Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 14:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Śmierć w Rodzinia a ślub za 1,5 miesiąca 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So kwi 20, 2013 11:17
Posty: 2
Post Śmierć w Rodzinia a ślub za 1,5 miesiąca
Witam.
Kilka godzin temu dowiedziałam się,że zmarła moja ciocia(przyrodnia siostra mej mamy).
Za 1,5 miesiąca mam ślub-kameralna uroczystość,bez wesela,bez gości.
Z ciocią tą nie miałam zażyłych stosunków,relacje były dawno temu,a od wielu lat rzadkie wizyty.Mama miała kontakty,odwiedzała itd.
Mimo to wstrząsneło to mną,płaczę i mam teraz ogromne wyrzuty sumienia.
Nie wiem też jak to wszystko teraz powinno wyglądać-bardzo cieszę się na swój ślub,większośc już załatwiona,ale nie wiem jak mam się teraz zachowywać.
Jest mi ciężko bo z jednej strony straszny smutek i wyrzuty sumienia,a z drugiej wizja ślubu na który tyle czekałam.
Strasznie mi ciężko bo w na początku tyg będzie pogrzeb, a na koniec tyg mam przymiarkę sukni.
Jak to wszystko teraz powinno wyglądać?Przepraszam,że tak bez ładu i składu,ale jestem nadal roztrzęsiona.Jakoś dziwnie mi ,że ja się szykuję do ślubu,a tu taka tragedia,mam poczucie winy ,że się na ten dzień cieszę...
Proszę wspomnijcie na moją ciocię w modlitwach...dziękuję...


So kwi 20, 2013 11:40
Zobacz profil
Post Re: Śmierć w Rodzinia a ślub za 1,5 miesiąca
Dopiero co się dowiedziałaś o śmierci cioci i zarejestrowałaś się na forum, aby móc się wygadać. Naturalnie, że emocje biorą górę, a Ty przeżywasz śmierć osoby z rodziny, w końcu temat śmierci zawsze jest smutny i przygnębiający, bliscy wspominają osobę cioci i przygotowują się do pogrzebu. Nie myśl więc dziś o swoich sprawach, tylko przyłącz się do rodziny, ofiarowując ten dzień cioci.
Myślę, że to nie wyrzuty sumienia, a stres powoduje u Ciebie takie, a nie inne odczucia. Masz prawo cieszyć się ze zmian jakie pojawią się w Twoim życiu w związku z wielkim wydarzeniem, jakim jest ślub. Nadchodząca uroczystość powinna wzbudzać pozytywne emocje, w końcu gdybyś się smuciła i zastanawiała nad sensem tego ślubu, skoro ktoś w rodzinie umarł, to by było nie w porządku i sama kwestia ślubu by stanęła pod znakiem zapytania. Jednak życie toczy się dalej i nie można rezygnować ze swojego życia, bo ktoś niezbyt nam bliski umarł. Oczywiście że należy mu poświęcić należny mu czas do pogrzebu, ale też trzeba pamiętać o sobie.


So kwi 20, 2013 11:58

Dołączył(a): So kwi 20, 2013 11:17
Posty: 2
Post Re: Śmierć w Rodzinia a ślub za 1,5 miesiąca
Val dziękuję za odp.
Rozmawiać mi o tym ciężko bo zaraz płaczę,łatwiej pisać....dlatego się zalogowałam bo muszę to z siebie wyrzucić i szukam porady z zewnątrz,spoza otoczenia ,które teraz przeżywa ból i smutek...


So kwi 20, 2013 12:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 29, 2010 19:01
Posty: 6
Post Re: Śmierć w Rodzinia a ślub za 1,5 miesiąca
Na tydzień przed naszym ślubem mojemu mężowi zmarła babcia. Myślę, że kochająca babcia cieszyła się z nieba, że jej ukochany wnuczek się ożenił. Żałoba to tylko nasza ludzka potrzeba, dla chrześcijanina śmierć to przecież przejście do lepszego świata.


Pn kwi 22, 2013 20:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt cze 04, 2013 20:23
Posty: 2
Post Re: Śmierć w Rodzinia a ślub za 1,5 miesiąca
Wiesz to jest zrozumiałe że tak to odczuwasz, ale wiesz co się zawsze mówi? Ciocia by chciała żebyś była szczęśliwa i na pewno wiedziała jak cieszysz się na swój ślub. Słuchaj jest czas smutku i żalu , który właśnie przeżywasz jest i czas radości i wesela, więc wszystko będzie w porządku.


Śr cze 05, 2013 9:56
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz wrz 19, 2013 8:38
Posty: 5
Post Re: Śmierć w Rodzinia a ślub za 1,5 miesiąca
Wiadomo, że radość w dniu ślubu może zostać przyćmiona. Z drugiej strony 1,5 miesiąca, to jest jakiś okres czasu. Ślub zazwyczaj planowany jest z dużym wyprzedzeniem, więc chyba nie ma sensu go przekładać. W sytuacji śmierci kogoś bliskiego tuż przed ślubem, może warto pomyśleć o wizycie na grobie tej osoby w dniu ślubu. Zawsze to jakaś forma wspomnienia tej osoby i oddania jej szacunku.

_________________
Duży kredyt http://dobrekredyty.com.pl, o ile masz dobrą płynność finansową i potrafisz udowodnić, że jesteś rzetelnym kredytobiorcą – oferują o dużo tańsze raty. Dlaczego? Zastanów się ile kosztuje bank, obsługa klienta, który bierze 1000 zł, a 20 000?


Cz wrz 19, 2013 9:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL