Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 13:31



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 
 Zakupy w niedzielę- grzech ciężki? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 05, 2012 14:24
Posty: 1
Post Zakupy w niedzielę- grzech ciężki?
Rodzice zmuszają mnie do wyjazdu na zakupy (centrum handlowe) w tą niedzielę. Jest to jedyny termin jaki im odpowiada. Moja odmowa i tłumaczenie, że jest to dzień święty dla każdego katolika, nic nie dają. Kończy się to awanturą i tak w kółko, kiedy temat wraca. Usłyszałam nawet, że jadę i nie ma dyskusji. Czy jest to grzech ciężki? Wczoraj przystąpiłam do sakramentu pokuty i nie wiem co mam zrobić, nie chcę kolejnej awantury... :-(


So maja 05, 2012 14:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Zakupy w niedzielę- grzech ciężki?
viewtopic.php?p=648628#p648628 - Pamiętaj abyś dzień święty święcił...

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


So maja 05, 2012 14:36
Zobacz profil
Post Re: Zakupy w niedzielę- grzech ciężki?
Cytuj:
Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien


Póki nie wynika z tego nic oprócz awantur to trwaj przy swoim, trochę się pokłócicie i im przejdzie a na przyszłośc bedą wiedzieli że nie da się Ciebie przekonać. W zasadzie jeśli nie zaczną morzyć Cię głodem tudzież drzeć z Ciebie pasów nie ustępuj. Warto zaryzykować nawet szlaban.

Jeśli wytrwasz to będzie piękne świadectwo. Aha - jakby Ci rzucili coś w stylu że jesteś małolata i "co Ty tam wiesz" to znaczy że kończą im się argumenty a Ty miej świadomość że coś tam jednak wiesz. Więcej niż oni na pewno.


So maja 05, 2012 15:54
Post Re: Zakupy w niedzielę- grzech ciężki?
Jak ktoś jedzie do sanktuarium, to tam też pracują ludzie, którzy tego dnia nie mogą świętować, bo muszą obsłużyć turystów, choćby restauracje czy księgarnie. Czy jak pielgrzym kupuje zupę w niedzielę, to ma grzech, bo muszą wtedy pracować kelnerzy i kucharze?
A na weekendy często zatrudniają studentów, którzy chcą pracować, aby dorobić do studiów. To nie jest tak, że kogoś się zmusza- po prostu są chętni do pracy w takie dni.

Tym bardziej mnie to dziwi, że np. kierowcy autobusów czy pociągów są samotni w walce o swoje prawa do świętowania niedzieli. Więc nie rozumiem wybiórczego podejścia do pracy różnych ludzi. Oni nie zasługują na dzień wolny?


So maja 05, 2012 17:33
Post Re: Zakupy w niedzielę- grzech ciężki?
Pracowałem w fastfoodach i wiem że praca w niedzielę (jak również wszelkie inne święta) jest podyktowana tym że są klienci, którym często wydaje się że świat dzieli się na ludzi i ludzkie roboty które nie mają potrzeb. Jeśli nie byłoby klientów to i nie opłacało by się otwierać lokalu.

No i praca kierowcy autobusu czy ratownika na pogotowiu to nie to samo co sprzedawanie ciuchów w butiku czy hamburgerów i sami zainteresowanie są co do tego zgodni (absurdem byłby postulat ratowników dotyczący wolnej niedzieli).

Chodzi o pracę, która niczemu wartościowemu nie służy a tylko napycha kabzę szefostwu.


So maja 05, 2012 17:48
Post Re: Zakupy w niedzielę- grzech ciężki?
A ja znam osoby studiujące, które pracują tylko w weekendy po to, aby odciążyć rodziców.
One naprawdę mogą pracować tylko w weekendy, bo studiują dziennie.
Jeżeli chcą zarobić w te dwa dni tygodnia, to dlaczego nie?

Tak jak piszesz- ludzie chcą robić zakupy w niedzielę, no to niech robią. Mają swoje powody.
Są nawet tacy, którzy potrafią spędzić w sklepie max 20 minut a całą resztę spędzić na świętowanie niedzieli. A co z pielgrzymami i ich potrzebami???

Z tą pracą która niczemu wartościowemu nie służy...jesteś idealistą. Ja np. uważam, że akwizytorstwo czy telemarekterzy to praca bezwartościowa.Tak samo bezwartościowy jest świat reklamy. Ale na tym polega praca- na zarabianiu ;) .
Na pewno są jacyś szefowie-katolicy. Niech oni dają wolne swoim pracownikom tego dnia.
ba- restauracje czy księgarnie przy sanktuarium można zamknąć tego dnia, aby nie kusić wiernych grzechem. Zawsze mogą sobie kanapki wziąć czy kupić medalik/różaniec/książeczkę gdziekolwiek.


So maja 05, 2012 18:00
Post Re: Zakupy w niedzielę- grzech ciężki?
Cóż, ile ludzi tyle historii, ile historii tyle argumentów w obydwie strony więc nie ma sensu dyskutować bo do konsensusu nie dojdziemy :P


So maja 05, 2012 18:09

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Zakupy w niedzielę- grzech ciężki?
nachwile napisał(a):
Rodzice zmuszają mnie do wyjazdu na zakupy (centrum handlowe) w tą niedzielę. Wczoraj przystąpiłam do sakramentu pokuty i nie wiem co mam zrobić, nie chcę kolejnej awantury... :-(


Jeżeli cię zmuszają to nie ty masz grzech.


So maja 05, 2012 19:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Zakupy w niedzielę- grzech ciężki?
sloczykij napisał(a):
Cóż, ile ludzi tyle historii, ile historii tyle argumentów w obydwie strony więc nie ma sensu dyskutować bo do konsensusu nie dojdziemy

Zgadzam się z Tobą i fajnie jakbyśmy wszyscy sobie dokładnie to co napisałeś uświadomili, zanim zaczniemy przekonywać, w oparciu o jedną subiektywną sytuację, którą znamy.

Nachwile
A co do tematu, bo trochę tutaj dyskusja zeszła na boczne tory. Warto sprawę przedstawić spowiednikowi, aby on dopomógł w ocenie. Jego rad najlepiej się trzymać. Jak sam napisałeś to jedyny termin, a to już co innego niż móc jechać w ciągu tygodnia do sklepu. Nie wiemy jak to u was wygląda, bo może tak a nie inaczej trzeba. Dziwi mnie że ludzie tak często chcą aby na forum dyskusyjnym rozsądzać, czy ich działanie jest grzechem. Przecież to sprzeczność. Czy na forum dla fizyków dyskutuje się w celu narzucenia prawom fizyki tego co chcą dyskutujący? Aby pyta i oczekiwać autorytatywnej odpowiedzi najlepiej pisać tutaj: http://zapytaj.wiara.pl/.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn maja 07, 2012 11:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL