Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 7:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Proszę o pomoc. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz mar 03, 2005 23:16
Posty: 326
Post 
Cytuj:
ale zauważ, co powiedzial ci ksiądz:
Cytat:
jezeli tego nie uczynilem to powinienem dopelnic pokuty po tej spowiedzi lub odmowic inne modlitwy.


odp:
Jn 8:11
11. A ona odrzekła: Nikt, Panie! Rzekł do niej Jezus: I Ja ciebie nie potępiam. - Idź, a od tej chwili już nie grzesz.
(BT)

powiedzcie mi jaka pokute zadal pan jezus tej niewiescie
takich przykladow jest wiecej w n.t.


So mar 26, 2005 21:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
A skąd wiesz, co jej na tym piasku napisał ?
Poza tym źródłem wiary dla katolika jest Pismo Święte I TRADYCJA ŚWIĘTA

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


So mar 26, 2005 21:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
Swieta racja !! A ty rahelix nie mieszaj.

Pozdrawiam cie bracie odlaczony :)

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


So mar 26, 2005 23:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 03, 2005 23:16
Posty: 326
Post 
Idź, a od tej chwili już nie grzesz.


Cytuj:
A skąd wiesz, co jej na tym piasku napisał ?



a moze ty wiesz moze komus sie objawilo


Pn mar 28, 2005 20:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Całe Pismo Święte Starego I NOWEGO TESTAMENTU mówi o konieczności zadośćuczynienia za grzechy...
CZYTAJ CAŁOŚCIOWO
a nie próbuj nam udowadniać na podstawie wyrwanej z kontekstu i CAŁEJ NAUKI CHRYSTUSA sceny SWOICH WYMYŚLONYCH TEORII

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pn mar 28, 2005 20:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 03, 2005 23:16
Posty: 326
Post 
wiec chce ci uswiadomic ze jezus chrystus juz cale zadosc uczynienie za nas wykonal

Kol. 2:13-14
13. I was, którzy umarliście w grzechach i w nieobrzezanym ciele waszym, wespół z nim ożywił, odpuściwszy nam wszystkie grzechy;
14. Wymazał obciążający nas list dłużny, który się zwracał przeciwko nam ze swoimi wymaganiami, i usunął go, przybiwszy go do krzyża;
(BW)


Pn mar 28, 2005 21:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Chrystus zmazał WINĘ czyli nasz - jak sam cytujesz - dług zaciągnięty wobec Boga.
I dzięki Męce Chrystusa w łasce Chrztu jak i w Sakramencie Pokuty otrzymujemy jej odpuszczenie.
Jezus ZADOŚĆUCZYNIŁ ZA NAS BOGU a nie ludziom
Tylko ten, wobec kogo się zawiniło może uznać dług za wyrównany.

Może dotrze to do ciebie na banalnym przykładzie

Wyobraź sobie że cię okradłam.
Idę do spowiedzi i Bóg odpuszcza mi grzech...
A ja idę do ciebie z tekstem: Jezus zadośćuczynił za moją kradzież, więc nie muszę ci nic oddawać...

Piękna wizja :D aż się rozmarzyłam :D
Twoja "teologia" musi być dość chwytliwa :D

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pn mar 28, 2005 21:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 03, 2005 23:16
Posty: 326
Post 
Cytuj:
Piękna wizja aż się rozmarzyłam



rzeczywiscie jestes troche rozmarzona bo mowimy odwoch roznych rzeczach choc ze soba zwiazanych bo ja mowie o naszej odpowiedzialnosci wzgledem boga my nie mozemy bogu nic zadosc uczynic bo gdyby tak bylo to chrustus" umarl nadaremnie " wszystko uczynil zanas pan jezus chodzi mi o to aby to wiara przyjac do swego serca i pojednac sie z bogiem tu na ziemi juz teraz bo nie wiemy czy dozyjemy nastepnej chwili
przez to czlowiek otrzumuje zbawienie i przebaczenie jako dar bozej laski co juz kilkakrotnie opisywalem
pojednanie czyli nawrocenie to jest sprawa jednorazowa i nie potrzeba sie dziennie nawracac bo kto sie stal dzieckiem bozym jest nim na zawsze

natomiast zgadza sie ze grzech wobec bliznich musimy uregulowac z bliznim czyli zadoscuczynic ale grzech wobec blizniego jest rowniez grzechem wobec boga dlatego mowie ze to jest ze soba zwiazane

natomiast to ze bedziemy w jak najlepszym porrzadku wobec naszych bliznich nie oznacza ze bedziemy sprawiedliwi wobec boga
bo mozemy byc wspanialymi ludzmi ale nie odrodzonymi z ducha czyli dziecmi bozymi bo to usprawiedliwienie jest przez wiare a nie uczynki


Cytuj:
A ja idę do ciebie z tekstem: Jezus zadośćuczynił za moją kradzież, więc nie muszę ci nic oddawać


to przeciez jasne jak slonce ze nie o to chodzi


Wt mar 29, 2005 13:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Każdy grzech uderza w ludzi, bo jesteśmy "systemem naczyń połączonych" i każdy grzech przeciwko człowiekowi jest grzechem wobec Boga.
I każdy grzech ma podwójny skutek: winę i karę
Na mocy Dzieła Zbawczego Chrystusa we chrzcie otrzymujemy odpuszczenie win i kar za wszystkie grzechy przed chrztem popełnione. I to jest to o czym piszesz.
Natomiast jeżeli po chrzcie nadal grzeszymy to w sakramencie pokuty otrzymujemy możliwość odpuszczenia win, natomiast wyrównanie i odpokutowanie kary należy do nas.
Ale również nie tylko. Bo dzięki zasługom Chrystusa oraz zasługom wszystkich świętym z Matką Bożą na czele, "zgromadzonym w wielkim skarbcu łask jakim jest Kościół" możemy uzyskiwać także odpuszczenie kar (to jest odpust)

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Wt mar 29, 2005 13:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 03, 2005 23:16
Posty: 326
Post 
Cytuj:
Na mocy Dzieła Zbawczego Chrystusa we chrzcie otrzymujemy odpuszczenie win i kar za wszystkie grzechy przed chrztem popełnione. I to jest to o czym piszesz.


"na mocy dziela zbawczego we chrzcie "to nie biblijne bo odpuszczenie wszystkich win otrzymujemy tylko i wylacznie przez ofiare pana jezusa

1 Jan. 1:7
7. Jeśli zaś chodzimy w światłości, jak On sam jest w światłości, społeczność mamy z sobą, i krew Jezusa Chrystusa, Syna jego, oczyszcza nas od wszelkiego grzechu.(BW)

chrzest nie jest odpuszczeniem grzechow tylko wznaniem naszej wiary po otrzymaniu odpuszczenia

Dz.Ap. 8:36-38
36. A gdy tak jechali drogą, przybyli nad jakąś wodę, a eunuch rzekł: Oto woda; cóż stoi na przeszkodzie, abym został ochrzczony?
37. Filip zaś powiedział mu: Jeśli wierzysz z całego serca, możesz. A odpowiadając, rzekł: Wierzę, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym.
38. I kazał zatrzymać wóz, zeszli obaj, Filip i eunuch, do wody, i ochrzcił go.
(BW)

Cytuj:
grzechy przed chrztem popełnione.


powiedz jakie grzechy maja dzieci zanim je ochrzcicie?????

Cytuj:
Każdy grzech uderza w ludzi
,

nie kazdy bo n.p. gdy mam zle mysli to nie grzesze przciw blizniemu

Cytuj:
Ale również nie tylko. Bo dzięki zasługom Chrystusa oraz zasługom wszystkich świętym z Matką Bożą na czele, "zgromadzonym w wielkim skarbcu łask jakim jest Kościół" możemy uzyskiwać także odpuszczenie kar (to jest odpust)


1 czyli orucz chrystusa zawsze macie jeszcze cos
2 jacy swieci i jakie zaslugi??
3 bog nie mial ani nie ma matki bo inaczej nie byl by bogirm
4
1 Kor. 1:3
3. Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa.
(BW)
1 Kor. 16:23
23. Łaska Pana Jezusa Chrystusa niech będzie z wami!
(BW)
2 Kor. 13:13
13. Łaska Pana Jezusa Chrystusa i miłość Boga, i społeczność Ducha Świętego niech będzie z wami wszystkimi.
(BW)
Tyt. 2:11
11. Albowiem objawiła się łaska Boża, zbawienna dla wszystkich ludzi,
(BW)
2 Piotr. 1:2
2. Łaska i pokój niech się wam rozmnożą przez poznanie Boga i Pana naszego, Jezusa Chrystusa.
(BW)
2 Jan. 1:3
3. Łaska, miłosierdzie, pokój od Boga Ojca i od Jezusa Chrystusa, Syna Ojca, niechaj będzie z nami w prawdzie i w miłości.
(BW)

wiec jak widac laska moze byc tylko od samego boga pana jezusa i ducha sw. a moze sie rozmnozyc w nas

przez poznanie Boga i Pana naszego, Jezusa Chrystusa. 2 Piotr. 1:2

wiec radze ci ze szczerego serca abys poznawala wiecej jezusa chrystusa w jego slowie niz studiowac teologie


Cytuj:
zgromadzonym w wielkim skarbcu łask jakim jest Kościół


kosciol nie jest skarbcem bozych lask jak to widac powyzej chyba ze kosciol katolicki

agniulko ne obraz sie ale same niedorzecznosci wypisujesz tylko nie mow mi ze to jest z tych nieomylnych zrodel


Cz mar 31, 2005 13:01
Zobacz profil
Post 
Agniulko, rahelixie....

Wydaje mi się, że zbyt daleko odeszliśmy od tematu głównego...

U niemowląt chrzet gładzi grzech pierworodny. Jednak chrzest przyjmują także osoby dorosłe - i wówczas sakrament chrztu oprócz grzechu pierworodnego gładzi także wszystkie grzechy ( i kary za nie) popełnione przed chrztem.

Pokuta sakramentalna jest symboliczna i powinna zawsze uwzgldniać dobro penitenta.
Sami powinniśmy podejmować dodatkowo czyny pokutne, aby wynagrodzić Jezusowi za nasze grzechy możliwie jak najwięcej już za życia na Ziemi.

KKK 1460 napisał(a):
Pokuta, którą nakłada spowiednik, powinna uwzględniać sytuację osobistą penitenta i mieć na celu jego duchowe dobro. O ile to możliwe, powinna odpowiadać ciężarowi i naturze popełnionych grzechów. Może nią być modlitwa, jakaś ofiara, dzieło miłosierdzia, służba bliźniemu, dobrowolne wyrzeczenie, cierpienie, a zwłaszcza cierpliwa akceptacja krzyża, który musimy dźwigać. Tego rodzaju pokuty pomagają nam upodobnić się do Chrystusa, który raz na zawsze odpokutował za nasze grzechy (Por. Rz 3, 25; 1 J 2, 1-2.; pozwalają nam stać się współdziedzicami Chrystusa Zmartwychwstałego, "skoro wspólnie z Nim cierpimy" (Rz 8,17)


Czyli mówiąc prościej: Jeżeli chcemy mieć udział w chwale Chrystusa musimy mieć również udział w Jego cierpieniu.

KKK 1494 napisał(a):
Spowiednik zadaje penitentowi wypełnienie pewnych czynów "zadośćuczynienia" lub "pokuty", by wynagrodził szkody spowodowane przez grzech i postępował w sposób godny ucznia Chrystusa.


Nie możemy uciekać od odpowiedzialności za własne czyny, rahelixie.

Jeżeli pożyczę koledze pieniądze, żeby mógł sobie kupić bułkę, bo on jest głodny, a akurat zapomniał portmonetki, można powiedzieć, że uwalniam go od głodu. Jednak nie można stwierdzić, że on nic mi nie jest winny ... wręcz przeciwnie, ma u mnie dług do spłacenia.

Jezus umierając na krzyżu odpokutował za wszystkie nasze grzechy- także przyszłe, ponieważ bez tego droga do zbawienia byłaby zamknięta.
Ustanawiając sakrament pokuty ( zauważ, że stało się to już po zmartwychwstaniu) , Jezus dał nam środek do spłacenia zaciągniętego długu :)

Nie tylko powinniśmy starannie wykonać pokutę nałożoną przez spowiednika ( nawet, jeśli wydaje nam się drobiazgiem), ale także sami podejmować dodatkowe czyny pokutne.

Co więcej, rahelixie:

Cytuj:
Zadośśuczynienie, które spłacamy za nasze grzechy, nie jest do tego stopnia "nasze", by nie było dokonane dzięki Jezusowi Chrystusowi. Sami z siebie nic bowiem nie możemy uczynić, ale "wszystko możemy w Tym, który nas umacnia".


Nie możemy się więc chlubić z pełnienia pokuty, gdyż bez Bożej łaski w ogóle nie moglibyśmy pokutować :)


Cz mar 31, 2005 14:23

Dołączył(a): Cz mar 03, 2005 23:16
Posty: 326
Post 
Cytuj:
U niemowląt chrzet gładzi grzech pierworodny


gdzie to jest napisane bo ja wyczytalem zupelnie cos innego:

Mat. 18:3
3. I rzekł: Zaprawdę powiadam wam, jeśli się nie nawrócicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do Królestwa Niebios.
(BW)
Mat. 19:14
14. Lecz Jezus rzekł: Zostawcie dzieci w spokoju i nie zabraniajcie im przychodzić do mnie; albowiem do takich należy Królestwo Niebios.
(BW)

Cytuj:
Nie możemy uciekać od odpowiedzialności za własne czyny, rahelixie.


ja nie chce wcale uciekac od odpowiedzialnosci jezeli zrobie krzywde blizniemu to oczywiste jest ze musze krzywde wyrownac
tyko ze bogu my nie jestesmy za nasze grzechy zadosc uczynic

Izaj. 64:6
6. I wszyscy staliśmy się podobni do tego, co nieczyste, a wszystkie nasze cnoty są jak szata splugawiona, wszyscy więdniemy jak liść, a nasze przewinienia porywają nas jak wiatr.(BW)
dla nas pan jezus stal sie doskonalym zadoscuczynieniem raz na zawsze
o tym juz duzo z agniulka dyskutowalismy

Hebr. 10:12
12. Lecz gdy On złożył raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, usiadł po prawicy Bożej,
(BW)

Hebr. 10:17-18
17. Dodaje: A grzechów ich i ich nieprawości nie wspomnę więcej.
18. Gdzie zaś jest ich odpuszczenie, tam nie ma już ofiary za grzech.
(BW)

Hebr. 10:14
14. Albowiem jedną ofiarą uczynił na zawsze doskonałymi tych, którzy są uświęceni.(BW)

Kol. 2:13-14
13. I was, którzy umarliście w grzechach i w nieobrzezanym ciele waszym, wespół z nim ożywił, odpuściwszy nam wszystkie grzechy;
14. Wymazał obciążający nas list dłużny, który się zwracał przeciwko nam ze swoimi wymaganiami, i usunął go, przybiwszy go do krzyża;
(BW)

[/quote]


Pt kwi 01, 2005 15:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
No trudno jak ktoś nie chce zrozumieć to na siłę mu się pomóc nie da. Twój cyrk twoje małpy

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pt kwi 01, 2005 15:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:46
Posty: 42
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: Proszę o pomoc.
[quote="rudyraf"]Ksiądz wyznaczył mi pokutę, której nie mogę wypełnić (w czasie Drogi Krzyżowej będę w podróży). Co robić? :-([/quote]

Możesz odprawić ją sam w swoim czasie.
Nie można jednak ograniczac się tylko do wypełnienia pokuty jako pewnego obowiązku, liczy sie rownież postawa wewnetrzna serca które angażuje się w zadoścuczynienie Bogu.
Bulwersuje mnie jednak to, że w internecie pojawiła się mozliwosc spowiedzi w sieci czyli on-line.Nie dajcie sie oszukać, to nie jest ważna spowiedź...


So kwi 02, 2005 16:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 03, 2005 23:16
Posty: 326
Post 
zadna spowiedz nie jest wazna jesli nie jest szczera i przed bogiem i pomija chrystusa

1 Jan. 2:1-2
1. Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. [b]A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy.2. On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata.(BW)[/b]


N kwi 03, 2005 12:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL