Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 11:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej ! 
Autor Wiadomość
Post Re: Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej !
Marek_Piotrowski napisał(a):
Przyjmij do wiadomości, że pisuję nie tylko o Tobie, drogi Narcyzie.
Zacytowałeś moją wypowiedź. Zatem odpowiadałeś na nią. Jeśli Twój tekst nie był skierowany do mnie, to po co ten cytat?


Śr maja 23, 2018 11:41

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej !
Napisałeś że nie w porządku jest, aby bez dostatecznej wiedzy oskarżać rodziców. Zwróciłem uwagę, że równie nie w porządku jest, by czynić to wobec księdza - jak uczyniła to np. Kael, w której chórku tu działasz.

Zefciu, czy każdy wątek musisz sprowadzać do zajmowania się Tobą i Twoim ego?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr maja 23, 2018 12:02
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej !
A tymczasem autor wątku rzucił bombę (kto iny by napisał, że zostawił kupę na wycieraczce) i sobie poszedł.

Już to samo jest dla mnie wskazówką, jaki był cel jego wpisu.
Jeśli się mylę, chętnie przeproszę.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr maja 23, 2018 12:33
Zobacz profil WWW
Post Re: Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej !
Marek_Piotrowski napisał(a):
Zefciu, czy każdy wątek musisz sprowadzać do zajmowania się Tobą i Twoim ego?
Nie musi. Ale jeśli będziesz rzucał w moim kierunku jakieś durne oskarżenia w rodzaju tego, że „działam w chórku”, to będę się bronił. Mnie nie zależy na tym, żebyś się zajmował mną i moim ego. Ucieszę się szczerze, jak się ode mnie odpieprzysz.
Cytuj:
Już to samo jest dla mnie wskazówką, jaki był cel jego wpisu.
Niewykluczone.


Śr maja 23, 2018 12:45

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1470
Post Re: Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej !
medieval_man napisał(a):
A tymczasem autor wątku rzucił bombę (kto iny by napisał, że zostawił kupę na wycieraczce) i sobie poszedł.

Już to samo jest dla mnie wskazówką, jaki był cel jego wpisu.
Jeśli się mylę, chętnie przeproszę.


Jeśli nie wiesz nie mów, nie oczerniaj, nie grzesz, twoje przeprosiny mogą nie powetować strat, strat jakie ktoś mógł ponieść. Skąd takie negatywne podejście do autora, możne się rozchorował, może internet mu się skończył, może uległ wypadkowi, może zmarł, może wyręcza rodziców i chodzi z dzieckiem na nauki. Zobacz to tylko nieliczne "pozytywne" wytłumaczenia tego co nazywasz "kupą". A jak jest prawda?


Śr maja 23, 2018 12:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej !
A jak jest prawda to co?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr maja 23, 2018 13:05
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej !
medieval_man napisał(a):
A tymczasem autor wątku rzucił bombę (kto iny by napisał, że zostawił kupę na wycieraczce) i sobie poszedł.

Już to samo jest dla mnie wskazówką, jaki był cel jego wpisu.
Jeśli się mylę, chętnie przeproszę.

Autor sam nakreślił swoje podejście do religii:
Zbycho napisał(a):
Przed wielu laty moi Rodzice szykując mnie do Pierwszej Komunii Świętej musieli jedynie zapłacić za obrazek, szkaplerz i różaniec a także ubrać mnie w odświętne ubranko i to był koniec ich obowiązków

Według niego obowiązki rodzica posyłającego dziecko do Komunii, wtedy są dobrze spełnione, gdy ograniczają się do zapłacenia za obrazek i ubranko, a przyzwoitość księdza polega w tym układzie na wyciągnięciu ręki i skasowaniu opłaty. Mieszanie do tego układu czegoś, zwanego "wiarą", przekazywaną dziecku (w powyższym przykładzie raczej nie przekazywaną), zaburza ten sprawnie funkcjonujący układ.
O ile wymyślanie takich historyjek raczej nie powinno dziwić, to brak umiejętności ich czytania przez niektórych, raczej dziwi.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr maja 23, 2018 13:30
Zobacz profil
Post Re: Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej !
Cytuj:
Przed wielu laty moi Rodzice szykując mnie do Pierwszej Komunii Świętej musieli jedynie zapłacić za obrazek, szkaplerz i różaniec a także ubrać mnie w odświętne ubranko i to był koniec ich obowiązków

Cytuj:
Według niego obowiązki rodzica posyłającego dziecko do Komunii, wtedy są dobrze spełnione, gdy ograniczają się do zapłacenia za obrazek i ubranko, a przyzwoitość księdza polega w tym układzie na wyciągnięciu ręki i skasowaniu opłaty. Mieszanie do tego układu czegoś, zwanego "wiarą", przekazywaną dziecku (w powyższym przykładzie raczej nie przekazywaną), zaburza ten sprawnie funkcjonujący układ.
O ile wymyślanie takich historyjek raczej nie powinno dziwić, to brak umiejętności ich czytania przez niektórych, raczej dziwi.

Nie wiadomo ile autor ma lat, ale jak pamiętam własną I komunię, to księża nie rozliczali ani dzieci, ani rodziców z uczestnictwa we mszach, a spotkań żadnych nie było.
Raz, czy dwa, tuż przed komunią ustawiono nas w szeregu i to było wszystko.
Nie były organizowane żadne uroczyste przyjęcia - jak pamiętam był obiad, bo chrzestni przyjechali z odległych miejscowości - dzieci nie otrzymywała ani wypasionych prezentów, ani kasy.....ot loda lub czekoladkę.
Obiady uroczyste z okazji I komunii zaczęto organizować gdzieś pod koniec lat 70-tych XX w.


Śr maja 23, 2018 13:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej !
A brak umiejętności czytania przez niektórych nadal dziwi.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr maja 23, 2018 13:47
Zobacz profil
Post Re: Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej !
chwat napisał(a):
A brak umiejętności czytania przez niektórych nadal dziwi.

Właśnie dziwi ....temat nie pasuje, najlepiej zorganizować atak na autora......


Śr maja 23, 2018 13:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej !
Komu nie pasuje temat? O czym Alus w ogóle mówi? Co to jest "temat"?

Rozumiem, że raz zrobiłaś z siebie kretynkę, bo z urzędu własnego braku sympatii dla M_Piotrowskiego, zaoponowałaś raczej słusznej jego uwadze w powyższym temacie, ale na prawdę nie ma potrzeby, żeby to ciągnąć w nieskończoność.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr maja 23, 2018 13:59
Zobacz profil
Post Re: Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej !
chwat napisał(a):
Komu nie pasuje temat? O czym Alus w ogóle mówi? Co to jest "temat"?

Rozumiem, że raz zrobiłaś z siebie kretynkę, bo z urzędu własnego braku sympatii dla M_Piotrowskiego, zaoponowałaś raczej słusznej jego uwadze w powyższym temacie, ale na prawdę nie ma potrzeby, żeby to ciągnąć w nieskończoność.

Akurat ni słowkiem nie odniosłam sie do MP, a Tobie wyraźnie przeszkadza podniesienie zagadnienia, że moje pokolenie bardziej było duchowo przygotowane do I Komunii, nawet przy bardzo niewielkim udziale rodziców, bo nikt z nas nie koncentrował sie, nie oczekiwał prezentów, przeżycie stanowiło przyjęcie Jezusa.


Śr maja 23, 2018 14:42
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej !
george45 napisał(a):

Polsce ponad 11 tysięcy parafii. Twierdzisz że masz kontakt z wieloma, powiedzmy 110 parafii, to jednak tylko 1% wszystkich parafii. Na podstawie, zakładam rzetelnej wiedzy uzyskanej w tych parafiach, twierdzisz: „nigdzie, ale to nigdzie nie ma takich praktyk, jakie opisał autor wątku”. Miałaś na myśli tylko ten 1% czy również pozostałe 99%?
A swe przekonanie na temat celu założenia powyższego wątku na czym opierasz?

Na pewno nie ma takich praktyk w parafiach wielkomiejskich, miejskich czy podmiejskich, a tu o taka chodzi (matka wykładowca akademicki). Poza tym mam kontakt z wieloma parafiami, ie z wszystkimi, ale w różnych diecezjach. Dodatkowo mam do czynienia i z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami, więc wiem jak wybielają swoje zaniedbania - zawsze winny ksiądz lub katecheta.
I, aby zakończyć ten bezsensowny przetarg wzywam autora wątku do ujawnienia o jaka parafię chodzi. Personalia rodziny nie są mi potrzebne (tak na marginesie). Osobiście sprawdzę.

Uczestnicy sporu i ataków ad personam - proszę przejść do piaskownicy, albo sama przeniosę.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr maja 23, 2018 14:49
Zobacz profil
Post Re: Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej !
Nie wiem czy autor wrzucił temat dla ataku na duchownych, czy jego intencje były inne.
Ale wiem, że jeszcze rok temu zanim osobiście zetknęłam sie z dziwactwem niektórych księży, gdyby ktoś opisał ten przypadek,zażarcie dochodziłabym się że to atak na duchownych.
Chodzi konkretnie o segregacje dzieci - te ze związków sakramentalnych chrzczone są w niedzielę, te z niesakramentalnych czy panieńskie, chrzczone są wszystkie w jedną sobotę w miesiącu.
Oczywiście na publicznie nie napiszę i którą konkretną parafie chodzi, mogę na PW podać tylko Małgosi.


Śr maja 23, 2018 15:04
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Dziecko katolickie bez Pierwszej Komunii Swiętej !
To znów jest inny kaliber. Znam różne dziwactwa księży. O te, które dotyczyły moich uczniów, osobiście walczyłam z pozytywnym skutkiem.
W rewelacje autora wątku nie uwierzę, dopóki dama nie sprawdzę. Nie musi być publicznej informacji. Może być na pw.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr maja 23, 2018 15:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL