Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 10:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej ! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej !
Alus napisał(a):
Ale wiem, że jeszcze rok temu zanim osobiście zetknęłam sie z dziwactwem niektórych księży
Tylko, że nie wiadomo dlaczego, opisany przez Ciebie wątek, jest dla Ciebie świadectwem dziwactwa księży? Akurat to w nim zauważasz?

Z opisu można wywnioskować, że problemem jest (zakładając prawdziwość historii, bo jest grubymi nićmi szyta) powierzchowność rodziców w podejściu do przekazywania wiary dziecku - czy raczej zaniedbywanie takiego przekazu, ewentualnie powierzchowność osób trzecich w ocenie postaw powierzchownego katolicyzmu.
Autor krytykuje wyłamywanie się księdza z szeregu takich powierzchownych zachowań, a to z kolei budzi oburzenie co poniektorych komentatorów. Naprawdę budujące.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr maja 23, 2018 15:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1470
Post Re: Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej !
Marek_Piotrowski napisał(a):
A jak jest prawda to co?

To ci co się w tym grzebali, myśląc że to trufle, uświadomią sobie że grzebali w "kupie", albo i nie uświadomią.


Cz maja 24, 2018 7:12
Zobacz profil
Post Re: Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej !
Marek_Piotrowski napisał(a):
A jak jest prawda to co?
To znaczy, że dałeś się strollować.


Cz maja 24, 2018 7:16
Post Re: Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej !
chwat napisał(a):
Alus napisał(a):
Ale wiem, że jeszcze rok temu zanim osobiście zetknęłam sie z dziwactwem niektórych księży
Tylko, że nie wiadomo dlaczego, opisany przez Ciebie wątek, jest dla Ciebie świadectwem dziwactwa księży? Akurat to w nim zauważasz?

Przeczytaj dokładnie wpis jo_tki, a zrozumiesz.


Cz maja 24, 2018 7:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej !
Wprowadźmy sobie odrobinę porządku w te nasze rozmowy.

Jeżeli Alus wyrazi w swoim poscie pewną opinię, co do której mam wątpliwości i której się dziwię, to te moje wątpliwości i zdziwienia uformowały się na podstawie tego, co w postach Alus wyczytałem. Jak sądzę w przypadku Alus nie występuje casus jakiejś osobowości niekompletnej, ujawniający swą kompletność dopiero po połączeniu z postami innej osoby, a przed połączeniem z postami tej innej osoby, posty Alus stanowią pewien półprodukt, który dla czytających jest niezrozumiały.

Tak więc aby zrozumieć czyjś punkt widzenia, mam zamiar w dalszym ciągu odnosić się autora tego punktu widzenia, a nie do jego sąsiadów.
Uprasza się więc Alus, żeby stanęła na wysokości zadania i wzięła odpowiedzialność za swoje wpisy, bo kierując się starym dobrym zwyczajem okazywania szacunku dla swojego rozmówcy, będę traktował go jako jaźń nierozdwojoną i zwracał się wprost do niego, a nie obok niego, sądząc że fragmenty jego punktu widzenia można tam znaleźć. Dlatego wpisy jotki pozostaną dla mnie wpisami jotki, a wpisy Alus wpisami Alus i nie będę ich dowolnie łączył.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz maja 24, 2018 8:14
Zobacz profil
Post Re: Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej !
chwat napisał(a):
Wprowadźmy sobie odrobinę porządku w te nasze rozmowy.

Jeżeli Alus wyrazi w swoim poscie pewną opinię, co do której mam wątpliwości i której się dziwię, to te moje wątpliwości i zdziwienia uformowały się na podstawie tego, co w postach Alus wyczytałem. Jak sądzę w przypadku Alus nie występuje casus jakiejś osobowości niekompletnej, ujawniający swą kompletność dopiero po połączeniu z postami innej osoby, a przed połączeniem z postami tej innej osoby, posty Alus stanowią pewien półprodukt, który dla czytających jest niezrozumiały.

Tak więc aby zrozumieć czyjś punkt widzenia, mam zamiar w dalszym ciągu odnosić się autora tego punktu widzenia, a nie do jego sąsiadów.
Uprasza się więc Alus, żeby stanęła na wysokości zadania i wzięła odpowiedzialność za swoje wpisy, bo kierując się starym dobrym zwyczajem okazywania szacunku dla swojego rozmówcy, będę traktował go jako jaźń nierozdwojoną i zwracał się wprost do niego, a nie obok niego, sądząc że fragmenty jego punktu widzenia można tam znaleźć. Dlatego wpisy jotki pozostaną dla mnie wpisami jotki, a wpisy Alus wpisami Alus i nie będę ich dowolnie łączył.

Tu nie chodzi sąsiadów, ale o wpis jo_tki , osoby kompetentnej, autorytetu w temacie.


Cz maja 24, 2018 8:36

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej !
george45 napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
A jak jest prawda to co?

To ci co się w tym grzebali, myśląc że to trufle, uświadomią sobie że grzebali w "kupie", albo i nie uświadomią.
zefciu napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
A jak jest prawda to co?
To znaczy, że dałeś się strollować.

Dwie wypowiedzi od czapy - nawet nie chciało się Wam sprawdzić kontekstu. To tak a propos trollowania (jeśli paplanie bez sensu, byle dac odpowiedź można tak nazwać).

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz maja 24, 2018 9:01
Zobacz profil WWW
Post Re: Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej !
Marek_Piotrowski napisał(a):
Dwie wypowiedzi od czapy - nawet nie chciało się Wam sprawdzić kontekstu. To tak a propos trollowania (jeśli paplanie bez sensu, byle dac odpowiedź można tak nazwać).
Terminologia Ci gnije. Ale to nic dziwnego. Trollowanie to trollowanie – prowokowanie w Internecie. Jeśli pierwszy post był trollingiem, to znaczy że miał na celu właśnie wywołanie takiej reakcji jak Twoja, żeby potem móc mówić naokoło „katolicy źli, biedną pokrzywdzoną rodzinę tak traktują na forum internetowym”. Ergo – dałeś się strollować.


Cz maja 24, 2018 9:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej !
Alus napisał(a):
Tu nie chodzi sąsiadów, ale o wpis jo_tki , osoby kompetentnej, autorytetu w temacie.

W jakim "temacie"?
To, że ktoś nakreślił powierzchowną aż do bólu wersję naszego rodzimego katolicyzmu i ma pretensje do księdza, że taki cyrk nie funkcjonuje, czyli dobudowuje drugie piętro tego cyrku, to ma zostać wyjaśnione czyimiś rzekomymi kompetencjami?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz maja 24, 2018 9:15
Zobacz profil
Post Re: Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej !
jo_tka napisał(a):
Zaraz, kochani.
To nie jest chrzest. W tym wypadku dziecko ma być przygotowane, nie rodzice. Dziecko w tym wieku może być przygotowane nawet bez wsparcia rodziców. Jedyny problem widzę taki, że od chwili Pierwszej Komunii Świętej jest zobowiązane na normalnych warunkach do uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. Bez wsparcia rodziców w pierwszych latach tego nie zrobi.

Czym innym jest, jeśli rodzice nie mają czasu na nabożeństwa, na dodatkowe spotkania, czym innym jeśli chodzi o Msze święte.

Niemniej: ja bym dziecku, jeśli jest przygotowane, warunków nie stawiała.


chwat napisał(a):
Alus napisał(a):
Tu nie chodzi sąsiadów, ale o wpis jo_tki , osoby kompetentnej, autorytetu w temacie.

W jakim "temacie"?
To, że ktoś nakreślił powierzchowną aż do bólu wersję naszego rodzimego katolicyzmu i ma pretensje do księdza, że taki cyrk nie funkcjonuje, czyli dobudowuje drugie piętro tego cyrku, to ma zostać wyjaśnione czyimiś rzekomymi kompetencjami?

Co według Ciebie we wpisie jo_tki jest obrazem powierzchownego katolicyzmu???


Cz maja 24, 2018 9:36

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1470
Post Re: Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej !
Marek_Piotrowski napisał(a):
Dwie wypowiedzi od czapy

Weź to na klatę, nie brnij dalej. ;)


Cz maja 24, 2018 9:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej !
Alus napisał(a):
Co według Ciebie we wpisie jo_tki jest obrazem powierzchownego katolicyzmu???

A Co według Ciebie jest moim komentarzem do wpisu jotki? Rozmawialiśmy na temat tytułowego wątku. Jesli w międzyczasie raczyłas zmienić temat rozmowy na post jotki, to Twoją sprawa, z tym ze zapomniałas o tym poinformować

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz maja 24, 2018 10:43
Zobacz profil
Post Re: Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej !
chwat napisał(a):
Co według Ciebie we wpisie jo_tki jest obrazem powierzchownego katolicyzmu???

A Co według Ciebie jest moim komentarzem do wpisu jotki? Rozmawialiśmy na temat tytułowego wątku. Jesli w międzyczasie raczyłas zmienić temat rozmowy na post jotki, to Twoją sprawa, z tym ze zapomniałas o tym poinformować[/quote]
Ja zmieniłam?....to przeczytaj jeszcze raz swoje wpisy i powolutku:
Cytuj:
Zaraz, kochani.
To nie jest chrzest. W tym wypadku dziecko ma być przygotowane, nie rodzice. Dziecko w tym wieku może być przygotowane nawet bez wsparcia rodziców. Jedyny problem widzę taki, że od chwili Pierwszej Komunii Świętej jest zobowiązane na normalnych warunkach do uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. Bez wsparcia rodziców w pierwszych latach tego nie zrobi.

Czym innym jest, jeśli rodzice nie mają czasu na nabożeństwa, na dodatkowe spotkania, czym innym jeśli chodzi o Msze święte.

Niemniej: ja bym dziecku, jeśli jest przygotowane, warunków nie stawiała.


chwat napisał(a):
Alus napisał(a):
Tu nie chodzi sąsiadów, ale o wpis jo_tki , osoby kompetentnej, autorytetu w temacie.

W jakim "temacie"?
To, że ktoś nakreślił powierzchowną aż do bólu wersję naszego rodzimego katolicyzmu i ma pretensje do księdza, że taki cyrk nie funkcjonuje, czyli dobudowuje drugie piętro tego cyrku, to ma zostać wyjaśnione czyimiś rzekomymi kompetencjami?


Na marginesie "powierzchownego katolicyzmu" - moi znajomi, bardzo religijni, wychowali 6 dzieci, w tym jeden syn jest księdzem, drugi porzucił już drugą żonę i trójkę małych (7-4-2 latka) dzieci, córka po 3 latach porzuciła męża dla kochanka i żyje z nim w konkubinacie......tak łatwo przychodzi Ci wydawać werdykt o powierzchownym katolicyzmie - katolicyzm znajomych jest powierzchowny czy żarliwy???


Cz maja 24, 2018 10:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej !
Która to już zmiana tematu? Dziesiąta? Co mnie obchodzą Twoi znajomi, których nie znam i nie rozmawiam o nich?

Jak chcesz, to załóż sobie o nich wątek. Jeśli się w nim wypowiem, to będziesz miała prawo przepytywać mnie w jego temacie.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz maja 24, 2018 12:27
Zobacz profil
Post Re: Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej !
chwat napisał(a):
Która to już zmiana tematu? Dziesiąta? Co mnie obchodzą Twoi znajomi, których nie znam i nie rozmawiam o nich?

Jak chcesz, to załóż sobie o nich wątek. Jeśli się w nim wypowiem, to będziesz miała prawo przepytywać mnie w jego temacie.

Temat jeden i ten sam od początku, do końca - granice odpowiedzialności dorosłych za dziecko - Twoja sprawa gdy nie chcesz przyjąć merytorycznego wyjaśnienia jo_tki.


Cz maja 24, 2018 13:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL