Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 2:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Spowiedź po 7 latach 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lut 16, 2013 1:21
Posty: 22
Post Spowiedź po 7 latach
Witajcie,
nie wiem jak to napisać, ale czuje chęć pojednania z Bogiem. Mimo tego , że od 7 lat nie byłam w Kościele(mam obecnie 24lata). Wątpliwości, wątpienie, odrzucenie Boga nie jest mi obce. Ból, smutek, samotność też. Czy wynika to z "depresji" czy braku kontaktu z Bogiem ... Czuję , że nie ma mojego ducha we mnie, brak duchowości, śmierć Boga we mnie.
Brakuje mi Boga. Jak to zrobić po tylu latach?

Jestem z Krakowa.


N lut 17, 2013 21:46
Zobacz profil
Post Re: Spowiedź po 7 latach
Idź do swojego proboszcza i się po prostu wyspowiadaj. Tylko nie czekaj, jak wielu katolików, np. do Wielkiego Piątku, bo odejdziesz z niesmakiem (wielu zainteresowanych, więc spowiedź często przypomina produkcję taśmową).


N lut 17, 2013 23:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 09, 2010 8:49
Posty: 994
Post Re: Spowiedź po 7 latach
Wierzba idź i wiele się nie zastanawiaj! Nie bój się, nie martw się, zaufaj Bogu. Zobaczysz jak wielkie szczęście spłynie na Twoje serce po spowiedzi. Idź! Czyż, Jezus nie zostawia swoich owiec aby szukać tej jednej zagubionej? Nie bój się niczego, Jezus czeka na Ciebie! Im większy grzesznik tym ma większe prawo do Miłosierdzia Bożego. Ten lęk i pytania to sprawka szatana, ale nie słuchaj go, on wie, że uciekasz z jego sideł.
Jako pokrzepienie obejrzyj ten filmik: http://www.youtube.com/watch?v=Tfk4P7T8fBI

_________________
http://www.pompejanka.info


Pn lut 18, 2013 11:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Spowiedź po 7 latach
Proponowałabym spowiedż w Kalwarii Zebrzydowskiej masz blisko, tylko nie zwlekaj.


Pn lut 18, 2013 18:38
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 16, 2013 1:21
Posty: 22
Post Re: Spowiedź po 7 latach
Naprawdę nie macie sprawdzonych spowiedników w Krakowie?Jestem też czasem w Warszawie:)


Pn lut 18, 2013 22:53
Zobacz profil
Post Re: Spowiedź po 7 latach
wierzba67 napisał(a):
Naprawdę nie macie sprawdzonych spowiedników w Krakowie?Jestem też czasem w Warszawie:)

O ile wiem, to KK uczy, że grzechy wybacza Bóg. W KK ksiądz jest tylko narzędziem, spowiadasz sie przed Bogiem, nie przed księdzem.
Jeżeli jednak "chcesz być doskonały" i potrzebujesz "specjalnego" spowiednika, to np.
http://www.krakow.dominikanie.pl/spowiedz.html
Nasłuchali sie tylu "specjalnych" spowiedzi, ze na pewno ich swoimi grzechami nie zgorszysz.
Spowiadają od poniedziałku do soboty, od 8 rano do 8 wieczorem. Łatwiej już nie będzie. Idź jutro!


Pn lut 18, 2013 23:09

Dołączył(a): So lut 23, 2013 13:48
Posty: 2
Post Re: Spowiedź po 7 latach
Oczywiście że idź i niczego się nie obawiaj ;) Poczujesz się lepiej tuż po wyjściu ;)

_________________
wesele
zaxszamy


So lut 23, 2013 13:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 31, 2010 14:55
Posty: 185
Post Re: Spowiedź po 7 latach
Jeśli chcesz, możesz spróbować poprosić jakiegoś księdza o specjalną chwilę dla Ciebie, możesz odbyć na osobności spowiedź generalną. A jeśli nie chcesz albo Ci się to nie uda, po prostu idź, powiedz wszystko szczerze. Idź do przodu i nie patrz do tyłu, Bóg Ci wynagrodzi i nie opuści Cię.

_________________
Powtarzanie rzeczy oczywistych jest obowiązkiem inteligentnych ludzi - G. Orwell


So lut 23, 2013 19:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 28, 2013 11:41
Posty: 4
Post Re: Spowiedź po 7 latach
Może już byłeś u spowiedzi? Nic nie piszesz, ja polecam ci jak Kozioł spowiedź u domnikanów w Krakowie. Ja po paru latach tam przystąpiłem do tego sakramentu.


Pt mar 01, 2013 20:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 22, 2012 16:24
Posty: 88
Post Re: Spowiedź po 7 latach
wierzba, idź koniecznie do dominikanów na placu Wszystkich Świętych. Lepiej nie trafisz, bo wiem na pewno że potrzebujesz też rozmowy, nie tylko wyrzucenia z siebie wszystkiego..

I to mówie ja, Twój rowieśnik;)

_________________
Oczekuj Pana, bądź mężny,
nabierz odwagi i oczekuj Pana.


Pt mar 01, 2013 23:46
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 16, 2013 1:21
Posty: 22
Post Re: Spowiedź po 7 latach
wiecie jakoś mi już ta "ochota" przeszła


Śr mar 06, 2013 11:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 09, 2010 8:49
Posty: 994
Post Re: Spowiedź po 7 latach
Nie daj się!!! Zły będzie zabierał od Ciebie ochotę, stosował różne sztuczki ponieważ wie, że możesz uciec z jego sideł. Nie daj się! Proszę Cię wyspowiadaj się a zobaczysz jak wielka miłość wiele się w Twoje serce! Nie czekaj na nic, idź!

_________________
http://www.pompejanka.info


Śr mar 06, 2013 11:35
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 16, 2013 1:21
Posty: 22
Post Re: Spowiedź po 7 latach
wiara to jedna z dróg przez życie, widocznie nie moja.


Cz mar 07, 2013 22:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 09, 2010 8:49
Posty: 994
Post Re: Spowiedź po 7 latach
Tak, tylko że Wiara jest tą słuszną drogą prowadzącą do celu. Do świętości do której każdy z nas powołany. Wiara to miłość do Boga, do Ojca. Twoją drogą jest nie kochać swego Ojca? Nie daj się omamić. Idź do spowiedzi, czym ryzykujesz? Możesz tylko zyskać. Na pewno nie będziesz żałować.

_________________
http://www.pompejanka.info


Cz mar 07, 2013 23:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 19, 2005 15:25
Posty: 581
Post Re: Spowiedź po 7 latach
"Niespokojne jest serce człowieka, dopóki nie spocznie w Bogu"

Jeśli pragnienie powrotu do Boga pojawiło się w Twoim sercu, wykorzystaj je. Jeśli tego nie zrobisz, będziesz żałować prędzej lub później. A im dłuższy czas od ostatniej spowiedzi, tym trudniej. Zobaczysz, że On daje wszystko, czego człowiekowi potrzeba :)


Pt mar 08, 2013 8:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL