Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 spowiedz Krakow - zabudowany konfesjonal 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 28, 2016 18:58
Posty: 9
Post spowiedz Krakow - zabudowany konfesjonal
Czy ktos wie czy w Krakowie u dominikanow lub kapucynow znajduje sie zabudowany konfesjonal? Taka jakby budka z drzwiami :)


Pn sie 29, 2016 19:44
Zobacz profil
Post Re: spowiedz Krakow - zabudowany konfesjonal
Nie prościej do nich po prostu zajść lub zadzwonić?


Pn sie 29, 2016 21:21
Post Re: spowiedz Krakow - zabudowany konfesjonal
clarins napisał(a):
Czy ktos wie czy w Krakowie u dominikanow lub kapucynow znajduje sie zabudowany konfesjonal? Taka jakby budka z drzwiami :)

Tak, u dominikanów.


Pn sie 29, 2016 22:37

Dołączył(a): So maja 28, 2016 18:58
Posty: 9
Post Re: spowiedz Krakow - zabudowany konfesjonal
Dzieki Halinka.
A orientujesz sie czy jest otwarty caly czas? Z tego co patrzylam na strone to maja dyzury spowiedzi co godzine, to sie moze tyczyc tego zabudowanego konfesjonalu? Pytam bo nigdy tam nie bylam i nie wiem gdzie szukac :)


Pn sie 29, 2016 23:16
Zobacz profil
Post Re: spowiedz Krakow - zabudowany konfesjonal
clarins napisał(a):
Dzieki Halinka.
A orientujesz sie czy jest otwarty caly czas? Z tego co patrzylam na strone to maja dyzury spowiedzi co godzine, to sie moze tyczyc tego zabudowanego konfesjonalu? Pytam bo nigdy tam nie bylam i nie wiem gdzie szukac :)

Nie jestem z Krakowa. Byłam tam tylko raz, dwa lata temu. Z tego co pamiętam to wszystkie konfesjonały są zabudowane w kościele dominikanów.


Pn sie 29, 2016 23:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post Re: spowiedz Krakow - zabudowany konfesjonal
Tak, w Krakowie u dominikanów ta spowiedź "na okrągło" jest właśnie w tym konfesjonale - w kaplicy Matki Bożej w prawej nawie. Oczywiście jak jest "akcja spowiedź" czyli np I piątek, w ruch idą inne konfesjonały, ale na co dzień jest tamten uruchomiony jako podstawowy. @helenka - wszystkie nie. Są one duże i przestronne (podobnie jak w Bazylice Serca) ale nie zamknięte

U kapucynów również jest tego typu konfesjonał z tego co mi się w pamięci majaczy ale nie wiem jak działa

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Wt sie 30, 2016 17:29
Zobacz profil
Post Re: spowiedz Krakow - zabudowany konfesjonal
Ok. Mówiłam o tym, że wszystkie są zamknięte, w sensie zabudowane (te po prawej stronie).


Wt sie 30, 2016 17:59

Dołączył(a): So maja 28, 2016 18:58
Posty: 9
Post Re: spowiedz Krakow - zabudowany konfesjonal
Ok. Dziękuje za odpowiedzi :)


Wt sie 30, 2016 22:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 23, 2017 22:52
Posty: 2
Post Re: spowiedz Krakow - zabudowany konfesjonal
Czy ktoś wie w których konfesjonalach spowiadaja Dominikanie ? Byłam w tym kościele niedawno i miałam wrażenie jakby nikt nie spowiadal w tych konfesjonalach po prawej stronie a dyzury były normalnie rozpisane, więc zapewne to moj błąd. Jak rozpoznać w którym konfesjonale jest spowiednik ? Proszę o pomoc, gdyż bardzo mi zależy na spowiedzi właśnie u Dominikanów :D


Cz mar 23, 2017 23:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: spowiedz Krakow - zabudowany konfesjonal
Iza147 napisał(a):
Czy ktoś wie w których konfesjonalach spowiadaja Dominikanie ? Byłam w tym kościele niedawno i miałam wrażenie jakby nikt nie spowiadal w tych konfesjonalach po prawej stronie a dyzury były normalnie rozpisane, więc zapewne to moj błąd. Jak rozpoznać w którym konfesjonale jest spowiednik ? Proszę o pomoc, gdyż bardzo mi zależy na spowiedzi właśnie u Dominikanów :D

Stały konfesjonał u Dominikanów w Krakowie jest w kaplicy MB Różańcowej, po prawej stronie.

_________________
laudare benedicere praedicare


Cz mar 23, 2017 23:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: spowiedz Krakow - zabudowany konfesjonal
U kapucynów przy ul. Kapucyńskiej są 2 konfesjonały w 2 malutkich pokoikach, takich 1.5m x 1.5m. Spowiadanie się tam jest bardzo komfortowe.


Pt mar 24, 2017 8:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 23, 2017 22:52
Posty: 2
Post Re: spowiedz Krakow - zabudowany konfesjonal
Ok, dziękuję bardzo :)


Pt mar 24, 2017 16:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL