Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 17:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 w jakim wieku chrzest dziecka? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post w jakim wieku chrzest dziecka?
W jakim wieku chrzci się dzieci w waszych parafiach?
U nas na południu chrzci się dzieci małe, niedługo po urodzeniu, zwykle w wieku 1-3 miesiące. Byłam niedawno na chrzcie w Warszawie i tylko moja siostrzenica była taka malutka, a inne dzieci miały napewno ponad 6 miesięcy. Byłam o tyle zaskoczona że to była późna jesień było zimno i spadł pierwszy śnieg- ciekawe dlaczego rodzice dzieci urodzonych wiosną czekali tak długo z chrztem - przez całe lato?

_________________
Ania


Śr lis 21, 2012 8:15
Zobacz profil
Post Re: w jakim wieku chrzest dziecka?
kropeczka_ns napisał(a):
W jakim wieku chrzci się dzieci w waszych parafiach?
U nas na południu chrzci się dzieci małe, niedługo po urodzeniu, zwykle w wieku 1-3 miesiące. Byłam niedawno na chrzcie w Warszawie i tylko moja siostrzenica była taka malutka, a inne dzieci miały napewno ponad 6 miesięcy. Byłam o tyle zaskoczona że to była późna jesień było zimno i spadł pierwszy śnieg- ciekawe dlaczego rodzice dzieci urodzonych wiosną czekali tak długo z chrztem - przez całe lato?

W ostatnich latach zauważyłam trend chrzczenia dzieci starszych, tzn w wieku 3 miesiące do roku.


Śr lis 21, 2012 11:37
Post Re: w jakim wieku chrzest dziecka?
kropeczka_ns napisał(a):
Byłam niedawno na chrzcie w Warszawie i tylko moja siostrzenica była taka malutka, a inne dzieci miały na pewno ponad 6 miesięcy. Byłam o tyle zaskoczona że to była późna jesień było zimno i spadł pierwszy śnieg - ciekawe dlaczego rodzice dzieci urodzonych wiosną czekali tak długo z chrztem - przez całe lato?

Trzeba było ich zapytać o powody. My możemy jedynie gdybać.


Śr lis 21, 2012 17:51

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: w jakim wieku chrzest dziecka?
W ogóle nie chrzcić. Niech same się chrzczą jak uwierzą.

Cytuj:
Cóż przeszkadza, abym został ochrzczony? Odpowiedział Filip: Można, jeśli wierzysz z całego serca.


Warunek aby móc się ochrzcić? Uwierzyć z całego serca. Odpowiedzcie mi, jakie dziecko jest w stanie uwierzyć w Pana Jezusa z całego serca?


Cz lis 22, 2012 18:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 13:25
Posty: 975
Post Re: w jakim wieku chrzest dziecka?
Moje miały po 3 miesiące i też były z tych starszych, bo w większości maleńkie się chrzci.

Ciekawostka: w pobliskiej wsi są ludzie, którzy kultywują zabobon zakładający, że z dzieckiem aż do dnia chrztu nie wolno wychodzić na dwór, bo......(nie wiem). Mąż mojej koleżanki stamtąd pochodzi i oni też się tego trzymali. Byłam w szoku.


Cz lis 22, 2012 19:08
Zobacz profil
Post Re: w jakim wieku chrzest dziecka?
Login2 napisał(a):
W ogóle nie chrzcić. Niech same się chrzczą jak uwierzą.

Cytuj:
Cóż przeszkadza, abym został ochrzczony? Odpowiedział Filip: Można, jeśli wierzysz z całego serca.


Warunek aby móc się ochrzcić? Uwierzyć z całego serca. Odpowiedzcie mi, jakie dziecko jest w stanie uwierzyć w Pana Jezusa z całego serca?

Pretensje należy adresować do św Pawła, który chrzci cale rodziny - (Dz 16,15; 16,33), (1 Kor 1,16).
Uwierzył z całego serca dworzanin, kobieta kananejska, przyjaciele paralityka i Jezus z racji ich wiary uzdrowił sługę, córkę, paralityka.


Cz lis 22, 2012 19:15
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL