 2005 12:09
Zobacz profil
Post 
a słówko TEŻ Mrówce nic nie sugeruje ??


So mar 26, 2005 13:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
mnie nie bardzo to cokolwiek mowi... nie bardzo rozumiem co masz na mysli ;)

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


N mar 27, 2005 17:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 20:43
Posty: 682
Post 
"Tez znaczylo tu chyba, ze OPROCZ grzechow ciezkich, dobrze jest TEZ wyznac grzechy powszednie.

_________________
Kto przeczy, że istnieją idee, ten jest poganinem, bo przeczy, że istnieje Syn


N mar 27, 2005 17:52
Zobacz profil
Post 
zielona_mrowka napisał(a):
Crusader napisał(a):
p.s. zawsze lepiej jest też wyznawać grzechy powszednie !!


Czy to znaczy ze grzechow cieżkich lepiej nie wymieniać? Bo kontekst tego zdania skłania mnie bardziej do tego, że skoro musze wymienić ilość to może lepeij wcale nie wymieniać ;)



Mrófcia :) Wyznawanie grzechów lekkich uwrażliwia nasze sumienie i jest szczepionką przeciwko grzechom ciężkim. Czasami ktoś mówi, że nie pójdzie do spowiedzi, bo nic takiego nie zrobił. Grzech lekki to tak, jak mała dziurka w zębie. Jeśli zaniedba się leczenie, trzeba zęba usunąć. ;)


N mar 27, 2005 18:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
auuu... zapomniałam o tym temacie :oops:

Crusader > mrówka ślepa :( nie zauważyłam "też"

Baranek > wiem ;)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


N mar 27, 2005 19:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL