Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 14:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 pytanie [Posłuszeństwo wobec rodziców w domu w wieku 26 lat] 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 16, 2008 8:57
Posty: 66
Post pytanie [Posłuszeństwo wobec rodziców w domu w wieku 26 lat]
Mam 26 lat. Jestem samodzielna finansowo. Czy muszę słuchać mojego taty, babci i cioci .Babcia i tata mieszkają ze mną, natomiast ciocia często do mnie przyjeżdza. Z góry dziękuję za odpowiedź


So sie 24, 2013 13:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: pytanie
Nikt Ci nie powie co masz zrobić. Tak naprawdę nie jestem pewny czy dobrze rozumiem Twój problem. Chodzi o to że pomimo tej niezależności i wieku nadal traktują Cię jak nastolatkę, karzą wracać do domu o określonej godzinie i ze wszystkiego się spowiadać?
Moim zdaniem istnieją dwie sfery. Sfera odpowiedzialności za dobro wspólne, czyli skoro mieszkacie razem to razem się dzielicie obowiązkami. Istnieje też druga sfera, czyli Twoje życie prywatne co do którego nikt nie powinien nic narzucać. Rodzice mają prawo spytać z troski np gdzie idziesz, mogą zasugerować co myślą (w tym sensie słuchać - wysłuchać), ale na tym się kończy ich wpływ bo wielką krzywdą jest narzucanie dorosłej osobie swoich oczekiwań. A zatem w Twoich sprawach myślę że sama możesz decydować. Nie ma tu dla mnie znaczenia czy masz już własne mieszkanie, wynajmujesz, czy jak w Twojej sytuacji mieszkasz z nimi. Inna rzecz że wiele zależy od Twojego charakteru i ich charakteru. Bo rodzice zawsze będą się martwić. W sytuacji gdy podejmiesz według nich bardzo złą decyzję, nie można się dziwić że mogą starać się ingerować. Z drugiej strony na dłuższą metę nie mogą całe swoje życie sterować Tobą, nawet chcąc chronić od błędu i też nie uda im się to, bo skoro pytasz to rozumiem że rodzi się w Tobie jakiś bunt. Nie wiem tylko czy przeciw temu o czym pisałem, czy przeciw wszystkim możliwym wpływom, również tym uzasadnionym.

_________________
Pozdrawiam
WIST


So sie 24, 2013 13:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 02, 2013 19:12
Posty: 5
Post Re: pytanie [Posłuszeństwo wobec rodziców w domu w wieku 26
Rozumiem, że pytasz o nasze osobiste opinie i odczucia w tym temacie? No cóż... jest IV przykazanie, ale chyba szacunek do rodziców nie musi mieć nic wspólnego z nieposłuszeństwem. Dużo zleży też chyba od tego o jakim posłuszeństwie jest mowa... mam na myśli, czy rodzice np. zabraniają Ci czegoś, a Ty chcesz się im sprzeciwić. Trochę zbyt ogólnie opisałaś ten problem.


Pn wrz 02, 2013 19:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL