Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 23:06



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
 Spowiedź. Nieważna? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lip 07, 2015 10:13
Posty: 2
Post Spowiedź. Nieważna?
Witam. Męczy mnie to, czy poprzednia spowiedź była ważna.Spowiadam się regularnie co miesiąc. Mam nerwicę natręctw(stwierdzoną przez psychiatrę) i skłonność do skrupułów. U ostatniej spowiedzi byłam 2 dni temu, jednak wydaje mi się ,że ta sprzed miesiąca była nieważna. Zastanawiałam się czy spowiadać się z jednej rzeczy, która wydawała mi się grzechem( chodzi o może zbyt dokładne wykonywanie czynności higienicznych przez co poczułam podniecenie) i w końcu się z tego nie wyspowiadałam( może trochę się wstydziłam). Nie wiem- iść znowu do spowiedzi? Pomóżcie.


Wt lip 07, 2015 10:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2792
Post Re: Spowiedź. Nieważna?
anna1611 napisał(a):
... Męczy mnie to, czy poprzednia spowiedź była ważna. ... w końcu się z tego nie wyspowiadałam( może trochę się wstydziłam). ...


Nie doradzę, ale ...
1. Jeśli czujesz, że coś może być grzechem, to zwykle nim jest.
2. Ocenę, co jest grzechem, a co, nie zostaw spowiednikowi. Zwłaszcza, gdy ulegasz natręctwom.
3. Ważność spowiedzi ocenić może wyłącznie spowiednik, a nigdy użytkownik tego lub innego forum.

A teraz inaczej. Odczuwanie przyjemności złem nie jest. Jednak czynienie zła w celu odczuwania przyjemności jest złem. Oceń cel, środki i skutki. Razem. Znajdziesz wyjście. Ale jeśli zadręczać się masz, to wyłącz kompa i pognaj do kolejnej spowiedzi. I niczego nie zatajaj, nie używaj eufemizmów. Zdobądź się na pełną szczerość. Wiedz jednak, że swym wyznaniem wprowadzasz w zakłopotanie księdza. Lepiej wybierz staruszka, który już się nasłuchał i nic go nie dziwi, anie nie wprawia w zakłopotanie.


Wt lip 07, 2015 10:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 17, 2011 15:56
Posty: 162
Post Re: Spowiedź. Nieważna?
Leczysz sie psychiatrycznie? Myślałaś lub masz stałego spowiednika?

_________________
"Bóg zawsze nad nami czuwa, i znajduje rozwiązanie, tam gdzie ludzki umysł już go nie widzi."
św. Faustyna Kowalska

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/


Wt lip 07, 2015 11:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 07, 2015 10:13
Posty: 2
Post Re: Spowiedź. Nieważna?
Leczyłam sië, ale teraz uczęszczam tylko na psychoteeapię. Mam stałego spowiednika ,ale in raczej nigdy nic nie mówi tylko daje rozgrzeszenie.


Wt lip 07, 2015 11:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 17, 2011 15:56
Posty: 162
Post Re: Spowiedź. Nieważna?
Daje Ci to cos ta psychoterapia? A pytasz o jakies dręczące Cie sprawy tego ksiądz przy spowiedzi i czy on wie o Twojej chorobie?

_________________
"Bóg zawsze nad nami czuwa, i znajduje rozwiązanie, tam gdzie ludzki umysł już go nie widzi."
św. Faustyna Kowalska

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/


Wt lip 07, 2015 11:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Spowiedź. Nieważna?
Forum nie jest miejscem gdzie możesz otrzymać pomoc jakiej oczekujesz. Twój problem wręcz wyklucza zasadność pytania anonimowych ludzi w necie czy Twoja spowiedz jest ważna czy nie. Myślisz że wierzący umieją wchodzić w ludzkie umysły? Jedyną osobą władną do oceny lub podpowiadania jest Twój spowiednik. Jeśli spowiednik nic nie mówi, nie pomaga to po pierwsze powiedz mu że potrzebujesz więcej uwagi, a jeśli to nic nie da zmień spowiednika. Po prostu udaj się do niego i z nim rozmawiaj. Drugą osobą władną Ci pomagać jest psycholog, lub psychoterapia. Nie anonimowe forum, nie ludzie na ulicy, nie domorośli eksperci od wszystkiego.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt lip 07, 2015 13:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL