Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 9:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Czy to grzech 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 19, 2018 16:45
Posty: 8
Post Czy to grzech
Jakiś czas jestem na chorobowym pracowałem fizycznie po Nowym roku wracam do pracy dozo mam drobiazgów z pracy jakiś ołówek metrowke wziolem kilka par rękawic na zapas mialem w pracy itd wszystko to przetrzymuje nie po to żeby ukraść tylko po to ze wrócę do pracy to będzie mi to potrzebne więc nie odalem a nikt odemnie nic niechcial chciałem zapytać czy takie przetrzymywania jest wporzadku czy jednak to może być jakiś grzech i powinem zwrócić na czas chorobowego .


So gru 08, 2018 0:14
Zobacz profil
Post Re: Czy to grzech
A to jest pytanie nie na to forum i nawet niekoniecznie do spowiednika. To jest pytanie do Twojego szefa. Jeśli taka praktyka nie zakłóca funkcjonowania przedsiębiorstwa, to nie ma w tym niczego złego.


So gru 08, 2018 8:03

Dołączył(a): So maja 19, 2018 16:45
Posty: 8
Post Re: Czy to grzech
Dziękuję serdecznie za odpowiedź


So gru 08, 2018 14:24
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 415
Post Re: Czy to grzech
Gdybyś natomiast miał już rękawice, i jeszcze wziął następne. A nowy pracodawca zapewniłby ci (kolejne) nowe rękawice, wówczas byłby to grzech chciwości (w katechizmie: 7 grzechów głównych).


So gru 08, 2018 16:02
Zobacz profil
Post Re: Czy to grzech
A jak wrócisz do pracy, to nie będzie tych rękawic? Ktoś je weźmie? Jeśli nawet, to szef musi zapewnić nowe ;)
Skoro wziąłeś te rzeczy tylko na przechowanie na czas choroby i zamierzasz je zwrócić, to ja to widzę raczej w kategorii niepotrzebnego zaśmiecania domu. I faktycznie, warto spytać szefa przed zabraniem, co on o tym myśli. Nawet tylko po to, żeby wiedział o tym i nie myślał, że ktoś ukradł/zaginęły/zostały zniszczone, bo wtedy może niepotrzebnie kupować nowe, a to już jest problem narażania kogoś na zbędny wydatek.


Śr gru 12, 2018 18:00
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL