Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 mieszkanie z chłopakiem a spowiedź 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz kwi 23, 2015 18:42
Posty: 1
Post mieszkanie z chłopakiem a spowiedź
witam. Od roku czasu borykam się z pewnym problemem, a dokładniej z niemożliwością pójścia do spowiedzi dlatego że mieszkam z chłopakiem. Strasznie mnie to męczy. Wiem, że to była moja decyzja, ale teraz czuję potrzebę oczyszczenia - nie aby pójść do komunii, ale dla siebie, żeby czuć wewnątrz siebie pewnego rodzaju ulgę. Zawsze byłam osobą religijną, chodzę co tydzień do kościoła i ciągle mnie to martwi, że zdecydowałam się zamieszkać z mężczyzną mojego życia kosztem religii... Wiem, że to ten jedyny i jedyną rzeczą, na którą czekam są zaręczyny, ale nie chcę go naciskać, nie wiem ile jeszcze czasu aż wspólnie przed Bogiem przysięgniemy sobie miłość. Ostatnio pomyślałam, że może jest z tego jakieś wyjście. Nie mogę chodzić do komunii - ok, ale czy nie mogłabym pójść do spowiedzi wyznać grzechy, które mnie tak męczą i po prostu uzyskać rozgrzeszenie po którym wrócę spokojnie do domu... Tak, tak, wiem że to pewnego rodzaju hipokryzja tak to wygląda, ale brak mi równowagi wewnętrznej, którą po spowiedzi bym osiągnęła. Nie żałuję, że zamieszkałam z chłopakiem, rok czasu żyliśmy na odległość, dlatego podjęliśmy taką a nie inną decyzję. Zastanawiam się czy ma sens spowiedź po trzech, czterech latach (kiedy mi się oświadczy) i zapomnę większość grzechów, które chociażby popełniam w dniu dzisiejszym.


Cz kwi 23, 2015 19:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2012 16:01
Posty: 107
Post Re: mieszkanie z chłopakiem a spowiedź
Hmmmm, nie zastanawiaj sie czy isc do spowiedzi, jesli czujesz taka potrzebe, to dobry sposob do zrobienia pierwszego kroku:)


Cz kwi 23, 2015 19:51
Zobacz profil
Post Re: mieszkanie z chłopakiem a spowiedź
Zatajając jakiś grzech automatycznie powodujesz, że spowiedź jest nieważna. To co ci po takiej spowiedzi? Zrezygnuj za to mieszkania z chłopakiem i wtedy przystąp do sakramentu pojednania. I sumienie oczyścisz, i do Komunii będziesz mogła przystępować.

Poza tym dziwi mnie to:
Cytuj:
Zawsze byłam osobą religijną, chodzę co tydzień do kościoła i ciągle mnie to martwi, że zdecydowałam się zamieszkać z mężczyzną mojego życia kosztem religii...

Postawiłaś chłopaka przed Bogiem, bo jest dla Ciebie ważniejszy od Niego. Zamieszkałaś z nim nie kosztem "życia religijnego", ale kosztem Boga. Zastanów się co jest ważniejsze.


Cz kwi 23, 2015 19:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: mieszkanie z chłopakiem a spowiedź
Co jest najważniejsze?


Pt kwi 24, 2015 13:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 24, 2012 18:06
Posty: 420
Lokalizacja: Katowice, Śląskie
Post Re: mieszkanie z chłopakiem a spowiedź
Wspólne mieszkanie przed ślubem nie jest równoznaczne z brakiem rozgrzeszenia. Spowiednik ma raczej obowiązek zadać Ci jedno pytanie a propo współżycia, wtedy mogą zacząć się schody. Samo mieszkanie nie jest czymś złym.


Pn kwi 27, 2015 7:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 27, 2020 11:28
Posty: 48
Post Re: mieszkanie z chłopakiem a spowiedź
remek116 napisał(a):
Samo mieszkanie nie jest czymś złym.


Jest czymś złym - narażaniem się na popełnienie grzechu przeciwko 6 przykazaniu


Cz gru 31, 2020 21:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL