Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 0:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Proszę o pomoc. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:46
Posty: 42
Lokalizacja: Warszawa
Post Spowiedź tylko wobec Boga i kapłana
[quote="rahelix"]zadna spowiedz nie jest wazna jesli nie jest szczera i przed Bogiem i pomija Chrystusa

1 Jan. 2:1-2
1[b]. Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. [b]A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy.[/b]2. [b]On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata.[/b](BW)[/b][/quote]

Tak, masz rację, ale ja bym to wyraźnie zaznaczyła, że nie ma spowiedzi bez kapłana, który jest posrednikiem między Bogiem a ludźmi.
Przecież w swoim domu mozesz być zawsze szczery jesli nie masz przy sobie człowieka, który Cię słucha...
[b]Spowiedź może być tylko na żywo, indywidualna lub zbiorowa( w przypadku zagrożenia!)przed kapłanem...[/b]


Pn kwi 04, 2005 10:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 03, 2005 23:16
Posty: 326
Post 
Cytuj:
Tak, masz rację, ale ja bym to wyraźnie zaznaczyła, że nie ma spowiedzi bez kapłana, który jest posrednikiem między Bogiem a ludźmi.
1 Tym. 2:5

5. Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,(BW)


Pn kwi 04, 2005 15:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Ten Pośrednik ZLECIŁ swoim kapłanom sprawowanie udzielanie Jego przebaczenia. Cytowałam to po kilkanaście razy. Jeżeli ty nie chcesz zobaczyć tego ewidentnego miejsca w Piśmie Świętym, to trwaj w swojej ślepocie, a nie odwodź innych od Prawdy Bożej, bo wiesz jaką karę Pismo Święte zapowiada gorszycielom, którzy odwodzą maluczkich od Boga

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pn kwi 04, 2005 18:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:46
Posty: 42
Lokalizacja: Warszawa
Post PRAWDA!
[quote="Agniulka"]Ten Pośrednik ZLECIŁ swoim kapłanom sprawowanie udzielanie Jego przebaczenia. Cytowałam to po kilkanaście razy. Jeżeli ty nie chcesz zobaczyć tego ewidentnego miejsca w Piśmie Świętym, to trwaj w swojej ślepocie, a nie odwodź innych od Prawdy Bożej, bo wiesz jaką karę Pismo Święte zapowiada gorszycielom, którzy odwodzą maluczkich od Boga[/quote]

Nie wiem, dlaczego zwracasz się do mnie takim tonem, skoro mamy na myśli zupełnie to samo...Jezus Chrystus zlecił kapłanom sprawowanie tego sakramentu, ale ja miałam na myśli pośrednika-kapłana, a Ty masz na myśli wyższego Pośrednika-Jezusa Chrystusa.
Kapłan jest pośrednikie miedzy Bogiem( Jezusem Chrystusem) a ludźmi.
Bardziej akcentowałam spowiedź niż te szczegóły które obie rozumiemy tak samo..i nie jestem żadną gorszycielką.Pozdrawiam!


Pn kwi 04, 2005 18:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:46
Posty: 42
Lokalizacja: Warszawa
Post MODLITWA ZA Ś.P. JANA PAWŁA II
Modlmy się za ś.p.Ojca świetego JANA PAWŁA II.
W piątek o 10.00 będzie Jego pogrzeb, ale już teraz łaczmy się w modlitwie. W stosownym czasie zagłebiajmy się w lekturę Jego listów i encyklik, bo zawsze będzie żyła wśrod nas Jego pamięć.


Pn kwi 04, 2005 18:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post Re: PRAWDA!
organistka2005 napisał(a):
Nie wiem, dlaczego zwracasz się do mnie takim tonem, skoro mamy na myśli zupełnie to samo...

Ostatnią wypowiedzią przed moją jest tekst Rahelixa, więc nie wiem, skąd twój pomysł, że pisałam do ciebie

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pn kwi 04, 2005 18:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 03, 2005 23:16
Posty: 326
Post 
Cytuj:
Ten Pośrednik ZLECIŁ swoim kapłanom sprawowanie udzielanie Jego przebaczenia
.

agniulko nie denerwuj sie bo ja ci tez juz pare razy cytowalem ze wszyscy jestesmy kaplanami i jezeli ktos przeciew mnie zgrzeszy to moja powinnoscia jest mu przebaczyc to sie zgadza


Obj. 1:5
5. I od Jezusa Chrystusa, który jest świadkiem wiernym, pierworodnym z umarłych i władcą nad królami ziemskimi. Jemu, który miłuje nas i który wyzwolił nas z grzechów naszych przez krew swoją,(BW)

Obj. 1:6
6. I uczynił nas rodem królewskim, kapłanami Boga i Ojca swojego, niech będzie chwała i moc na wieki wieków. Amen.
(BW)

Cytuj:
ale ja miałam na myśli pośrednika-kapłana, a Ty masz na myśli wyższego Pośrednika-Jezusa Chrystusa.


ale jest na oisane ze posrednik jest jeden slownie jeden


Pn kwi 04, 2005 19:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
rahelix napisał(a):
agniulko nie denerwuj sie bo ja ci tez juz pare razy cytowalem ze wszyscy jestesmy kaplanami i jezeli ktos przeciew mnie zgrzeszy to moja powinnoscia jest mu przebaczyc to sie zgadza

Nie mowimy o przebaczaniu win wobec nas,
MOWIMY O ODPUSZCZANIU GRZECHÓW W IMIENIU BOGA

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pn kwi 04, 2005 19:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 03, 2005 23:16
Posty: 326
Post 
Cytuj:
MOWIMY O ODPUSZCZANIU GRZECHÓW W IMIENIU BOGA


ale to jest niemozliwe bo :Mar. 2:7
7. Czemuż ten tak mówi? On bluźni. Któż może grzechy odpuszczać oprócz jednego, Boga?(BW)

a piotr mowi:
Dz.Ap. 8:22
22. Przeto odwróć się od tej nieprawości swojej i proś Pana, czy nie mógłby ci być odpuszczony zamysł serca twego;(BW)


Pn kwi 04, 2005 19:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Widzę że uważasz się za mądrzejszego od samego Chrystusa...
Chyba On lepiej wie, co może, skoro powiedział "Weźmijcie Ducha Świętego, którym ODPUŚCICIE GRZECHY, SĄ IM ODPUSZCZONE"...
Daje im Swojego Ducha, aby Jego Mocą, w Jego Imieniu, Mocą Bożą ODPUSZCZALI GRZECHY.
Przebaczanie ludzkie jest czymś zupełnie innym i fakt, że człowiek przebaczy nie ma nic wspólnego z tym czy Bóg odpuszcza.
Natomiast tu jest ewidentne: Apostołowie mają ODPUŚCIĆ i jeżeli oni odpuszczają to BÓG ODPUSZCZA.
Jezus to wyraźnie uzależnił mówiąc "Komu zatrzymacie, SĄ IM (przez Boga) ZATRZYMANE"

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pn kwi 04, 2005 19:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 03, 2005 23:16
Posty: 326
Post 
Cytuj:
ODPUŚCICIE GRZECHY, S"... Ą IM ODPUSZCZONE


agniulko nie moesz swojej teorii budowac na jednym wersecie wyrwanym z kontekstu bo o odpuszczaniu grzechow mowi wiele miejsc pisma sw.

Jan. 20:20-23
20. A to powiedziawszy, ukazał im ręce i bok. Uradowali się tedy uczniowie, ujrzawszy Pana.
21. I znowu rzekł do nich Jezus: Pokój wam! Jak Ojciec mnie posłał, tak i Ja was posyłam.22. A to rzekłszy, tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego.23. Którymkolwiek grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są zatrzymane.(BW)

to odpuszczanie jest scisle zwiazane z poslaniem uczniow do gloszenia ewangelii

Mar. 16:15-16
15. I rzekł im: Idąc na cały świat, głoście ewangelię wszystkiemu stworzeniu.16. Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony.(BW)

zbawienie oznacza przebaczenie grzechow a potepienie wylkucza przebaczenie grzechow.
grzechy tych ktorzy uwierzyli ewangelii gloszonej przez apostolow beda przebaczone natomiast grzechy tych ktorzy nie uwierzyli ewangelii nie zostana przebaczone
inaczej mowiac grzecy przebaczone pod wplywem waszych kazan beda odpuszczone a grzechy nie przebaczone mimo waszego kazania beda zatrzymane

inaczej nie mozna tego rozumiec poniewaz klociloby sie z innymi miejscami pisma sw.

Któż może grzechy odpuszczać oprócz jednego, Boga?(BW)

piotr mowi:

Dz.Ap. 8:21-22
21. Co się tyczy tej sprawy, to nie masz w niej cząstki ani udziału, gdyż serce twoje nie jest szczere wobec Boga.
22. Przeto odwróć się od tej nieprawości swojej i proś Pana, czy nie mógłby ci być odpuszczony zamysł serca twego;
(BW)

to samo odnosi sie do nas dzisiaj : jezeli glosimy komus ewangelie o zbawieniu bozym w chrystusie jezusie i ktos to odrzuca to jego grzechy sa mu zatrzymane a jezeli kto ja przyjmie i nawroci sie to jego grzechy sa przebaczone

poza tym pokaz mi miejsce w biblii gdzie odbywa sie spowiedz uszna w tym sensie jak ty to rozumiesz???????


Pn kwi 04, 2005 21:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
rahelix napisał(a):
to odpuszczanie jest scisle zwiazane z poslaniem uczniow do gloszenia ewangelii

No i co z tego?
Cytuj:
grzechy tych ktorzy uwierzyli ewangelii gloszonej przez apostolow beda przebaczone natomiast grzechy tych ktorzy nie uwierzyli ewangelii nie zostana przebaczone
inaczej mowiac grzecy przebaczone pod wplywem waszych kazan beda odpuszczone a grzechy nie przebaczone mimo waszego kazania beda zatrzymane

To jest WYŁĄCZNIE TWOJA NACIĄGANA INTERPRETACJA
Tak ci po prostu pasuje i tak sobie interpretujesz.
A "żadne Pismo nie jest do prywatnego wyjaśniania"
Cytuj:
inaczej nie mozna tego rozumiec poniewaz klociloby sie z innymi miejscami pisma sw.
Któż może grzechy odpuszczać oprócz jednego, Boga?(BW)

To są po pierwsze słowa Żydów a nie Jezusa, a po drugie jest to przed Męką i Zmartwychwstaniem. Dopiero Dzieło Zbawcze Jezusa jest owocem odpuszczenia grzechów w sposób widzialny i sakramentalny. Zaprzeczasz rzeczywistości powielkanocnej przy pomocy słów Żydów i w dodatku z czasu przed Zbawieniem?
Cytuj:
22. Przeto odwróć się od tej nieprawości swojej i proś Pana, czy nie mógłby ci być odpuszczony zamysł serca twego;
(BW)

Te słowa w żaden sposób nie wykluczają sakramentu pokuty. Modlitwa o odpuszczenie grzechów jest jego integralną częścią.
Cytuj:
jezeli glosimy komus ewangelie o zbawieniu bozym w chrystusie jezusie i ktos to odrzuca to jego grzechy sa mu zatrzymane a jezeli kto ja przyjmie i nawroci sie to jego grzechy sa przebaczone

Uwierzy i przyjmie chrzest.
Co jednakowoż nie zmienia faktu, że jeżlei po chrzcie zgrzeszy to potrzebuje na nowo odpuszczenia, a trudno żeby to działało do przodu :)
Cytuj:
poza tym pokaz mi miejsce w biblii gdzie odbywa sie spowiedz uszna w tym sensie jak ty to rozumiesz???????

Mowa o wyznawaniu swoich grzechów jest już przy chrzcie janowym... Głośnym wyznawaniu. To gdy chodzi o samo wyznawanie. Poza tym źródłem wiary jest PISMO ŚWIĘTE i TRADYCJA która jest nieomylną interpretacją Objawienia w Kościele na mocy charyzmatu Ducha Świętego

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pn kwi 04, 2005 22:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 03, 2005 23:16
Posty: 326
Post 
Cytuj:
To są po pierwsze słowa Żydów a nie Jezusa, a po drugie jest to przed Męką i Zmartwychwstaniem. Dopiero Dzieło Zbawcze Jezusa jest owocem odpuszczenia grzechów w sposób widzialny i sakramentalny. Zaprzeczasz rzeczywistości powielkanocnej przy pomocy słów Żydów i w dodatku z czasu przed Zbawieniem?


Mar. 2:7-10
7. Czemuż ten tak mówi? On bluźni. Któż może grzechy odpuszczać oprócz jednego, Boga?
8. A Jezus zaraz poznał w duchu swoim, że tak myślą w sobie, i rzekł im: Czemuż tak myślicie w sercach swoich?
9. Cóż jest łatwiej, rzec paralitykowi: Odpuszczone są ci grzechy, czy rzec: Wstań, weź łoże swoje i chodź?
10. Lecz abyście wiedzieli, że Syn Człowieczy ma moc odpuszczać grzechy na ziemi, rzekł paralitykowi:(BW)


tak to sa slowa zydow ale pan jezus je potwietrdzil i przy okazji potwierdzil ze jest bogiem i moze grzechy odpuszczac

Cytuj:
Te słowa w żaden sposób nie wykluczają sakramentu pokuty. Modlitwa o odpuszczenie grzechów jest jego integralną częścią.


nie chce nic zaprzeczac chce ci uswiadomic tylko to co juz kilka razy mowilem

1 Jan. 2:1-2
1. Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. [b]A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy.
2. On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata.[/b](BW)

pokuta jak najbardzj ale przed bogiem bez posrednikow

Cytuj:
Uwierzy i przyjmie chrzest.


nie koniecznie chrzest bo np. lotr na krzyrzu nie byl ochrzczony a byl zbawiony

Jan. 3:36
36. Kto wierzy w Syna, MA żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim.
(BW
)

tu nie ma mowy o chrzcie a jest o zbawieniu
Cytuj:
że jeżlei po chrzcie zgrzeszy to potrzebuje na nowo odpuszczenia, a trudno żeby to działało do przodu
[/quote]

nowonarodzenie ,zbawienie boze dziala do przodu na wieki oczywiscie ze jezeli zgrzeszymy to mosimy grzech wyznac bogu ale to nie ma nic wspolnego z utrata zbawienia o tym juz tez mowilismy

Cytuj:
. Poza tym źródłem wiary jest PISMO ŚWIĘTE i TRADYCJA która jest nieomylną interpretacją Objawienia w Kościele na mocy charyzmatu Ducha Świętego


no wlasnie przy pomocy tej tradycji to mozna wszystko udowodnic


Pt kwi 08, 2005 15:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
rahelix napisał(a):
tak to sa slowa zydow ale pan jezus je potwietrdzil i przy okazji potwierdzil ze jest bogiem i moze grzechy odpuszczac

Oczywiście. I jako Bóg może komu chce zlecić pośrednictwo, przekazać tą misję.
Cytuj:
pokuta jak najbardzj ale przed bogiem bez posrednikow

Jezus uczy inaczej.
Cytuj:
nie koniecznie chrzest bo np. lotr na krzyrzu nie byl ochrzczony a byl zbawiony

Jeżeli ty się nawrócisz w momencie śmierci to również się bez chrztu obejdzie. Niemniej robienie zasady z wyjątku jest wystawianiem na próbę Miłosierdzia Bożego.
Cytuj:
36. Kto wierzy w Syna, MA żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim.
(BW)
tu nie ma mowy o chrzcie a jest o zbawieniu

Ale jest mowa o słuchaniu Syna który mówił o chrzcie i o sakramencie pokuty. Czy potrzebujesz aby wszystkie słowa Jezusa były powtarzane w każdym wersecie ?
Cytuj:
nowonarodzenie ,zbawienie boze dziala do przodu na wieki oczywiscie ze jezeli zgrzeszymy to mosimy grzech wyznac bogu ale to nie ma nic wspolnego z utrata zbawienia o tym juz tez mowilismy

Polecam Ez 18,24-26
Cytuj:
no wlasnie przy pomocy tej tradycji to mozna wszystko udowodnic

Niestety bez tej Tradycji nie jesteś w stanie nawet powiedzieć co jest Pismem Świętym a co nie

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pt kwi 08, 2005 15:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL