Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Zal za grzechy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 19, 2018 16:45
Posty: 8
Post Zal za grzechy
Popelnilem dany czyn zapytałem się ksiedza czy to grzech odpowiedział mi ze tak to grzech ciezki . Mi ciężko było uznać ten grzech za ciezki ale uwiezylem ze ksiadz ma rację i uznałem ten grzech jako ciezki I zalowalem ze ten grzech pozbawił mnie łaski uswiecajacej i chciałem jak najszybciej odzyskać kontakt z Bogiem .chciałem zapytać czy taka postawa może być zaliczona do żalu za grzechy. Bo w głębi serca miałem wątpliwości czy aby ksiądz sie nie pomylił ale z bólem serca uznalem ze ksiadz ma rację choć mi sie wydawało ze to nie grzech ciężki.


Wt wrz 11, 2018 8:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Zal za grzechy
Za lekkie grzechy również należy żałować.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Wt wrz 11, 2018 9:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Zal za grzechy
Grzechy powodują że się traci kontakt z Bogiem, tak? Czy odzyskuje się go w momencie szczerego żałowania za grzech czy chodzi o coś innego.

Chyba dotarło do mnie czemu się nie nadaję na katolika - bo to co Kościół uważa za grzechy ja nie zawsze uważam za coś złego ,a wiele rzeczy akceptowanych przez Kościół jest sprzeczne z moim sumieniem. Uważam że zasady są dla ludzi a nie ludzie dla zasad, że wszystko zależy od sytuacji. No po prostu uważam że jak jakaś istota jest pokrzywdzona to jest zło, a jak nie ma pokrzywdzonego to nie ma zła. Za krzywdę uważam wszystko co uniemożliwia lub utrudnia zaspokajanie swoich potrzeb( nie zachcianek, a potrzeb). Za potrzebę uważam także rozwój tak aby wykorzystać cały swój pozytywny potencjał. Dobro i zło to w moim modelu spektrum a nie system zero jedynkowy. Mam świadomość że dla wielu osób posiadanie gotowego schematu co jest grzechem i jakim może być przydatne, ale nie zgadzam się że jest to potrzebne każdemu, a wręcz że dla wielu jest źródłem niepotrzebnego cierpienia i dylematów.

Równocześnie dzięki temu wątkowi uświadomiłam sobie ogromną różnicę między żałowaniem a poczuciem winy.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt wrz 14, 2018 15:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL