Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 5:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
 Kryzys spowiedzi 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
godunow napisał(a):
Nigdzie Bóg nie używa sformułowania że ktoś z ludzi jest następcą lub Zastępcą Chrystusa

NASTĘPCY Chrystusa nie ma i być nie może z oczywistych względów.
Kiedy Jezus mówi że komu Apostołowie odpuszczą temu JEST ODPUSZCZONE, czyli "temu Bóg odpuszcza w tym odpuszczeniu przez Apostoła" czyni ich Swoimi ZAstępcami, bo pod Jego fizyczną nieobecność na ziemi oni ZASTĘPUJĄ go czyniąc to co było wspomniane a więc odpuszczanie grzechów i sprawowanie Eucharystii w JEGO IMIENIU. Jeżeli pracownik podpisuje dokument w imieniu swojego szefa to w tym momencie go zastępuje, jest jego zastępcą.
Nie sądziłam, że jest to tak trudne do zrozumienia.

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


So kwi 09, 2005 19:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Belizariusz pisze
Cytuj:
Jezus jest Najwyższym Pasterzem..

I Rzeczywiście to jest jedyna Ewangeliczna prawda !!
Piszesz dalej
Cytuj:
.nakazując Piotrowi by "pasał owce Jego", uczynił go swoim zastępcom w "pasterstwie" na ziemi. ZASTĘPCA nie nastepca..

Skoro zakupię stado baranów i najmię pasterza do nich . To wcale nie oznacza , że ten pasterz jest moim zastepcą . Jest powołanym przeze mnie pracownikiem . Nikim więcej. Tu na temat dogmatu katolickiego O pierwszeństwie Piotra Apostoła wśród Apostołów nie dyskutuje ponieważ wielu tu na tym forum w tym temacie napisano.
Sam Piotr Apostoł ani pierwsi Apostołowie Chrystusa nigdy Piotra nie nazywali zastępcą Chrystusa na Ziemi.
Zresztą Sam papież JP II nigdy tak o sobie nie mawiał. Podkreślał że jako następca Piotrowy etc. Dokładnie potwierdził to główny koncelebrant na pogrzebie naszego papieża . Zresztą jakże prostą wymowe miał sam pogrzeb !! Trumna na ziemi prostota a nie pycha i megalomania przebijała od papieża Polaka( . Megalomania która usiłują przedstawiać pewne kręgi katolickie w Polsce!! Dlatego dziwia mnie tego typu nie Ewangeliczne stwierdzenia . Sam Papież namawiał Czytajcie Ewangelię
Aniula pisze
Cytuj:
Kiedy Jezus mówi że komu Apostołowie odpuszczą temu JEST ODPUSZCZONE


Nie bez kozery pytałem kogo nazywasz Apostołem
Apostolos – to znaczy posłaniec. To ten co głosi Chrystusa.. Czyli każdy Ktogłosi słowo Boże jest Apostołem Chrystusowym !!
Piszesz dalej
Cytuj:
Jego fizyczną nieobecność na ziemi oni ZASTĘPUJĄ

Jest to ewidentna Herezja co piszesz !!
Chrystus Jest fizycznie obecny w każdym miejscu i w każdym czasie !! Dlatego nie potrzeba mu żadnych fizycznych zastępców!! Tak Uczy Pismo !!
Aniulka pisze
Cytuj:
Jeżeli pracownik podpisuje dokument w imieniu swojego szefa

W wymiarze ludzkim masz trochę racji !
Ale szef chrześcijan Jezus Chrystus . Jest tu obecny i to on podpisuje przez siebie wydawane wyroki ..
Kto by się chciał podszyć pod tego Szefa Niechaj będzie przeklęty na wieki
Czy to naprawdę trudno zrozumieć..??
Pozdrawiam


So kwi 09, 2005 22:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
godunow napisał(a):
Aniula pisze
Cytuj:
Kiedy Jezus mówi że komu Apostołowie odpuszczą temu JEST ODPUSZCZONE

Nie bez kozery pytałem kogo nazywasz Apostołem
Apostolos – to znaczy posłaniec. To ten co głosi Chrystusa.. Czyli każdy Ktogłosi słowo Boże jest Apostołem Chrystusowym !!

Ale Jezus wybrał ich tylko 12
Zresztą jeżeli czytasz Ewangelię równie uważnie jak imiona swoich rozmówców to nic dziwnego do jak opacznych wniosków dochodzisz

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


So kwi 09, 2005 23:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Agniulka Pisze
Cytuj:
Ale Jezus wybrał ich tylko 12
Zresztą jeżeli czytasz Ewangelię równie uważnie jak imiona swoich rozmówców to nic dziwnego do jak opacznych wniosków dochodzisz

Sory za przejęzyczenie Nicku ( gdy by była możliwość edycji postów własnych Nie byłoby tego ) Czyli chcesz udowodnić swoją tezę Chrystus powołał Tylku 12 apostołów ..??
Czyli kolejna Herezja w Twoim wykonaniu !! A jedynym Twoim koronnym argumentem jest przejęzyczenie Nicku !! Czyli brak konkretów i meritum z Twojej strony..?? Z tego co piszesz w tym temacie jasno wynika to że nie znasz tego co nawet naucza Twój Kościół To jest Kościół Katolicki .!! Jest to o wiele gorsze niż przekształcenie przeze mnie Twojego Nicku za które jeszcze raz przepraszam!
Pozdrawiam


N kwi 10, 2005 6:41
Zobacz profil
Post 
godunowie


Cytuj:
Sam Piotr Apostoł ani pierwsi Apostołowie Chrystusa nigdy Piotra nie nazywali zastępcą Chrystusa na Ziemi.
Zresztą Sam papież JP II nigdy tak o sobie nie mawiał.

Wszyscy jednak nazywali go "Namiestnikiem Chrystusa"

Namiestnik - to osoba zastępująca panującego, sprawująca w jego imieniu władzę w kraju, prowincji, dzielnicy lub na innym określonym terytorium. (definicja)

Władza jaka otrzymał Piotr od Jezusa nie czyni z niego włąściciela owiec. Owce są własnościa Jezusa "paś baranki moje", "paś owce moje". Piotra można określic jako zarządzającego domem, od którego oczekuje się by zapewnił domownikom na czas pożywienie. Rola jego wobec owiec polega na czułej, pełnej miłości i trosce, wzorowanej na trosce Dobrego Pasterza. W każdej chwili owce należa do Jezusa i Piotr nie jest upoważniony do decydowania o losie żadnej owcy.
Na tym własnie polega Prymat Piotrowy - na widzialnym zarzadzaniu owcami w zastepstwie Chrystusa i w pełnej z Nim łączności. Ma tylko i wyłacznie PILNOWAĆ. Jest "Sługą Sług Bożych" - Namiestnikiem Chrystusa, a nie imperialnym i samodzielnym władcą.

pozdrówka


N kwi 10, 2005 9:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 26, 2005 22:56
Posty: 270
Post 
Ta rozmowa jest bezowocna bo kazdy z nas sadzi ze ma racje. Z mojej strony moge powiedziec ze przynosci mi tylko bol i rozdarcie. Bo jesli staram sie byc dobrym czlowiekiem, zmieniac sie na lepsze, przyznawac sie do bledow i co najwazniejsze starac sie je naprawiac to dlaczego mam cos zmieniac ?? A ktos mi nagle mowi ze postepuje zle :( :( :(

Dlatego nie zamierzam juz wiecej zajmowac sie tym tematem (chociaz wiem ze z pewnoscia kiedys powroci) i zyc tak aby jak najmniej krzywdzic Boge, innych i siebie...

Boze przepraszam Cie za to wszystko co robie zle. Daj mi sile zebym mogl stawac sie tylko lepszym...


N kwi 10, 2005 14:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
godunow napisał(a):
Czyli kolejna Herezja w Twoim wykonaniu !! A jedynym Twoim koronnym argumentem jest przejęzyczenie Nicku !! Czyli brak konkretów i meritum z Twojej strony..?? Z tego co piszesz w tym temacie jasno wynika to że nie znasz tego co nawet naucza Twój Kościół To jest Kościół Katolicki .!! Jest to o wiele gorsze niż przekształcenie przeze mnie Twojego Nicku za które jeszcze raz przepraszam! Pozdrawiam

Poważnie ?? Godunow... mniej więcej pokazałeś już na tym forum swoją wiedzę na temat nauczania Kościoła i wierz mi że wolę opierać się na źródłach bardziej kompetentnych niż to co ty sądzisz.
Ale cóż, z największym uniżeniem przepraszam św. Pawła Apostoła którego nieopatrznie pominęłam. Który jednakowoż nie był Apostołem w ścisłym tego słowa znaczeniu lecz zwany jest Apostołem Narodów.
Jeżeli jeszcze się uprzesz to można osobno policzyć Judasza i Macieja który go zastąpił. W najlepszym wypadku dochodzimy do liczby 14 :)
Niemniej jednak samo Pismo Święte trzyma się liczby 12 - patrz chociażby Apokalipsa...
Jeżeli natomiast mylisz Apostołów z uczniami... to jest to kolejne twonje niedopatrzenie a nie moja herezja.
No chyba że nie odróżniasz Apostołów od ich następców biskupów.
Używane przenośnie pojęcie apostoła w stosunku do każdego kto głosi Chrystusa jest z zasady pisane małą literą i ma cokolwiek inny sens. Oznacza funkcję zwiastowania Chrystusa i powszechne powołanie chrześcijanina do świadczenia o Chrystusie. Co nie zmienia faktu, że Apostołów, pisanych wielką literą, tych, którzy otrzymali od Chrystusa misję rozgrzeszania i udzielania Ducha Świętego było 12.
Zresztą gdyby funkcje te przynależały wszystkim uczniom, to kompletnym bezsensem byłaby prośba ochrzczonych Samarytan (Dz) aby przybył do nich ktoś z Dwunastu i włożył na nich ręce aby otrzymali Ducha Świętego, którego jeszcze nie otrzynali a jedynie byli ochrzczeni. Jakoś ci co ich ochrzcili nie mogli tego zrobić? Czyżby nie wiedzieli że są "apostołami" ? ;)

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


N kwi 10, 2005 16:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 07, 2005 19:09
Posty: 114
Post 
Cytuj:
Wszyscy jednak nazywali go "Namiestnikiem Chrystusa"


A gdzie dokładniej ,bo znaleźć nie mogę???


N kwi 10, 2005 16:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
chester napisał(a):
Boze przepraszam Cie za to wszystko co robie zle. Daj mi sile zebym mogl stawac sie tylko lepszym...

On czeka na ciebie z tą łaską w Swoich Sakramentach, musisz tylko chcieć

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


N kwi 10, 2005 16:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
anonimek napisał(a):
A gdzie dokładniej ,bo znaleźć nie mogę???

Nie słyszałeś jak Jana Pawła II nazywali Namiestnikiem Chrystusa? Czy o co pytasz?

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


N kwi 10, 2005 16:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 07, 2005 19:09
Posty: 114
Post 
baranek napisał
Cytuj:
anonimku, potwierdzenie tego, że Apostołowie otrzymali szczególny dar, którego nie mają pozostali wierni , znajdujemy w pierwszym liście do Koryntian.

1 Kor..3,9 napisał:
My bowiem jesteśmy pomocnikami Boga, wy zaś jesteście uprawną rolą Bożą i Bożą budowlą.

Apostołowie są tutaj nazwani " pomocnikami Boga", w odróżnieniu od reszty ludu Bożego. Im też, jako "pomocnikom Boga" przysługuje szczególnie odpuszczenie grzechów w imieniu Pana :
Łk. 24,47 napisał:
W imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy.


Są tutaj dwie ważne rzeczy: Po pierwsze, potwierdzenie, że Apostołowie, jako pomocnicy Boga otrzymali moc odpuszczenia grzechów; po drugie- ta moc będzie trwała- wyraźnie jest użyty czas przyszły oraz rozciągnięcie tego na wszystkie narody

Obiecałem odpisać w tym temacie baranku,więc odpisuję... (dlaczego się nie zgadzam) :razz:
Wklejenie tego wersetu jest lekką zmyłką:
Cytuj:
My bowiem jesteśmy pomocnikami Boga, wy zaś jesteście uprawną rolą Bożą i Bożą budowlą.

Bo kto to jest my w tym znaczeniu? w/g ciebie apostołowie, możliwe ale sprawdźmy....
Aby to roztrzygnąć trzeba rozwinąć tekst i zobaczyć do kogo Paweł mówi te słowa i dlaczego.:
Cytuj:
1 Kor 3:1-9
1. A ja nie mogłem, bracia, przemawiać do was jako do ludzi duchowych, lecz jako do cielesnych, jako do niemowląt w Chrystusie.
2. Mleko wam dałem, a nie pokarm stały, boście byli niemocni; zresztą i nadal nie jesteście mocni.
3. Ciągle przecież jeszcze jesteście cieleśni. Jeżeli bowiem jest między wami zawiść i niezgoda, to czyż nie jesteście cieleśni i nie postępujecie tylko po ludzku?
4. Skoro jeden mówi: Ja jestem Pawła, a drugi: Ja jestem Apollosa, to czyż nie postępujecie tylko po ludzku?
5. Kimże jest Apollos? Albo kim jest Paweł? Sługami, przez których uwierzyliście według tego, co każdemu dał Pan.
6. Ja siałem, Apollos podlewał, lecz Bóg dał wzrost.
7. Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg.
8. Ten, który sieje, i ten, który podlewa, stanowią jedno; każdy według własnego trudu otrzyma należną mu zapłatę.
9. My bowiem jesteśmy pomocnikami Boga, wy zaś jesteście uprawną rolą Bożą i Bożą budowlą.
(BT)


I czego się dowiadujemy?
Apostoł przemawia do dość nowoochrzczonych,którzy swoim zachowaniem dowodzą jak bardzo mało doskonali są jeszcze w wierze . I właściwie traktuje ich jako dzieci które dopiero muszą dorosnąć.
Cytuj:
jako do niemowląt w Chrystusie

I wygląda na to że wkład do nowopowstałej grupy miał grugi człowiek imieniem Apollos:
Cytuj:
Skoro jeden mówi: Ja jestem Pawła, a drugi: Ja jestem Apollosa, to czyż nie postępujecie tylko po ludzku?

Następnie Paweł karci ich zachowanie które jest niestosowne do chrześcijan.Wskazując ,że nie ma różnicy pomiędzy nim i Apollosem, pomiędzy tym co robi on i tym co robi Apollos.
Cytuj:
Kimże jest Apollos? Albo kim jest Paweł? Sługami, przez których uwierzyliście

Cytuj:
Ja siałem, Apollos podlewał, lecz Bóg dał wzrost.
7. Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg.

Co więcej podkreśla ,że są jednym.
Cytuj:
Ten, który sieje, i ten, który podlewa, stanowią jedno

I po tym jest zdanie na które się powołujesz:
Cytuj:
My bowiem jesteśmy pomocnikami Boga, wy zaś jesteście uprawną rolą Bożą i Bożą budowlą.

Hmmmm,czy tutaj Paweł nie mówi o Apollosie i o sobie ?
O ile wiem Apollos nie był apostołem.
A ty piszesz :
Cytuj:
1 Kor..3,9 napisał:
My bowiem jesteśmy pomocnikami Boga, wy zaś jesteście uprawną rolą Bożą i Bożą budowlą.

Apostołowie są tutaj nazwani " pomocnikami Boga", w odróżnieniu od reszty ludu Bożego.

Rozwinę jeszcze drugi tekst:
Cytuj:
Łk 24:46-48
46. i rzekł do nich: Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie,
47. w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy.
48. Wy jesteście świadkami tego.
(BT)

Przypomnę twoje wnioski do wersetu 47:
Cytuj:
Po pierwsze, potwierdzenie, że Apostołowie, jako pomocnicy Boga otrzymali moc odpuszczenia grzechów

Przepraszam,ale twierdzęże ani werset przytoczony z poprzednim włącznie niczego takiego nie sugeruje.
Cytuj:
po drugie- ta moc będzie trwała- wyraźnie jest użyty czas przyszły oraz rozciągnięcie tego na wszystkie narody

Drugi wniosek jest zasadniejszy,ale .....
Właśnie słowa
Cytuj:
w imię Jego głoszone będzie
świadczą -będzie głoszone! i to prawda.Ale gdyby to się tyczyło tylko apostołów(tych 12 ),słowa te raczej brzmiały by ,,będziecie głosili''
Czego apostołowie są ...... świadkami! Nie wykonawca(litylko).
Inaczej byłoby powiedziane ,,Wy to będziecie wykonywać'' lub coś podobnego.
Zresztą jest znany przypadek głoszenia o Jezusie przez ,,innych'' już w ewangelii.
Wiem baranku ,że w pewnych kwestiach nie osiągniemy jednomyślności, ale i tak miło mi z tobą poteologizować :)
pozdrówka......

[...]baranek


N kwi 10, 2005 17:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
anonimek napisał(a):
I czego się dowiadujemy?
Apostoł przemawia do dość nowoochrzczonych,którzy swoim zachowaniem dowodzą jak bardzo mało doskonali są jeszcze w wierze

Problem w tym, że twoim słowom zaprzecza tenże sam Apostoł w wersetach 1,1-9. A gdybyś doczytał wstęp to wiedziałbyś również że między ochrzczeniem ich przez Pawła a napisaniem przez niego tego listu mija jakieś 7 lat...
Cytuj:
Hmmmm,czy tutaj Paweł nie mówi o Apollosie i o sobie ?
O ile wiem Apollos nie był apostołem.

I znowu gdybyś czytał całościowo wiedziałbyś że Apostołowie w miejscach w których byli i głosili, zostawiali następnie swoich pomocników prezbiterów do kontynuowania ich dzieła. Jest tu ewidentnie mowa o sukcesji.

Cytuj:
Czego apostołowie są ...... świadkami! Nie wykonawca(litylko).
Inaczej byłoby powiedziane ,,Wy to będziecie wykonywać'' lub coś podobnego. Zresztą jest znany przypadek głoszenia o Jezusie przez ,,innych'' już w ewangelii.

Głoszenie jest obowiązkiem każdego chrześcijanina, sprawowanie sakramentów Jezus zlecił Apostołom.

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


N kwi 10, 2005 19:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Angiulka pisze
Cytuj:
Poważnie Godunow... mniej więcej pokazałeś już na tym forum swoją wiedzę na temat nauczania Kościoła i wierz mi że wolę opierać się na źródłach bardziej kompetentnych niż to co ty sądzisz.

Nauczanie Kościoła Katolickiego mnie nie interesuje Ale interesują mnie zapisy 2 Nowym Testamencie i Biblii
Ale skoro wcześniej Ty piszesz bo pod Jego fizyczną nieobecność na ziemi oni ZASTĘPUJĄ
Zapewniam Ciebie jest to niezgodne z nauką Twojego kościoła!!! W końcu To ja jestem nie katolik to mógłbym się mylić w tej kwestii . Ale Ty to trochę dziwne!!
Piszesz dalej
Cytuj:
Jeżeli jeszcze się uprzesz to można osobno policzyć Judasza i Macieja który go zastąpił. W najlepszym wypadku dochodzimy do liczby 14

Jeszcze wielu Innych Jak Barnaba Ci wszyscy co w I pierwszym wieku i po tym rozeszli się po świecie to tacy sami apostołowie jak Ci pierwsi !! Zapomniani przez historię ale nie Przez pana Jezusa Chrystusa !!
Agniulka dalej pisze
Cytuj:
No chyba że nie odróżniasz Apostołów od ich następców biskupów.

Nowy Testament wyraźnie rozdziela te funkcje !! Czyż nie..?
Apostołowie przybywali do miejscowości zakładali kościół Chrystusowy , który to kościół wyłaniał swoich biskupów !
A Apostołowie udawali się dalej i głosili słowo Boże. Nie łączyłbym biskupów z funkcja Apostoła .
Jedynym wyjątkiem stanowi zapis historyczny że Biskupem Jerozolimy Zostaje Piotr Apostoł ( to tak na marginesie )
Piszesz kolejną nieprawdę
Cytuj:
Ale cóż, z największym uniżeniem przepraszam św. Pawła Apostoła którego nieopatrznie pominęłam Który jednakowoż nie był Apostołem w ścisłym tego słowa znaczeniu lecz zwany jest Apostołem
JNarodów.
Gdzie coś takiego wyczytałaś że to nie jest pełny Apostoł!!!! ?????
Pisze znowu niedorzeczność
Cytuj:
Chrystusa i powszechne powołanie chrześcijanina do świadczenia o Chrystusie. Co nie zmienia faktu, że Apostołów, pisanych wielką literą, tych, którzy otrzymali od Chrystusa misję rozgrzeszania i udzielania Ducha Świętego było 12.

Mnie się wydaje i to nie tylko mnie że Ci pierwsi Apostołowie po przez wkładanie rąk na innych uczni chrystusowych . Przekazywali im Ducha Świetego którego sami otrzymali . Czyniąc tych uczniów Apostołami , Czyż Inaczej to opisuje Nowy Testament..??
Pozdrawiam !!


N kwi 10, 2005 20:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
godunow napisał(a):
Zapewniam Ciebie jest to niezgodne z nauką Twojego kościoła!!! W końcu To ja jestem nie katolik to mógłbym się mylić w tej kwestii . Ale Ty to trochę dziwne!!

Hmmm... Masz rację Jezus jest fizycznie obecny. Problem w tym, że Hostia nie mówi i nie wykonuje gestów rozgrzeszenia.
Cytuj:
Jeszcze wielu Innych Jak Barnaba Ci wszyscy co w I pierwszym wieku i po tym rozeszli się po świecie to tacy sami apostołowie jak Ci pierwsi !! Zapomniani przez historię ale nie Przez pana Jezusa Chrystusa !!

Apostołów wybranych przez Chrystusa było 12, to są Apostołowie w ścisłym słowa znaczeniu.
Cytuj:
Apostołowie przybywali do miejscowości zakładali kościół Chrystusowy , który to kościół wyłaniał swoich biskupów !

Nie, to Apostołowie mianowali i namaszczali biskupów jako swoich następców.
Cytuj:
Gdzie coś takiego wyczytałaś że to nie jest pełny Apostoł?

W sensie ścisłym nazwa Apostoł odnosi się do Dwunastu. Również św. Paweł traktuje ich w sposób szczególny.
Cytuj:
Mnie się wydaje i to nie tylko mnie że Ci pierwsi Apostołowie po przez wkładanie rąk na innych uczni chrystusowych . Przekazywali im Ducha Świetego którego sami otrzymali . Czyniąc tych uczniów Apostołami , Czyż Inaczej to opisuje Nowy Testament..??

Inaczej.
Mieszasz kilka zupełnie różnych rzeczy. Jak już pisałam uczniów i Apostołów przede wszystkim.
Nowy Testament wyraźnie rozróżnia dwa rodzaje włożenia rąk: udzielenie Ducha Świętego wszystkim ochrzczonym - nazwane później przez Tradycję bierzmowaniem. Oraz włożenie rąk z udzieleniem SZCZEGÓLNEGO CHARYZMATU Ducha Świętego do posługi pasterskiej w Kościele - zobacz sobie chociażby wybór diakonów. Szczepan był ochrzczony i otrzymał Ducha Świętego jak każdy ochrzczony przez włożenie rąk. A jednak Apostołowie robią ten gest drugi raz wyraźnie odróżniając to.
Zresztą właśnie św. Paweł również bardzo wyraźnie rozróżnia te charyzmaty w 1. Liście do Koryntian. Ufam że wystarczy ci jedno zdanie, w którym BARDZO WYRAŹNIE ZAPRZECZA TWOIM SŁOWOM:
św. Paweł napisał(a):
Czyż wszyscy są apostołami?

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


N kwi 10, 2005 20:14
Zobacz profil
Post 
Wątek o fizycznej obecności Boga został wydzielony tutaj:
viewtopic.php?t=3267


Pn kwi 11, 2005 10:20
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL