Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Czy to było zatajenie grzechu? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N paź 21, 2018 10:11
Posty: 1
Post Czy to było zatajenie grzechu?
Mam problem z depresją. Dzisiaj byłem u spowiedzi i wśród innych grzechów powiedziałem, że życzę sobie nieszczęść. Opisałem swoją sytuację w życiu i skąd takie stany depresyjne się u mnie biorą, chwilę porozmawiałem o tym ze spowiednikiem i przeszedłem do kolejnych grzechów. Konkretne słowa o np. próbach samobójczych jednak nie padły. Czy sprawia to, że moja spowiedź jest nieważna? Przyznam szczerze, że do tej pory niezbyt uznawałem takie myśli za grzech śmiertelny, bo przecież nie przywołuje ich dobrowolnie. Z lektury artykułów w internecie wyjawia się jednak inny obraz, przez co boję się o to, czy spowiedź nie była świętokradzka.


N paź 21, 2018 10:17
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Czy to było zatajenie grzechu?
Depresja jest chorobą i to poważną, a jednym z jej objawów są myśli samobójcze. Nie spowiadamy się w konfesjonale z objawów chorobowych, to sprawy dla lekarza, który zajmuje się Twoim leczeniem. Artykuły w Internecie są redagowane przez różnych ludzi i można tam znaleźć wszystko, zarówno tłumaczenia za, jak i przeciw, dlatego nie warto brać wszystkiego do siebie, bo możesz sobie bardzo zaszkodzić.
mrowca napisał(a):
niezbyt uznawałem takie myśli za grzech śmiertelny, bo przecież nie przywołuje ich dobrowolnie.

I prawidłowo, chory nie przywołuje myśli samobójczych dobrowolnie, dlaczego więc miałbyś nie ufać swojemu sumieniu, skoro Kościół jasno definiuje grzech śmiertelny?

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N paź 21, 2018 11:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL