Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 21:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Potrzebuję pomocy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt maja 25, 2018 15:42
Posty: 61
Post Potrzebuję pomocy
Chodzi o moją spowiedź.
Sakramenty przyjęte pod przymusem są niby nieważne.. ale co pod tym należy rozumiec? Mama nakrzyczała na mnie i kazała mi iść żebym miał podpis, a ja płakałem, że pójde kiedy indziej ale w końcu poszedłem, żeby nie była na mnie zła. Oczywiście jak dotarło do mnie, że mam iśc na spowiedź to potraktowałem ją zupełnie serio, żałowałem za moje grzechy, wyznałem szczerze moje grzechy, odmowiłem pokutę. Niby byłem zmuszany, ale spowiedź potraktowałem jak najbardziej serio.Byłem świadomy i oczywiście mógłbym zostać w domu i powiedzieć mamie, że nigdzie nie ide ale ostatecznie przystałem na to żebym poszedł bo nie chcialem by krzyczala i by byla zla. Spowiedz potraktowalem powaznie. Dodatkowo nie wiedzialem ze nawet jakbym zostal zmuszony to spowiedz by byla niewazna.odatkowo nie chcialem isc do spowiedzi bo nie bylem gotowy, balem sie.. ale jak matka mnie okrzyczala to poszedlem i mialem mysl: "Teraz wszystko trzeba zrobic zeby moja spowiedz byla wazna"
rzetelny rachunek sumienia ... ja robie na swoj sposób.
Nie lece przykazaniami czy coś tylko jak popełnie jakiś grzech ciężki to zapamiętuje go i wyznaje. Wiem jakie przykazanie wtedy łamie, a jak brak grzechów cięzkich to wyznaje takie "podstawowe" lekkie ktore mi się zdarzają.

szczery żal - ja podejmuje decyzje ze chce zalowac za wszystkie grzechy. Jak sie nie da zalowac za g.lekkie to spwoiedz jest wazna tylko na sumieniu te grzechy pozostają..

uczciwa spowiedź - nie spytałem się księda czy musze mowic czy nie zadoscuczynilem, ale uznalem, że zadoscuczynilem odpowiednio i bede kierowal sie racjonalnym mysleniem a nie skrupulami

pokuta - odmówiona.

Nawet mimo przymusu jesli to zrobilem to spowiedz sie liczy? Przeczytalem ze jak skrupulant nie wie czy jego spowiedz byla wazna to najwidoczniej byla.. więc .. problemu chyba nie ma. I na malo jakich stronach znalazlem informacje o tym ze pod przymusem jest niewazna.. ale jednak znalazlem.. Jestem skrupulantem i dlugo mnie to bedzie meczyc ale coz.. jak to odrzuce to moze da sobie spokój. Mam inne problemy ale wiem chyba jak je rozwiązać.. mam decydować sam? Podobno dobrze mi szło to się uspokoje i będe dalej żył normalnie.. dzisiaj mama dala mi takie pyszne frytki .. nie dotknalem ich.. sumienie zbyt bolało zebym cos mogl zjeśc. Moderator pewnego portalu katolickiego powiedzial, ze jesli zrobilem rzetelny rachunek sumienia, zalowalem za grzechy, postanowilem poprawe, uczciwie sie spowiadalem i odmowilem pokute to jest mi to odpuszczone..


Pt maja 25, 2018 20:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Potrzebuję pomocy
Krystian, teraz tu będziesz rozniecał swój problem z nerwicą natręctw?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So maja 26, 2018 7:44
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt maja 25, 2018 15:42
Posty: 61
Post Re: Potrzebuję pomocy
Problemu juz jako takiego nie mam. W sumie to zostalo mi tylko tojedno pytanie


So maja 26, 2018 7:59
Zobacz profil
Post Re: Potrzebuję pomocy
Jakie jedno???
I co ci pomoga tutejsi uzytkownicy? Rownie dobrze mozesz pytac przechodniow na ulicy. Zapytaj przy kolejnej spowiedzi ksiedza i zaakceptuj jego odpowiedz.


So maja 26, 2018 11:29

Dołączył(a): Pt maja 25, 2018 15:42
Posty: 61
Post Re: Potrzebuję pomocy
Pisalem juz gdzieś, że nie lubie pytac w konfesjonale. Wiem, ze to najlepszy sposob ale wole tutaj. Niektorzy uzytkownicy a pewnie większośc mają większą wiedze ode mnie i wiem, że są w stanie mi pomóc.


So maja 26, 2018 11:41
Zobacz profil
Post Re: Potrzebuję pomocy
A skad chcesz wiedziec, ktorzy to niby maja "wieksza wiedze"? Przeciez sam piszesz, ze pytasz i pytasz i ciagle nie jestes zadowolony do konca z odpowiedzi.
Specjalista od spraw sumienia i grzechow jest ksiadz. Nie takie pytania slyszal. Moze nie idz do spowiedzi podczas niedzielnej Mszy sw tylko w jakis dzien poza nabozenstwami, kiedy tloku nie ma.


So maja 26, 2018 12:35

Dołączył(a): Pt maja 25, 2018 15:42
Posty: 61
Post Re: Potrzebuję pomocy
Gdzie pisalem ze pytam i nie jestem zadowolony? Chce tylko zobaczyc czy inni mają takie samo zdanie, troche trudno jest wybrac gdy ma sie tylko kilka odpowiedzi.


So maja 26, 2018 12:57
Zobacz profil
Post Re: Potrzebuję pomocy
Prawda nie jest tam gdzie tobie sie podoba, a juz na pewno nie jest ani "posrodku" ani do wyboru.
Prawda jest tam, gdzie jest i szuka sie jej pytajac specjalistow a nie przypadkowych ludzi, o ktorych nic nie wiesz.

Dla mnie EOT.


So maja 26, 2018 13:11
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL